Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Be merjük vállalni a nyaralást?

Be merjük vállalni a nyaralást?

Figyelt kérdés
Tengerpartra mennénk idén nyaralni, akkor 21 hónapos kisfiunkkal. Kissé tartok tőle, hogy elinduljunk-e. Tavaly kocsival mentünk, iszonyat sokat nyüszizett az úton. Persze unta, csak ugye nekünk is hosszú volt, nehezen bírtuk. Idén már nem babakocsizik, de nem is akar velünk sétálni, szóval kézben kell vinni, mert elszalad mindenfelé. Félek a tengerparton sem tudunk pihenni, mert nem marad egy helyben játszani. Szerintetek hogy már nagyobb bírná az utat? Vagy induljunk éjjel? Menjünk egyáltalán? Van más is, akinek ilyen a babája?
2011. márc. 30. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utat tuti rosszabbul bírná, legalábbis az én lányom.

Ha mennék, én tuti éjjel mennék.

Bár én nem mennék tengerparta kisgyerekkel, (régen mindig mentünk), mostanában a nyár eleji, végi belföldi nyaralásoknak több értelmét látom. Ahol lehet állatkertbe menni, kisvasutazni, kirándulni, stb. A gyereknek sokkal nagyobb élmény.

Nem kell a 40 fokba a parton lennie.

Szerintem az nem egy nagy élmény egy kisgyereknek. Bár tudom, sokan mennek, és bejön nekik.

Mi meg elmentünk ketteseben egy hétvégére egy szállodába, az sokkal jobb pihenés, mint egy gyerekkel a parton.

De van, akinek ez nem jön be...

2011. márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat. igazából júniusban mennénk, talán nem lesz még akkora hőség. programból itt is lenne bőven, de a fürdőzés is benne van. még meggondolom mi legyen. csak jövőre lehet szeretnénk tesót, ha most nem megyünk lehet akkor pár évig megint nem jutunk el. :(
2011. márc. 30. 09:47
 3/9 anonim ***** válasza:

szia,


szerintem a tengerpart is lehet nagyon tartalmas egy kicsinek, nem csak abból áll, hogy a parton ücsörgünk és homokozunk. jól kell hotelt és várost választani, ennyi. mi éjjel utazunk annak ellenére is, hogy a fiunk relatív jó utazó, nagyon hozzá van már szokva. ami nálunk bevált, vettünk a neten egy hordozható DVD lejátszót és ezzel órákat el tud lenni egy-egy út alkalmával. így ha éjjel utazunk (kb. 9-kor indulunk) azonnal elalszik, reggel 7-ig kb., akkor megállunk, egy kis játszótér az egyik benzinkúton, reggeli, azután jöhet pár mese és olyan 10-11 körül már érkezünk is a szállásra!! nagyon sok mindent figyelembe vettünk a választásnál, ahová megyünk van 2 játszótér, gyermek medence, csúszda, játszóház (hogy a kánikulában ne kint legyünk). Ő 2,5 éves, itthon hírből sem ismeri a baba kocsit, de nyaralás alatt még elvisszük vagy a nyakunkban cipeljük felváltva. a baráti társasággal és a kicsi keresztszüleivel utazunk, így egy kicsi pihi nekünk is megoldható lesz Apával. visszük a bringáinkat is, esténként áttekerünk más városokba is, keresünk aqua parkokat, állatkerteket is a közelben, szóval igyekszünk kihasználni a lehetőségeket. idén Bulgáriába megyünk, Sunny Beachre. szóval az én véleményem szerint minden csak megoldás kérdése!! :)


Ági

2011. márc. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Kislanyommal tavaly nyaron voltunk 1x hosszabb uton, egy tengerparti kirandulas alkalmaval. Lanyomrol sok minden jo elmondhato, de rossz alvo, utal autozni es a babakocsikat is utalja. Ejjel indultunk utnak, kb hajnali 2 korul. Nem akartunk tul koran, mert lehet a hotelben meg nem lett volna kesz a szobank, varakozni faradtan, utazas utan nem a legkellemesebb egy nyugos gyerekkel.

Kislanyom persze az autoban meg rosszabbul aludt, mint otthon, mert 40 percenkent felebredt, mozgolodott, zavartak a szembe jovo autok fenyei ill a lampak, de kis ido elteltevel visszaaludt. Kenyelmes tempoban mentunk, kesobb tobbszor megalltunk setalni, ill. mi is vittunk magunkkal dvd-et, amiket utkozben nezhetett es rengeteg jatekot es konyvet. (Autos dvd lejatszot kolcsonkertuk, azota laptoppal futkarozunk)

A hotelban nagyon jol elvolt, sokat usztunk, csuzdaztunk, labdaztunk, homokozott, pakolta a koveket es rengeteg gyerek volt ott, ugyhogy nagyon jol erezte magat. Raadasul a hotelban volt gyereksarok is, igy rossz ido eseten, nagy hosegben vagy este akar bent is jol erezhettek magukat a gyerekek. Raadasul volt ott egy par egy lanyunktol egy evvel idosebb kislannyal, akivel nagyon jol megertettek egymast, es volt egy kocsijuk, amit lanyom megszeretett, igy miutan hazajottunk vettunk is egy hasonlot. Ez egy nagyon egyszeru kocsi, olcso is, pont ilyen celokra megfelelo. Lanyom azert szereti, mert ebben szabadnak erezhetni magat, mindent lat... Kuldok egy linket, hogy milyen van, mert azert nektek is konnyebb a setak alkalmaval tolni es nem cipelni ot.

