Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha néha elfelejtem...

Baj, ha néha elfelejtem beadni a D-vitamint a babámnak?

Figyelt kérdés
Most 10 hós.
2011. márc. 26. 19:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Nem baj!

Eleinte én is mindig elfelejtettem, de aztán most már beépült az életünkbe a fürdés utáni rituáléként a D vitamin beadása és így nem felejtjük el. Most 5 hónapos.

A tápszereseknek is adni kell a D vitamint ugyanígy, pedig a tápszer is tartalmazza, így ha az anyatejbe átjut egy kevés a magzatvédő vitaminból, akkor sem kell aggódni, ugyanúgy adható a babának a D vitamin!

Egyébként ha több nap - vagy hét kimaradna, akkor tényleg úgy mondják még a védőnők is, hogy pár napig lehet 2 cseppet adni, semmi gondot nem okoz.

Fóton pl. 2 éves korig folyamatosan, szünet tartása nélkül télen-nyáron 2 cseppet adnak a babáknak (legalábbis pár éve még így volt), mégsem lesz bajuk!

2011. márc. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Angliában pl. nem is adják egyáltalán, pedig ott még kevesebb a napfény...
2011. márc. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Mikor hazajöttünk a kórházból akkor mindennap adtam neki szorgalmasan kb 1 hétig mindig más időpontban, aztán egyik nap elfelejtettem és 2 hét után jutott eszembe, hogy úristen a D vitamin. :( Próbáltam én is ebédez, reggelihez kötni, de mindig elfelejtettem. Így maradt az, hogy fürcsi után jön az esti tápi és akkor adom neki. Így sosem felejtem el hál' istennek. Már kb 3 hónapja kapja mindennap rendesen :D Most 5 hós.
2011. márc. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 DannyZuko ***** válasza:
Ti hogy szoktátok beadni a D vitamint? Simán a szájába cseppentitek? Én megmondom őszintén így szoktam, de néha nyűg eltalálni, hogy a szájacskáját is nyissam meg cseppenjen is, pláne a szájába :) Tinektek mi a módszeretek erre?
2011. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
46%
Úgy tudom, hogy ez zsírban oldódó és ezért anyatejbe kell egy cseppet tenni egy pici kanálra, ezt a dokink mondta, és azt is hogy nem szabad 2 cseppet adni ha kimaradt.
2011. márc. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Mostanában én is elfelejtem, de szerintem már nem gáz.

Ha süt a Nap, úgyis megyünk sétálni!

2011. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

de jó hogy feltetted ezt a kérdést, most jutott eszembe hogy kb egy hete nem adtam neki! :-), de úgy látszik sokan elfelejtik ezt.

Egyébként én úgy szoktam beadni, hogy mikor beletartod a szájába, meg kell nyomni az adagolót, azt a szürke puha kupakos részt.

2011. márc. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat :) Most már nem fogok parázni emiatt, igyekezni fogok nem elfelejteni :))
2011. márc. 28. 17:57
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez vicces, én is mindig elfelejtem! :D Úgy látszik ez a D-vitamin már csak ilyen...! :)
2011. márc. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Mi megszoktuk, hogy fürdés után espumisannal vagy sima vízzel beadjuk. Utána rögtön szopi, ami gondolom feloldja ugyanúgy, mintha rögtön az anyatejbe cseppenteném.
2011. márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!