Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres a babám kezdettől...

Tápszeres a babám kezdettől fogva. Eddig forraltam a csapvizet neki. De olvastam, hogy a nitráttartalom káros és nem lehet a forralással eltüntetni a vízből. Most 6 hónapos. Nagy kárt tettem a fiamban?

Figyelt kérdés
Pesten élek egyébként, itt nem olyan rossz a víz minősége! Rosszat tettem? Tiszta ideg vagyok.
2009. febr. 26. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem tettél rosszat,szerintem nem mindenki tudná megvenni a babavizet,és a legtöbben forralják,hidd el,nem lesz baj.
2009. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szia

Dehogy tettél rosszat!

Engem is így táplált az anyám! Forralta a vizet a tápszerhez a teához amihez kellett.

És láss csodát makk egészséges vagyok.....

És most Nekem kell forralni a tápszerhez a vizet az 5 hetes kislányomnak.

Nyugodj meg

Boldog babázást

2009. febr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
anno nekünk is csak forralták és itt vagyunk.
2009. febr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat, a frászt hozzák az emberre :)
2009. febr. 26. 15:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ivóvíz elvileg azért IVÓVÍZ, mert megfelel az egészségügyi követelményeknek (gondolom nem a kerti kútból adtad a vizet), károsodás nélkül fogyaszthatja minden korosztály. A forralás azért fontos, mert a vezetékből belekerülhetnek kórokozók, elvileg persze bakteriális szennyezettség sem lehet túl nagy, csak a baba érzékenyebb.A babavizet pedig kevesen engedhetik meg maguknak kizárólagos fogyasztásra, ahogy előttem is írták.
2009. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Miért nem adsz neki babavizet?Nem piszkálni akarlak,és a pénztárcádba se látok bele,csak kérdezem.Akkor biztos,h nem idegeskednél.Én nem mernék neki csapvizet adni,még forralva sem.És a nitrátot valóban nem lehet "kiforralni"a vízből.Az,h mi is így kaptuk egy dolog,20-30 év alatt sok minden változott,és sajnos nem pozitív irányba.Én is Pesten élek,de nem akarom tudni,h mik vannak a csapvizünkben.
2009. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek olvasd el ezt:

[link]


Remélem megnyugszol! Minden jót!

2009. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jana vizet használtam néha ha gyorsan kellett melegíteni nekik a kaját! Egyébként forraltam. Nekem sem a vedőnőm sem az orvosom eddig nem mondta, hogy nem jó ha csapból folyt vizet adok nekik. Most olvastam róla, hogy a nitrátot nem lehet kifőzni belőle. Ezentúl sima ásványvizet fogok venni és azt fogom forralni.
2009. febr. 26. 15:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Felesleges babavizet adnod neki, gondolod hogy mindenki azt vesz? Nincs a csapvízzel semmi baj, semmi baja nem lesz tőle! Már rég beteg lenne mindenki, ha annyi nitrát lenne benne, hogy mérgező lenne! Még csak ki sem tudják mutatni a szervezetben, annyira kevés!

Ne nyugtalankodj ilyen dolgokon!

2009. febr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Nikcsi ***** válasza:
100%
En is a kezdetektol forralom a sima csapvizet, ne aggodj nem lesz semmi baja. Itt nalunk (Angliaban elek) nem is lehet kapni babavizet, nem veletlenul. Szerintem is csak eggyel tobb dolog, amit az ugyes marketingesek rank akarnak sozni. :) Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lehet hasznos ha van a haznal, csak az en velemenyem szerint nincs feltetlenul szukseg ra.
2009. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!