Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud,2 év körüli babátok?...

Mit tud,2 év körüli babátok? Beszéddel hogy álltok? Akinek nem beszél a babájat, az hogy fejezi ki magát, ha éhes vagy szomjas? Megérti ha kérdezed hogy éhes, vagy szomja vagy?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 13:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Az én kisfiam igazi lusta gyerek. Akkor eszik, amikor úgy gondolom, már éhes. ha szomja akkor odamegy az asztalhoz, és leveszi a poharát, nagy ritkán kivesz a tányért a szekrényből, és hozza nekem. Abból tudom hogy enni akar. ha kérdezem éhes vagy, nem reagál semmit. Ha a cumiját kéri, akkor azt jelzi, hogy mam-mam. Ez a cumi. Beszéddel sehogyan sem állunk, még azt sem mondja hogy anya:(


Bár sok mindent megért, ha akar. De néha úgy tesz, mintha a falnak beszélnék.

2011. ápr. 5. 13:56
 2/12 anonim ***** válasza:

Másfél éves a kisfiam, és már nagyon szépen beszél. Sőt, válogat. :))

Mindig mondja, hogy mit kér enni pl. Kaják közül ezeket tudja mondani: aamát, mandit - mandarint, bajánt - banánt, tiffit - kiflit, pejecet - perecet, kejejet - kenyeret, bubbá - buktát, jépát - répát, szajátát - salátát, sajtot, kóbászt - kolbászt, jokkútot - joghurtot, tesszet - kekszet, tojász - tojás, golyót - kölesgolyót, jopit - ropit, müzzit - müzlit, kukót - pufit, dujit - túró rudit, macit - dörmi szeletet, huszit - husit, bogyót - kakaós gabonagolyót, budász - bundáskenyeret, tésztát, jevet - narancslevet, teát, tejet, vizet, víszit - virslit, zizit.

Ha ezek közül kér valamit, akkor oda megy, ahol tároljuk, és úgy kéri, tehát ha akarnám, sem tudnám eltéveszteni. :)

2011. ápr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon ügyes:)
2011. ápr. 5. 14:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Mennyit van a szájában a cumi? Mert az nagyon erősen hátráltatja ám a beszédet...
2011. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Próbálom csak alváshoz adni neki, de amikor vannak nyűgösebb napjai, akkor sokat van a szájában:(
2011. ápr. 5. 14:09
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 évesek a kisfiaim, és a beszéd nem az erősségük. Van pár alap szavuk: anya, apa, mama, cicc=cica, amma=alma, kettő, brum-brum= autó/motor, Dá= Dávid, Gergő, ágyá=ágyon, ma=maci. Ha éhesek, hozzák a tányérjukat, ha szomjasak leveszik az üvegüket, nyam-nyam kifejezéssel jelzik. Megértik, ha kérdezem tőlük, hogy mit szeretnének. Azt mondják, hogy nem, az igen helyett bólogatnak. Egész nap activity megy, elmutogatják, amit mondani akarnak, én megpróbálom kitalálni. Ha eltalálom, akkor bólogatnak. Nagyon édesek, de jó lenne ha már beszélnének.

Mutatják a pelust, ha kaki van benne, a bili még nem érdekli őket. Hogy mit szeretnének enni, azt úgy kérdezgetem tőlük, míg rá nem bólintanak. A pékséget már messziről megismerik. :)

Végül is mi tudjuk, mikor mit akarnak, de ha kívülálló sokáig figyeli őket, akkor 1 idő után rájön, hogy fejezik ki magukat.

2011. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ők is nagyon ügyesek:)

Én néha úgy érzem, hogy nem érti mit szeretnék tőle kérdezni:(

De lehet hogy nem akarja?

köszönöm hogy válaszoltatok.

2011. ápr. 5. 14:13
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor ezt szerintem meg kellene próbálni minimálisra csökkenteni először is.

Másodszor pedig: sok helyről hallottam egy olyan módszerről, ami beválhat ilyen esetben, hogy ha valamit próbálna mutogatni a gyerkőc, egyszerűen nem szabad megérteni őt, mit akar kifejezni, nem szabad azonnal kiszolgálni, ezzel "kényszerítve" őt a beszédre.

2011. ápr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan kislányom van aki májusban lesz kettő, rengeteged dumál, már mondatokban is, sőt az orgona ágát nagyjából el is tudja énekelni:) hallottam olyat is hogy a fiúk később kezdenek el beszélni, unokatesó (fiú) két éves lesz nyáron de még ő se nagyon beszélget, inkább csak alap szavak mennek, szerintem akkor kell aggódni ha még 2,5 évesen se beszél, addig meg türelemmel kell lenni!
2011. ápr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igyekszem kevesebbre csökkenteni a cumizást.
2011. ápr. 5. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!