Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha egy baba magától...

Miért baj, ha egy baba magától is el tud aludni?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés kapcsán merült ez fel bennem. Rossz anya lennék, mert nem kell altatnom a babám?
2009. febr. 25. 11:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

senki nem mondta, örülj neki...

de nem sütött a rosszindulat abból a kérdésből sem... sőt.

2009. febr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta,h baj???????Az én babám is hónapok óta elalszik egyedül-most 9 hós-és én ennek nagyon örülök.Beteszem az ágyba,betakarom,puszi,elmondom,h kimegyek,de bármi van már itt is vagyok,és kimegyek a szobából.Pár perc múlva már alszik is,napközben is.Örülj neki,ez azt jelenti,h nagyon kiegyensúlyozott,és maximálisan bízik benned,mert tudja,ha bármi van te mellette vagy.Nagyon is jó anyuka vagy.
2009. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Sztem sem baj, az enyém is elalszik magától, hála! Abból az előző kérdésből én is úgy éreztem, mintha egy kicsit lehurrogó lett volna azokkal az anyákkal szemben, akik nem altatják hosszasan gyermekeiket. De mind1, olyan sokfélé vagyunk :)
2009. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Szia!Pont ezt mondják,hogy a babának meg kell tanulnia egyedül elaludnia!Én már rég próbálkozok,és bizony nehezen,mert eddig én is altattam a karjaimban,de azóta már bizony hízott,nehéz...Amikor megvolt az esti fürdetés,utána még játék,aztán berakom az ágyikójába,és simi utána alszik szépen.Szívesen altatnám még a kezemben,de egyre nehezebb bizony.:)Tehát nem lennél,és nem vagy rossz anya!

2,5 hós anya

2009. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem se vagy rossz anya. Én is olvastam azt a kérdést és nekem is kicsi rosszul esett, mert én se altatom, de nem tartom magam rossz anyának. Bármikor csak 1et nyekken már ott is vagyok,vissza adom a cumit megsimizem, és meg várom míg megint alszik. És többször ránézek este amikor még ébren vagyok.
2009. febr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Én sem altattam soha, kétlem, hogy bárkinek is jobb lenne, ha altatni kellene. A babák nagyon gyorsan tanulnak, ilyenkor érdemes némi "önállóságra" szoktatni és ezekért a szokásokért nagyban te vagy a felelős.

Később, amikor már akarata van elég nehéz "átnevelni", és az neki sem jó, ha egyszer csak megváltoznak a dolgok.

2009. febr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2,5 hónapos és kb. 2 hete már egyáltalán nem kell altatni. Napközben is, ha látom rajta, hogy álmos és kezd egy kicsit nyűgös lenni, beteszem a kiságyba, megsímogatom a fejecskéjét és általában még csak félálomban van, amikor kimegyek a szobából. 1 perc múlva visszanézek és akkor már mindig alszik. Tudom, hogy biztonságban érzi magát, azért nem fél egyedül elaludni. Nyugodtan is szokott ébredni, általában reggelente arra kelek, hogy "dumál" :) Amikor meg fölé hajolok és jó reggelt kívánok, egy hatalmas vigyor a válasz :) Úgyhogy szerintem egyáltalán nem ez a "jó anya" fokmérője!
2009. febr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Azt a kérdést én írtam. És kommentben azt is megírtam, hogy mindem elismerésem annak akinek sikerült ezt megtanítani a manónak és egyáltalán nem vagytok rossz anyák emiatt. Talán én mondhatnám, hogy nem vagyok következetes, mert még mindíg altatni kell, de azt is írtam, hogy mennyire szenvedünk a fogak miatt. Talán ha azt látom hogy már nem szenved szegénykém én is bepróbálkozom az alvás megtanításával, de addig marad a ringatás.

És írta más is, hogy szerencsére nem minden ember egyforma.

És egyáltalán nem vagyok bepanten meg pampers reklám, mint aminek tituláltak, mert mindenki úgy csinálja ahogy neki jól esik.

Ha a Te babád úgy érzi jól magát, hogy nem altatod, biztosan jó anyja vagy, mert mosolygós és kiegyensúlyoztoo baba. Én az enyémet altatom, mert különmen ordít. Szerintem akkor lennék rossz any ha hagynám sírni óráűkig. Neki erre van szüksége ő így kiegyensúlyozott.

2009. febr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, megnyugodtam :)


Utolsónak: én ezt értem és még egyet is értek veled, az itt leírt soraiddal mindenképp, de azt nem értem, hogy miért kérdés az, miért baj az, ha egy anyuka azt szeretné, hogy magától aludjon el a babája.

2009. febr. 25. 12:40
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Ezt is leírtam, mert néhány anyuka kérdéséből, és váaszából azt érzem, hogy annak agyereknek minden áron meg kell tanulni elaludni, nem baj, ha üvölt, vagy esetleg hányni kezd, gondolok itt az aludj jól gyermekem című "fantasztikus" kiadványra. Na én ilyenekre gondolotam.

Amúgy képzeljétek az én babám is elaludt 2-3 hónaposan egyedül éjjel és nappal is. Betettem az ágyába és pár perc múlva aludt mint egy kis anygyal. Aztán jött a fogzás. Na ez már 3,5 hónapos kora óta tart. Most lassan 9,5. Szerintetek nekem néha nincs elegem, és nem pihennék néha altatás helyett, de én ezt is pozitívan fogom fel, mert a babámnak szüksége van rám.

És senki ne lepődjön meg, akinek most szépen elalszik a 1,2,3 vagy akár 4 hónapos babája és pár hét hónap múlva ez nem így lesz. De ezt senkinek nem kívánom.

Szép napot.

2009. febr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!