Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat kell éjszaka a babákat...

Sokat kell éjszaka a babákat takargatni?

Figyelt kérdés

Kislányom állandóan kibújik a takaró alól,az a szerencse hogy éjjel gyakran ébredek hozzá, van hogy fél óránként,óránként,igaz elég fárasztó,de ha nem ébredek csak 3 óra múlva mert bealszom,akkor meg nagyon haragszom magamra,mert olyankor tuti kitakarva találom meg.

A hálózsák,egyébb nem vált be,melegebben nem tudom öltöztetni,mert így is van rajta egy hosszú újjú badí,megy egy hosszú újju talpas pizsama,de azért mindig aggódom.Félek hogy megfázik,hiába van bent jó idő,azért ha belaszom és órákig úgy van akkor nehogy beteg legyen.de azért nagyon fárasztó.Mikor múlik ez el,vagy mit lehet ellene tenni?


2009. febr. 26. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy melege van, azért dobja le a takarót mindig? Nálunk mondjuk éjszaka is 23 fok van, de ha kicsit melegebb rugi van rajta éjszaka, kitakarózik. Én sokszor csak egy bodyt adok rá éjjelre, és egy melegebb hálózsákban altatom. Szerintem inkább pihenj éjszaka amennyit tudsz, ne kelj hozzá óránként, mert ennek egyszer csak böjtje lesz, azt sem fogod tudni hol vagy a kimerültségtől!
2009. febr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha sokat mozog a baba akkor a hálózsák a legjobb, ne öltöztesd bele nagyon és nyugodtam alhatsz. Miért nem vált be? Szerintem ne vesd el ezt az ötletet mert ez tényleg megnyugtató megoldás.
2009. febr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaz az én kislányom 9 hónapos de nem tűri magán a takarót. Ezért hálózsákot adok rá (paplanos melegebb változata is van) és úgy öltöztetem, hogy ne fázzon alatta. Szeret így aludni szerintem nem igényli nem is tűri a takarót viszont lefekvéskor imádja belebújtatni a kis karját a hálózsákba.

Igaz irtad hogy nem vált be a hálózsák probáld meg a plüss pizsamát, plüssrugit ezek

melegek.

2009. febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kisfiamon (4hos) egy vekonyabb halozsak es egy hosszuujju bady van. A takarot rateszem de lerugja 5 perc alatt de nem takarom vissza. 22 fok van a szobajaban es ez nem huvos. Ezert nem aggodom. Na persze neha leelenorzom a kis labat meleg- e, de eddig nem kellet agodni hogy fazna. Szerintem te is nezd meg tobszor a labat. Ha meleg nem kell a takaro, es nyugottan alhatsz.
2009. febr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is ezt csinálja. Szerencsére ő szereti a hálózsákot. Vastag hálózsákunk van, a szobában kb 18-20 fok éjszaka és a zsák alá hosszú ujjú body-t szoktam ráadni és látszik rajta, hogy élvezi azt, hogy a lábai a zsákban meztelenek, de melegen vannak.

Ha a zsák mosás alatt van, akkor rövid ujjú bodyt adok és egy vékony pamut rugit, ekkor beszoktam takarni elalváskor és kb fél óránként újra takarom. Ő álmában is előszeretettel emelgeti szinte gyertyaállásba a lábát, néhány ilyen manőver után általában a derekán van csak takaró. Próbálom mindig benyomogatni a feneke és a lába alá a takaró széleit, de az sem tart sokáig.

Szóval nálunk tényleg csak a hálózsák a legbiztosabb megoldás.

2009. febr. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány fok van a szobába? Lehet, hogy kicsit túlöltözteted. Az sem tesz jó ám neki!
2009. febr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok,köszönöm a válaszokat,a szobában 23-24 fok van,ha kevesebb a fok,akkor már érezhetően hidegebb van,nem tudom miért,de kell ennyi,

A hálózsákkal az a bajunk hogy próbáltam ráadni,egy éjjelt rajta is volt,de folyton sírva kelt mert nem tudott úgy megfordulni,nem írtam ,nagylányzó,7 hónapos múlt.

Egyszer amikor bealudtam és 3 óra múlva találtam meg,akkor meg majdnem hideg volt a kis tarkója.

Ha fázna akkor sírna szerintetek?

2009. febr. 26. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!