Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha néha elfelejtem...

Baj, ha néha elfelejtem beadni a D-vitamint a babámnak?

Figyelt kérdés
Most 10 hós.
2011. márc. 26. 19:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy!

Ha kimarad heti 1-2 nap, semmi gond sincs.

Múltkor alig mertem bevallani a dokinak, hogy 10 napig nem adtam mert elfogyott. Erre a válasza az volt: túl fogja élni a gyerek.

Nálunk 1 éves korig kell adni, utána 3 éves korig októbertől márciusig.

2011. márc. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, megnyugodtam. Olyan rosszul éreztem magam emiatt, mert megesik néha :-S
2011. márc. 26. 19:26
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan, én mindent betartok, de ezt valahogy a kezdetektől állandóan elfelejtem, állandóan rájövök, hogy megint nem adtam be, pedig szem előtt van...valahogy ez nem épült be az agyamba....Tiszta ciki, én is szarul érzem magam. Már mindent kipróbáltam, tizórihoz adom, uzsihoz, de megy 2-3 napig majd utána kimarad :-( :-)
2011. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, ugyanezt a kérdést akartam feltenni.:)

Én is mindig elfelejtem.Nekem védőnő azt mondta naponta, doki szerint 2naponta, eddig 2naponta adtam azért is felejtettem el mindig.

Ti hogy adjátok?

2011. márc. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

20:07 vagyok, a 10 hónap alatt, ha átlagot nézek 3 naponta egyszer:-) én tényleg elfelejtem, de van hogy ha eszembe jut, adok neki 2 cseppet. Ezt is bevallom töredelmesen...:-)

De nem vettem észre, hogy ettől bármi baja lenne. Ezért nagyon örülök a nyárnak!

2011. márc. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
43%
Én ezt halál komolyan veszem, a két gyerekemnél összesen ha 5-ször felejtettem ki, de olyankor is másnap 2 cseppet kaptak...
2011. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Sztem, ha elfelejted, nem szabad dupla adagot adni, vagy igen? Minden betegtájékoztatón rajta van... de lehet ez kivétel? Köszi a válaszokat mindenkinek! Amúgy én is igyekszem mindent betartani, eléggé komolyan veszek mindent a babaápolással stb kapcsolatban, de ez vhogy sokszor kimegy a fejemből... s igen, én is próbáltam már vagy a reggelihez kötni az adagolását vagy a vacsihoz stb... de hát aztán este, amikor már alszik a pindúr, rájövök, hogy aznap "valami" kimaradt :-S
2011. márc. 27. 09:48
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

dokinknak bevallottam, hogy mindig elfelejtem :SSS azt mondta semmi gond, adjak neki heti 2x 3-3 cseppet vagy 1x 7 cseppet :)


semmi gond, add oda utólag mikor eszedbe jut

2011. márc. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja tőle, akkor sem, ha rendszeresen elfelejti valaki. Jön a napfény, a hozzátáplálással is jut a szervezetbe- tojássárgája, máj, hal stb.-, a tápszerekről már nem is beszélve.
2011. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
67%
Én azt olvastam a tájékoztatón, ha kimarad, nem kell 2 csepp. Amúgy én meg attól parázom,hogy ő szedi a D-vitamint, én szedhetek -e, vagy velem együtt már túl sok neki.
2011. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!