Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon az ujjszopós gyerekeknek...

Vajon az ujjszopós gyerekeknek erősebb az immunrendszerük, mint a nem ujjszopós társaiknak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 22:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze legalább tipegőkorra.
2011. márc. 30. 22:02
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs összefüggés:)
2011. márc. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én sem látok összefüggést.Inkább az anyatejes-tápszeres babáknál elgondolkodtató a helyzet.
2011. márc. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az én kisebbik fiam ujjszopós, nem lehet erősebb az immunrendszere, merthogy nincs neki, legalábbis immunsejtjei. Viszont tény komoly baja nemigen van, volt. Igaz ha szólok figyel és nem veszi a szájába a kezét, de legtöbbször ez már azután történik, hogy bevette.

ROTA vírust onnan tudtuk, hogy köteleztek a vizsgálatra miután a nagy kórházba került. Egyébként teljesen tünetmentes volt.

Calici vírus pont 2 óra hosszáig ütötte, amivel mi 3 napig a fejünket nem tudtuk felemelni és a nagyobb ismételten kórházba került vele.

Az immunológus nem tudta mire vélni, hogy nemigen beteg. Azt mondta, biztos rosszul emlékszem a véreredményre, mert immunpótlást kellett volna kapnia, de legalábbis gondozásba kéne, hogy legyen. Úgyhogy valami edzést biztos ad neki az a rengeteg kosz, baci, vírus, amit bevisz. Azt a kevés kis immunkatonát foglalkoztatja ilyen jól.

2011. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát nem hiszem. A fiam sose szopta az ujját cumija se volt, mégis 2 évesen volt először beteg, addig még láza se volt. Aztán mikor közösségbe került onnantól is az első 6-8 hónapban 2 szer volt egy hetet beteg.

Most se beteges.

A lányom nagy ujjszopis mégis csecsemőkora óta igen gyakran összeszed vmit.

Mondjuk főképp lázas állapotokat, felsőlégúti fertőzést, fülgyulladást stb., hányós hasmenőst még eddig nem.

2011. márc. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmilyen összefüggés.Nyilván, ha a gyerek ugyanazt a cumit használja egy éven keresztül, és nincs kifertőtlenítve, akkor már lehet gond. Én naponta kétszer főzöm ki a cumikat, és nem beteges a fél éves lányom, de nem azért, mert sterilizálom a cumijait.Szerencsére erős a kis szervezete.Attól viszont rosszul vagyok, ha pl. a cumi leesik a földre, anyuka megtörli, és bedugja a gyerek szájába, vagy ha látszik, hogy pirosra csípte a száját a koszos cumi...
2011. márc. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hacsak nem dugod előtte a gyerkőc ujját multivitaminporba, nemigen :D

A gyerek a koszokat így is úgy is összeszedi és betömködi a szájába (mászás, fölcuppogtatás, homokozás, stb közben). Már ha arra vonatkozik a kérdés, hogy ha koszos ujjacskák a szájban kötnek ki, akkor az jót tesz-e neki. Ennyi erővel a kocsos cumi is felviszi ezt a koszanyagot:D

De ha semmit nem cuppog a szájával, akkor is jut mindenhonnan elég koszi a gyerkőchöz, hacsak nem egy sterilszobában nevelgeted.

2011. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

En sem hiszem hogy lenne osszefugges! Akkor mi lenne a magyarazat?

off,7.52-es , naponta 2 szer fozod ki a cumikat??? Hat tudd meg nem ettol eros a te babad immunrendszere...

2011. ápr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, lehet összefüggés, evégre az ujjszopáson keresztül sokkal több dologgal ismerkedik meg egész közelről. :) De azért nem hiszem, hogy ez jelentős különbség lenne, ha összehasonlítjuk a nem ujjszopós babákkal.
2011. ápr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2011. ápr. 2. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!