Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós a láthatáron! Már én...

Anyós a láthatáron! Már én érzem magam kellemetlenül, nálatok is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Anyósom egyébként egy imádni való jó fej nő, kisfiam az első unoka, és kicsit azt hiszem bezsongott. eddig bírtam meg mosolyogtam, mert nem akarom megbántani, de kezdek elképesztően kiakadni, rá és ha visszaszólok neki akkor utána még nekem rossz, mert ő a gyerekorvosunk is, amit persze én egyáltalán nem akartam, de amikor megszültem azonnal felvette a picit meg se kérdezett, azóta folyamatosan a nyakunkra jár, ha felmegyünk hozzájuk mindent kritizál.

pl.: férjemnek: jajjj neee puszilgasd borotválkoznál meg ez nem jó neki (gyerek persze visong a nevetéstől imádja)

ne játsz vele mert most evett.... miért hordozgatod miért nem rakod le??? túl durván játszol vele....

és még rengeteg de ez még csak a szóbeli része.

tudom, hogy segíteni akar, de ahogy megérkezünk elveszi, és mondja, hogy ti fogjátok úgyis eleget...itt maradsz a mamánál...jó?? itt fogsz ma aludni...nem kell hazamenned...stb nem engedi azt se, hogy megetessem, elhiszem, hogy segíteni akar, de segítsen ha kérem,....evésnél is ugyanez........túl meleg..túl hideg a tápi...jajj nagyon megdöntöd jajj kifolyik....


kezdek teljesen kikészülni tőle. mióta megszületett a fiam 6 hónapja elöszőr mentem el anyukámmal egy jazz csendesülős koncertre, ő is tudta, hogy elmegyek, és se szó se beszéd beállított hozzánk, megint a férjemet piszkálta, meg el akarta vinni a kisfiam, hogy jó lesz neki addig ott. (mintha a férjem képtelen lenne rá vigyázni másfél órát , egyébként nagyon jó apa) úgyhogy most úgy összevesztek, hogy nem is beszél senki_senkivel de lassan ki kell békülni, mert elfogy a tápszer és ő írja fel...sakk mattt.


2011. márc. 29. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Már az elején nem szabadott volna, hogy ő legyen a gyermekorvos. Sajna nem tudja objektíven szemlélni a dolgokat. Nem véletlen, hogy az orvos közeli hozzátartozót nem gyógyit.

Az én anyukám is gyermekorvos, apukám meg háziorvos. De soha nem tartoztam az ő körzetükbe. Most is anyukám barátnője a gyermekorvosunk, nem ő. Ő mondta, hogy nem lenne helyes dolog. Ezt anyósodnak is be kellet volna látnia. Ilyenkor sajna már késő bánat :-(

A másik, hogy szerintem a férjednek kellene a sarkára állnia. Nem neked kell lenni a mumusnak. A férjed az ő pici fiacskája, hajrá, beszéljen a mamával.

2011. márc. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

telesen igazad van...de sajnos a gyerekorvos ügyben már döntött helyettünk.. egyszer hoztam fel neki a témát akkor halálosan megsértődött, hogy azt hiszem ő nem elég jó szakember?? eddig 2 évig imádtam és most....

a férjem szokta mondani neki néha elég durván is...de még csak rá sem néz...egyik fülén ki másikon be.... azért köszi::D

2011. márc. 29. 09:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak a tápszerért nem vele kibékülni. Tisztában van van azzal, hogy emiatt úgyis keresni fogjátok! De meg lehet venni recept nélkül is a ha-sat is, csak kicsivel drágább. Bocs, ez nem megoldás, csak nekem ez ugrott be. Amúgy meg állj a sarkadra! Bár biztos nem lehet könnyű ilyen erős természetű anyós mellett.
2011. márc. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ugyanerre gondoltam, hogy megveszem recept nélkül, csak a babóm laktóz érzékeny így egy orvosságnak számító vény köteles tápszert kap, amit lehet hogy meg lehetne szerezni valahogy de 5000.- forint körül lenne egy doboz ami 3-max 4 napra elég... úgyhogy marad a sarokra állás, megsértődik megsértődik...majd kiheveri...
2011. márc. 29. 09:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Fordítsd meg a dolgot! Ülj le vele beszélgetni, de ne úgy tálald a problémákat, hogy ő így meg így csinál dolgokat, ez meg ez nem tetszik, hanem csak azt mondd el neki, hogy rád ez hogyan hat. Például, mindig az az érzésem ilyenkor, hogy nem csinálom elég jól. Mintha azt sugallnád nekem folyton, hogy nem vagyok jó anyuka. És ez elbizonytalanít, és megkérdőjelezi a kompetenciámat stb. Tehát ne őt támadd, hanem csak arról beszélj neki, hogy nálad ez hogyan csapódik le. Őszintén mondd el, milyen kételyeket és rossz érzéseket ébreszt, azzal együtt, hogy tudod, hogy nem szándékozik rosszat tenni neked.

El fog rajta gondolkozni. De fontos, hogy kedves legyél, nyugodt és őszinte. Ha szereted, ez nem is lesz nehéz. És természetesen, ha látod, hogy ilyen stílusban lehet vele dumálni, akkor mindenképp térj ki arra, hogy a szülők ti vagytok, és ti szeretnétek eldönteni, hogy mikor vagytok vele, és mikor kértek segítséget hozzá.

2011. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mindig a védőnőnél íratok mindent bemegyek hozá szólok neki hogy ez meg az kell és ő átmegy elkéri a receptet,vagy délután elhozza vagy én megyek vissza érte.Bár az én gyerekem nem tápi sde ha gondolom minden mást kiirnak igy akkor ezt is.
2011. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én simán megcsináltam (nekünk hála égnem nem az orvos volt a nagyi de nem volt hajlandó tápszert felírni, inkább éhezzen a gyerek, mert szerinte nem létezik olyan hogy valakinek nincs teje) hogy felkerestem egy másik dokit. Megkérdeztem, hogy vállalja-e a gyerkőcöt. Megvizsgálta elmondtam mindent stb.


Első alkalommal mint ambuláns beteget "kezelte" írt fel neki tápszert.


Aztán szépen a régi orvostól kikérte ő hivatalból a gyerek kartonját. (általában megkérdezik, hogy te kéred ki, vagy inkább ő tegye-e meg)


Sakk-matt :) Még csak szólnod sem kell anyóspajtásnak, mert kész tényeket kap...aztán tetszik vagy nem ez van, hiába habzik a szája.

2011. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!