Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Nagyon kellemetlenül érzem most magam.

Figyelt kérdés
A kisfiamait 3 hét után átirattuk egy másik iskolába, mert folyton bántották. A férjem hordja reggel is és délután is, mert neki esik útba, nekem meg az ovi, oda viszem a kicsit én, és megyek érte délután. Az "új" iskolában minden szép és jó, csakhogy a férjemnek máshová kell járnia nyártól dolgozni, és ez már fix. Viszont így nem tudjuk hordani az "új" iskolába a nagyot. :S Szóval vissza kell hozni a "régi" iskolába, hogy tudjam hordani én. Szerintetek mit tegyek? Nagyon szégyellek bemenni a másik suliba, hogy ez van, mert bár azt mondták, bármikor szívesen visszaveszik, ez nem játék! Segítsetek, legyetek szivesek!
2010. okt. 19. 21:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Húh.. nem könnyű helyzet, sajnálom. Az érintett (a kisfiatok) mit mond erről?
2010. okt. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Ha a gyermekem jól érzi magát az új iskolába,a világot megkerülném érte.Eszembe nem jutni vissza vinni a régibe.Na akkor bántanák csak igazán.
2010. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Most komoylan ezért a gyerekkel szúrtok ki?

Hord te az újba.

Én is hordtam a fiamat bölcsibe-oviba-suliba, egy év múlva kicsit is fogom(lehet a nagyot is elviszem reggel, majd ő eldönti) korán kell majd kelni, átjárni Budára dolgozni..

Nincs lehetetlen.

Mégiscsak egy gyerekről van szó, nem lehet ide-oda hurcibálni, főleg alsóban.

2010. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mondtuk neki is, hogy mi van, és mivel igen okos gyerek, megértette. A tanító néniket szerette, meg a bartája osztálytársa volt. Nekik örülne, de azoktól, akik bántották fél. Mondtuk neki, hogy hátha azok a gyerekek is megváltoznak, és olyan jók leszenk ,mint ő. Mert az volt a baj, hogy ő csendes, halk kisfiú, aki még szorgalmas is mellé, és a hozzájuk lebukottak bántották. :S
2010. okt. 19. 22:13
 5/17 A kérdező kommentje:
Az iskola a szomszéd településen van, nekem meg itt egy pici baba is, és NINCS autónk. Az óvoda, amibe a középső gyerekünk jár viszont szuper, és nem akarom onnan kivenni. Ha megtudnám oldani, akkor nem kértem volna tanácsot, de kösz, mindenkinek, még annak is aki hülyének tart. :S Az ilyenekből nem kérek.
2010. okt. 19. 22:21
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem vinném vissza oda ahol bántották. Milyen élet vár ott rá? Napi 6-8 órát eltölteni, állandó félelemben, megaláztatásban! Ááááá! Nyár még messze van, egyrészt még sok minden változhat, másrészt lehet hogy jövő szeptembertől egyedül is el tudna már menni az új suliba vagy keresnék valakit pénzért aki elviszi és érte megy, nyugdíjas szomszéd, egyetemista, rokon akinek jól jön egy kis plusz pénz, ilyenek. Esetleg neked venni egy kocsit hogy jobban tudj közlekedni az ovi és az iskola között. Ilyenekben gondolkodnék.
2010. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Én sem ráncigálnám már a kisfiút ide-oda, ebben a tanévben legalábbis már biztosan nem. Elsősorban az ő érdekeit nézném. Én is 20 km re viszem iskolába, igaz nálunk van autó.


Egyébként meg kérdező nem értem a reagálásod, Te kértél véleményt, amit mások elmondtak. Lehet nem ezt szeretted volna hallani, de akkor meg ne kérdezz véleményt.

2010. okt. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

1. vagyok. Nem értem, miért támadjátok szegényt, mikor ő is a legjobbat keresi a gyerekének!!!


Kérdező, nincs valaki a falutokban, akinek szintén oda jár a gyereke? És akkor megkérnétek az illetőt, hogy vigye már el a Ti kisfiatokat is reggelente, és hozza haza a sajátjával együtt.. vagy haza már jöhetne egy menetrendszerinti busszal is (a sofőrt megkérnéd, hogy figyeljen rá, mert még kicsi).

2010. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt senki nem támadta.

Mésrészt már azt sem értettem, 3 hét után miért kellett elvinni suliból, ha bántották, miért nem szóltatok?

Miért nem azok mentek el, akik bántották?

Az egész nekem olyan zavaros, elsőben 3 hét után még minden olyan alakulófélben van, szóval én már ott elakadtam...

2010. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A válaszok elég bántóak voltak. A hátteret és a körülményeket nem ismerjük, így főleg nincs okunk "rátámadni", hogy miért tette. Nyilván megvolt rá az okuk, és átgondolták.


Azt nagyon nehéz (szinte lehetetlen) elérni, hogy azok menjenek el, akik bántották. Ahhoz pszichológus, igazgató, stb. stb.. szakvélemények, és bizottság kell, hogy valakit elutasítsanak. Tudod hány hónap (év) az??!


Úgyhogy ezúton ismét kérlek benneteket, hogy ne essen már neki egyik anyuka a másiknak.. nyilvánvalóan mindannyian ugyanazt szeretnénk, a legjobbat a gyerekünknek. Ő pedig nem kioktatást kért, hanem tanácsot.

2010. okt. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!