Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszerbe is van glutén és...

A tápszerbe is van glutén és laktoz? Sürgös!

Figyelt kérdés
nem ehetne a fiam tászert mert kérdeztem de hát az anyatej csak mesterségéges nem?
2011. márc. 28. 20:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

na akkor még egyszer a konkrét probléma:

szombat egész nap láz.hasmenés kaja után hányás.

rende tejet dok neki felforralva kekszel és tápot 2-2 alkalom azaz 4szer eszik egy nap.9 hónapos.

vasárnap nem volt láz csak kihányt midnent ezért bevittem sürgösségire nehogy kiszáradás legyen mert folyadékot -viz,tea-nem fogad el.

más szilár kaját mint hozzátáplálás szempontjábol szintén nem nagyon kér öklendezik a 3ik falat után.

a 4szeres evés-250 ml.ket eszik egy evésre

persze azért néha sikerül 2 evökanál pépet is adnom neki ha épp olyan kedve van

hétföre már se láz se hányás-hozzáteszem fele annyit adtam neki enni-200 nl- hogy nehogy kihányja.

erre a hányás hasmenés láz tünetegyüttesre nekem ránézére azt mondt a doki tuti allergia.

pedig ilyet produkál a virusos fertözés is vagy akár a napszurás de a fugacskák ha jönnek az is csinálhat ilyet.

a lényeg.glutén és lactoz mentes étrendet irt elő-mondom csak ránzésre-bár volt haselenörzés és meghallgatta a tüdejét-

de sajnos az a speciális táp majdnem hogy aranyárú-400 gos 20 euro azaz 5400 ft és max 4 napra elég..

ezért kértem segítséget mit adhatnék neki vagy hogy a tápszerben lévő laktoz is kizárando e mert ezelött semmi baja nem volt.

a bolti tejet forralva adom neki 3 honapja és azzal se volt baj.

de 1 hete adok neki 1 éves kortol adhato müzliport a tápjába ami kakaos és lehet az is a baj forrása?

ez a helyzet

2011. márc. 28. 21:58
 12/13 anonim ***** válasza:

Hol élsz?

Németországban Heilnahrungnak hívják ami ahsmenés hányásra van. Mi 4 hétig adtuk neki hiába 2 napra 6 € az ára, de magadnak is megveszed a finomságokat akkor ne ettöl sajnáld, és azért az itteni fizuk mellett ez nem egy olyan veszélyes dolog, ha csak nem segélyböl éltek.

Szerintem össze vissza eteted azt a gyereket, hiába 9 hós de tehén tej olyan hihetetlen magas fehérjével rendelkezik hogy nem csodálom hogy egyszer csak minden kijön belöle, a gyomra nem képes ekkora mennyiségü fehérjét megemészteni. minden könyv és a doki is azt mondja hogy pépbe bele lehet egy év alatt tehéntejet keverni de cumisüvegböl direk adni túl nehéz.

A doki ezért írt elö nektek ilyen diétát.

vagy is ha jót akarsz a gyereknek pár hétig csak Heilnahrungot adsz, meg olyan zöldségeket ami nem alergia okozó, pl krumpli, répa stb... ès a tehéntejet felejtsd el pár hónapra. a levesböl kivett húsok, zöldségek meg full zsírosak, mert gondolom börrel együtt fözöd a csirkát, + magas sótartalma van ezzel is még kb 3 hónapot várni kellett volna. Attól hogy a gyomra elsöre nem hányja ki, és néhány nehezebb dpögpt elfogad attól egyszer csak alergia léphet fel és azt mondhatja hogy elég, etess úgy mint egy 9 hósat és nem mint egy egyéveset.

2011. márc. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

hát az utolsó válaszolónak!

Tenerifén élek-havi 800 euroból élünk és 450 az albérlet,..viszonyításnak de nem hiszem hogy ez ide tartozik..

csak elmesélem mi volt mert nem nyugodtam is vissza vittem a gyermekem egy másik orvoshoz,

és a lényeg.. lehet hogy nem is allergia mert a doktornö egyböl 3 gyogyszert adott neki és sürgös vizsgálatot kért SALMONELLA gyanú miatt.

azt hittem eldobom a hajam!!mindjárt más a helyzet ha vírusról van szó és nem egy tartosabb betegségről.bár ez se jobb mert a másik doki hibájából ha nem megyek vissza ki is száradhatott volna..

köszönöm mindenkinek a gyors választ

szép napot

2011. márc. 30. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!