[link]

Egy ehhez hasonlo, teljessen egyszeru a mienk is.

Azota viszont rengeteget utazunk vele. Kulfoldre koltozkodtunk es a hazaut 8,5-11 orat tar (1x 40 perces megallassal es 1x tankolassal, ami max 5 perc). Mindig autoval megyunk haza, kb 2 havonta es sose ejjel. Meg mindig csak rovideket alszik az autoban. Delutan 1x alszik 40 percet vagy 1 orat. Kozben nezelodik, beszelgetunk, jatszunk, eneklunk, esetleg dvd-unk... Este az alalvasi ideje elott kicsit nyugosebb, de meselek, eneklek neki, igy megnyugszik. Kap tejet es elalszik. Persze kb 1 ora utan megebred, de konnyen visszaalszik.

Helyetekben mennek. Nem kell annyira felni sem az uttol, sem a nyaralastol. Induljatok ejjel, de ne tul koran (egy ismerosomnek varniuk kellett a szobajukra meg 2 orat).

Gondolj bele, 2-en lesztek a fiatokra, nem kell foznod, mostnod takaritanod, igy eleve te is tobbet tudsz majd pihenni es egyutt tudtok lenni, mint egy igazi csalad.

2011. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami meg kimaradt, hogy kislanyom majusban lesz 2 eves, varjuk a kistesot. Amig lehet, kihasznaljuk a hetvegeket, es ha idonk es az ido is engedi, megyunk. Hetvegen is voltunk kirandulni, igaz csak 3 oras autouttal. Pisaban szalltunk meg, delelott varost neztunk, delutan pedig elmentunk a kozeli tengerhez. Igazan semmi komolyabb program nem volt a kirandulasunkban, a kicsi megis nagyon elvezte. Most meg szezon elott annyi program sincs, viszont ha ti juniusban keszultok nyaralni, akkorra mar rengeteg programmal keszulnek a turistakra. Igy sokszor koncertek, versenyek, napkozbeni gyerekprogramok, vidamparkok is vannak a tengerparti varoskakban.

Ugyhogy jo utat kivanok ;)

2011. márc. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha mi mennénk tutira éjjel indulnánk. De mi jobb szeretünk belföldön nyaralni, mert szerintem itt is nagyon sok szép dolog van. Persze, a tengerpart jó dolog, meg minden, de előbb jobb ha a hazai tájakat ismeri meg. (Mert pl. ha egy mai gyereknek azt mondod Szabadság-szobor, rögtön a New York-i ugrik be neki, és azt se tudja, hogy nekünk is van.)Bocs, kicsit elkanyarodtam.

De ha mégis mentek, szerintem ne izgulj. Nem lesz gáz. És a tengerparton sem csak a fürdés meg a homokozás van mint lehetőség. Ott is lehet kirándulni, stb. És egy ekkora gyerek mellett nehéz pihenni.

Úgyhogy ha pihenni akarsz a pároddal együtt, passzoljátok le a gyereket 1 napra nagymamának vagy valakinek és menjetek el valahova.

2011. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 renibaba25 válasza:

szerintem vállaljátok be...vagy oldjátok meg úgy ha van rá lehetőségetek hogy a tengerparti nyaralásra nem viszitek pl. nagymamánál hagyjátok, de elmenetk vele közösen egy hosszú hétvégére valami bababarát hotelbe

nekem 3 hós a babám már én is agyalok a nyaralási lehetőségeinken, mert ő még talán pici ahhoz hogy itthon hagyjuk

2011. ápr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

El kell menni és kész.

Nem tudom miért kell mindig ennyit problémázni a nyaralásokon, 21 hós már nem kicsi

A gyrekeke meg olyanok, hogy mindefelé elszaladgálnak.


M féléves, másfél éves korukban is simán mentünk, 1000 km-es út meg se kottyan.


És este kell elindulni

2011. ápr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

előző

belföldön utazgatni bőveb belefér egy hosszú 7végébe, de a tengerpart, az tengerpart

mi sokat járunik belföldön is, de pár nap alatt nagy részeket be lehet járni


az árak viszont irreálisan magasak itthon:-(((((


amíg van pénz és vagyunk, nyaraláskor megyünk mindenfelé kölföldre, majd ha öreg leszek és bottal járok, akkor úgysem biztso, hogy eljutok a Balkatonnál tovább

2011. ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!