Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon el vagyunk késve a...

Nagyon el vagyunk késve a beszéddel?

Figyelt kérdés
A lányom 22 hónapos lesz,de még mindig nem beszél,csak annyit,hogy anya és apa.De mindent megért amit mondunk neki.Nem kellene már többet beszéljen?vagy ez minden gyereknél más és más??
2011. márc. 30. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia, 3 éves koráig kell megtanulnia beszélni, nem vagytok elkésve, szomszédunkban a kisfiú 2 évesen is ennyit mondott mostmár dumál 3 évesen:)
2011. márc. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Sztem ne aggódj, vannak babák, akik csak 3 évesen kezdenek beszélni. Majd behozza, még nem kóros.

További jó babázást (az enyém 11 hós).

2011. márc. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a kétéves szülinapján, alig mondott pár szót a lányom, apa, anya, ül, stb, igazából két és fél éves korában kezdett el folyamatosan beszélni, azóta be nem áll a szája :-))) nyugi nincs semmi baj
2011. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kislányom még nem egészen 23 hónapos. (Szóval mondjuk, hogy 22.)

Pár hete olyan intenzív a beszédfejlődése, hogy számunkra egészen elképesztő. Egyik napról a másikra mond újabb és újabb szavakat, rövidke mondatokat, kapcsolódik be a mondókákba, dalokba.

Előtt is sok szava volt (18 hónaposan kb. 20), de nagyon ritkán szólalt meg.

Szóval bármikor "berobbanhat" és akkor az addig passzív szókincs aktívvá válik. Így magyarázta a fejlesztőpedagógus. (Nem emiatt járunk, hanem mozgásfejlesztés miatt.)

A rokonom kislánya 2,5 éves és semmit sem mond, de mindent ért. Nekik már javasolták, hogy menjenek szakemberhez. Ti ettől még messze vagytok.

Bika a gyermeked horoszkópja? Rájuk jellemző az egészséges megkésettség, lassabban tanulnak, de alaposak. Bár ebben nem hisz mindenki, de az enyémre abszolút igaz.

2011. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amúgy ikrek a lányom.
2011. márc. 30. 22:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 19,5 hónapos. Én is aggódom egy kicsit, bár az itt olvasott válaszok egy kicsit megnyugtatnak. A mi dokink azt mondja, ha 2,5 éves koráig nem beszél, akkor kell szakemberhez vinni. Olyan szavakat (?) mond, hogy apa, aja (anya), a kérem neki ké, a motorra brümmög, a papírtörlő pa, mondja, hogy pápá és integet, és van még néhány ilyen beszédre utaló jelzése. Mindent megért, mutatja, amit kérdezünk tőle.

De megértelek, én is nagyon várom, hogy végre "rendesen" is megszólaljon. Nem hiszem, hogy baj lenne velük, csak kényelmesek. (Én például már a nézéséből is tudom, hogy mit akar, és adom neki. Tudom, nem kellene..)

2011. márc. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, igen az jó módszer ha nem érted meg mit akar, csak ha elmondja, nekem nagydumás a kislányom szintén 22 hónapos de van néha hogy nem tisztán mondja ki amit akar és nem értem, aztán addig próbálkozik míg megértem és akkor már egész tisztán mondja!
2011. márc. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 22:39

Ne haragudj, de ez a lehető legrosszabb tanács.

Ha még nem tud beszélni, akkor hogy a fenébe értesse meg magát szavakkal? Majd magától szépen megtanul.

A másik: ebben az életkorban teljesen természetes a pöszeség, nem túl jó taktika, ha a pöszén ejtett szavakat nem akarod megérteni.

Beszédgátlás, még rosszabb esetben dadogás alakulhat ki.

2011. márc. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22.39 vagyok, nem drasztikusan értettem de mondjuk ha már az első höö-re odaadod neki amit akar akkor nincs is motivációja gondolkozni elég csak annyit mondani hogy hö anya már tudja mit akarok, ettől még senki nem lesz beszédzavaros, ha egy kicsit hagyod hadd próbálkozzon.
2011. márc. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja még annyit elfelejtettem hogy én nem nemakarom megérteni hanem nem is értem meg, mert nem szimplán pöszén mondja hanem érthetetlenül aztán mikor visszakérdezek vagy nem csinálom amit akar kimondja szépen is, és akkor már értem.
2011. márc. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!