Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha néha elfelejtem...

Baj, ha néha elfelejtem beadni a D-vitamint a babámnak?

Figyelt kérdés
Most 10 hós.
2011. márc. 26. 19:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

a 2. és a 4. vagyok:

Nekem, azt, mondta a védőnő,ha elfelejtem, nyugodtam pótoljam több cseppel.De ebben sem egyeznek a "tanácsok" az anyukáknak.

2011. márc. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz.Sőt! Az én tápszeres babámnál szó szerint túl lett adagolva!400 NE kell egy nap, de a doki eleve tablettában adatta, az 500 NE/nap, plusz még volt jócskán a tápszerben és a pépben is. Szóval hónapokig kb. 2,5 * adagot kapott,most járhatunk csontkor meghatározásra,stb.Mielőtt bárki megkérdőjelezné klinikai papírunk van róla.

A prof szigorúan meghagyta, hogy gondosan számoljam mennyit vitt be a tápszerből és pépből, és ehhez igazítsam a d vitamin adagot.

2011. márc. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Legelső vagyok.

Tesómék gyerekdokija is tablettában írja fel, de nekik ezért csak heti 3x kell szedni.

2011. márc. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Hát nekünk a kedves doktornő napi félben adatta plusz tápszer, plusz pép.DE hallottam már olyan gyerekdokiról, aki tápszeres babának csökkentett adagot ad.
2011. márc. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi angliában lakunk, és itt nem is adnak. Anyu iratott fel otthon az orvossal és kihozta. Én hülye elmondtam itt a védőnőnek, másnap reggel telefonál nekem a háziorvos hogy miért adom neki, honnan van, ki irta fel, ki mondta hogy szabad neki adni. Mert májkárosodást okoz ha túl van adagolva... jaj mondom hagyjanak már engem, azóta nem is mondom el akármi van... és persze kapja, és be kell hogy valljam néha én is elfelejtem..
2011. márc. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Megint utolsó vagyok- azt elfelejtettem hogy én úgy adom be neki hogy fürdés után mindig sir mert türelmetlen, és azonnal kéne neki a kaja.. na ilyenkor könnyű cseppenteni :) észre sem veszi :)
2011. márc. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Én kb. az első félévben adogattam, de folyton elfelejtettem én is. Aztán végiggondoltam, hogy a Természet biztosan gondoskodik arról, hogy egy gyermek plusz vitaminok nélkül is egészségesen fejlődő gyermek legyen, minek ez a cucc? És azóta nem adom. Teljesen egészségesen fejlődik. A kutacsa időben forrt be, a fogai erősek. Nincsen semmi gond a csontfejlődésével. Ráadásul ugye még ki is találták, hogy mérgező anyag van a Vigantolban. Na, akkor aztán már ki is dobtam az üvegcsét is.
2011. márc. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Igen, elég vicces, hogy '89-ben pl, egyáltalán nem adták és csak felnőtt az a generáció is:-))Persze tudom angolkór stb., de lehet túllihegik egy kicsit.
2011. márc. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
1 éves lányom és nem kapja azt mondták nem kötelező.
2011. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!