Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres anyukák! Mennyit...

Tápszeres anyukák! Mennyit eszik/evett babátok 14 hetesen?

Figyelt kérdés
Mi Humana HA1 tápszert eszünk. Kb. 3 hete kezdtünk el 170ml- ert enni (5 adagolókanál) naponta 5X. De ma azt veszem észre, hogy ez sem elég már. Ti adtok egyéb folyadékot a babátoknak? Ha igen, mit?
2009. febr. 25. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A kisfiam holnap lesz 14 hetes, ő is 170 ml-t eszik, de ő 3 óránként, ami 6-7 alkalomra jön ki egy nap(éjjel csak egyszer eszik). Folyadékot szoktam kínálni, de nagyon ritkán fogadja el. Kisfiú, vagy kislány? Mekkora a súlya? Az is lényeges. Mert az én babám 8000 gramm, 68 cm, tehát nagybaba és így nyilván többet eszik.
2009. febr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kisfiú, 5920g és 60cm. Ő is 3 óránként eszik (7, 10, 13, 16, 19 óra). 1 hónapja átalussza az éjszakát, de tegnap hajnalban felkelt és evett egy adagot.
2009. febr. 25. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! az é fiam pont úgy eszik mint a tiéd..és ő is átalussza már az éjjelt, de 2 napja felkelt, és 200ml bevágott...ő is 5 kanalasat eszik, napi 5 ször!!! jah és énis kínálom már mindenfélével inni, de nem kér..mindenki mondja h itassam deházt hogy ha nem iszik? nincsen kiszáradva, egyszerűen nem kér...Jah 6460g, és 63 cm:)
2009. febr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szia. most a 16 órai evés után 1 órával bevágott 60ml mecsek teát, pedig soha nem fogad el egyéb folyadékot. Lehet, hogy mostmár megpróbálom az emelt adagot, bár a dobozra az van írva, hogy az 4 hónapos kor után adható:)
2009. febr. 25. 18:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg, hátha kér..! ha nem kéri úgyse eszi meg..de ha éhes lesz, akkor meg igen:) tudja ő, és ne törődj a dobozzal, a Babád sokkal okosabb:)
2009. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem törődök a dobozzal, hiszen a babám többet kér enni, és ha nem adok neki, ő bizony keservesen követeli. Én is Humana HA1-es tápszert adok neki. Ő most 9 hetes és 6 kg, és bizony már 170-et eszik.
2009. febr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

13 hetes a fiam es o naponta otszor eszik 210 ml vizzel kevert tapot (7 merokanal kell ennyihez). Mar 2-3 hete ennyi fogy. O kifejezetten nagy baba, mert most 68 cm es 7,5 kg.

Mas fajta tapot hasznalunk, mint te, de a doki nekem azt mondta, hogy ne a dobozt nezzem es foleg ne azt, hogy hany hets babahoz mennyi tapot rendelnek a dobozon, mert egy baba lehet tiz hetesen 4-5 kg es lehet 6-7 kg, marpedig a bevitt energiamennyiseg attol fugg, hogy mekkora szervezetet kell ellatnia. Azt mondta, hogy azt a szamitasi modot tartsam iranyadonak, amit az anyatejhez is hasznalnak, tehat hogy egy nap testsulykilogrammonkent 150 ml kell ez leosztva az etkezesek szamaval megkapjuk, hogy egy kajara mennyi szukseges.

De kulon hozzatette, hogy ez csak iranyado, ha nem eszik meg ennyit, az sem baj, ha megeszi es tobbet ker akkor emelhetem az adagot, mert a baba szukseglete a legfontosabb, nem az ajanlas.

Folyadek: forralt hult vizzel kinalgatom napjaban tobbszor is, altalaban nem issza meg, ha valoban szomjas, akkor elfogadja.

Teaval nem nagyon probalkozok, mert a kamilla cukor nelkul is kitakaritja a pocakjat teljesen, gyumolcsteat egyszer adtam neki, szerette, de masnap olyan szurket kakilt tole, mint a cement, igy nem merem azota adni neki. Kulon babateat meg nem tudok neki adni, mert kulfoldon elek es itt nincs ilyen, szoval egyenlore marad a viz.

2009. febr. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!