Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni ha anyatejes...

Mit lehet tenni ha anyatejes baba nem hajlandó meginni a lefejt tejet?

Figyelt kérdés
3 hónapos a lányom, csak szoptatom. Muszáj fogorvoshoz járnom, az injekció miatt négy órán keresztül nem lehet szoptatni.Hát az én lányom nem bírja ki 4 óráig. Már próbáltam cumisüvegből, pohárból, kiskanállal..lefejt tejet is meg tápszert is. Tudom, hogy a négy óra hossza nem sok idő, de ha már 1 órája üvölt az rémálom...cicin is alszik el, úgyhogy ha álmos azért is sír..:-(
2011. márc. 31. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen injekciót kapsz?

A fogorvos mondta hogy nem lehet szoptatni? Kérdezz rá a hatóanyagára, mert lehet, hogy feleannyira sem ártalmas, mint gondolná...

2011. márc. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Beszélj a fogorvossal, vannak olyan gyógyszerek is, amikkel lehet szoptatni.
2011. márc. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, még az eszembe jutott, hogy nekem az egyik gyerekem csak akkor fogadta el lefejve, ha nagyon melegre melegítettük, ha hidegebb volt, akkor nem. Ezzel próbálkozhatsz, és még egy "trükkel": Te ne legyél ott a szobában a próbálkozásnál. Lehet, hogy érzi az illatodat, és "úgy gondolja", inkább ciciből kéri. Apa, vagy nagyi próbálják. És még egy: Egy "mamaillatú" pólót esetleg tegyetek mellé, amikor nem vagy ott, lehet, hogy nem is az éhség zavarja annyira, inkább, hogy nem vagy mellette.
2011. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáljátok meg másféle cumival.
2011. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
injekciós fecskendővel próbáltad? vagy pl. a Nurofennek a fecskendőjével? azzal elég jól lenyeli.
2011. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Lanyom sem fogadta el a lefejt tejet sehogy sem. Gyokerkezelesre jartam, nekem a doki erzestelenites nelkul csinalta, hogy tudjak szoptatni, de utanna en is megtudtam, hogy bizony nem kellett volna szenvednem, mert vannak olyan erzestelenitok, ami mellett szoptathatsz. Kerdezz ra nala.
2011. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is járok fogorvoshoz, de nekem azt mondta szotathatok nyugotan...Igaz a lányom már 16 hós de még szopik!

És mindenhez kérek fájdalomcsillapítót!Szerintem is kérdezz rá a fogdokinálmég egyszer, vagy a gyerekorvosnál, vagy a háziorvosnál...

Remélem megoldódik!


De a 3. válaszoló nagyon jó tanácsokatadott, remélem beválik valamelyik!

2011. márc. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
jól írják előttem,van olyan fájdalom csillapító,amit lehet szoptatás alatt alkalmazni.Dokival beszélj erről.
2011. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát..a mi falusi dokinknál csak lidocain van,ő mondta, hogy nem lehet. Próbálta apa és nagyi is...a fecskendőt és a másik cumit még kipróbálom! Nincs gond egyébként ha nem vagyok ott, nem én hiányzok csak a cici..:-)Egyébként már az is ezsembe jutott, hgy nem is éhes csak cicizhetnékje van. Mikor már ehet rácuppan és kéjesen nyög közben, látszik rajta, hogy élvezi. Nem hiába ette magát 7 kilósra idáig.:-(

Köszönöm szépen a válaszokat!

2011. márc. 31. 14:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Lidokain mellett lehet szoptatni!

De kérdezd meg a gyerekorvost!

2011. márc. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!