Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves babám még mindig 2...

Fél éves babám még mindig 2 óránként kel éjszaka enni, és nappal is két óránként eszik. Normális ez?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsi a gyomra, és sokszor keveset eszik? Nagyon fáradt vagyok, van, hogy 10 percenként felsír, mert kiesik a cumi, vagy álmában megfordul és csak hason tud aludni, azért sír, vagy a fogzástól.

De a cicit követeli kétóránként! Most kezdem a hozzátáplálást, de csak kicsit eszik és utána rögtön akarja a cicit!

Mit tegyek, hogy kicsit ritkábban legyen szopi?


2011. márc. 31. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos van elég tejed? Mert Nekem ez olyan, mintha éhes lenne...

Nekem 6,5 hós a kislányom, igaz én fejve adom a tejet neki, mert nem szopik, de már vagy 1-1,5 hónapja nem eszik éjjel, csak én magánszorgalomból adok neki egy kicsit, nehogy nekem éjjel éhen haljon.:-DD

reggel este sokat eszik(kb. 150-220ml közt), nap közben meg 3-4x 60-100ml-t, és 2x eszik szilárdat, bár abból még Ő is csak pár kanállal...

Esetleg kérj kölcsön egy mérleget, és pár napig mérd, hogy mennyit szopizik ki.

Bár biztos sokan úgy vannak, hogy nem baj, ha még többször ébred, de Én is tudom, hogy mennyire kimerült lehetsz, mert ugyanebben vagyok, csak nekem nem szopik, így éjjel is kelnem kell fejni. Szóval én is mindent megteszek a tejcsiért, de nekem sincs elég, így egy pici pótlás muszáj. Ha Neked is ez van, akkor vegyél tápot, és adj neki, nincs értelme totál kikészülni, és a babának se jó, fél évesen már nagyjából végig kéne aludja az éjszakát.


Minden jót!

2011. márc. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez az éhség jele!!!Sajna nagyon úgy tűnik nekem hogy kevés az étel neki!Próbáld ki a tejpépet!nagyon finom, és laktató!Én is így jöttem rá hogy éhes a picim!Akkor ő is 6 hónapos volt!Most 10 hónapos, még cicizik, de mellette már kialakultak a főétkezései, és az uzsik!Éjjel 1*, és nappal 2-3* cicizik, amikor álmos vagy valamiért nagyon sír!
2011. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azért gondolom, hogy elég a tejcsi, mert magától engedi el, és ha akarok még adni, akkor nem kell neki.

Próbáltam párszor adni este rizspépet, de ugyanúgy felkelt két óra múlva, abból 140-et bírt megenni.

Azt mondta a védőnő, ha nem lenne elég a tejem, akkor ez látszódna a babán, de nagyon szépen fejlődik, most 8 kiló. Mondjuk ha két óránként eszik, nem csoda! :)


Tanácstalan vagyok, mit tudnék tenni!

2011. ápr. 1. 08:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon mozgékony, sokan meglepődnek, mennyire izgálga!
2011. ápr. 1. 08:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeség amit kérdezek, de te jól eszel? Amiatt kérdem, mert az én kisfiam kb 2,5 hónapos koráig tök jól evett, 3-4 óránként, éjszaka is csak egyszer kelt és akkor epekövem lett és el kellett kezdenem diétázni, no zsír. Onnantól kezdve két óránként evett, volt, hogy még annyit sem bírt ki. Most műtét után vagyok, még mindig diétán, de már több mindent ehetek és elkezdtek ritkulni a szopások. 4,5 hónapos most. Lehet, hogy van elég tejed, csak nem elég tápláló, amikor eszik tele lesz a kis gyomra, de hamar felszívódik a kajci.
2011. ápr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, rendesen eszek, bár van rajtam fekesleg, de ez most nem fontos! Mindent eszek, változatosan étkezek! Nem lehet, hogy csak simán cicifüggő?
2011. ápr. 2. 06:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor amikor cicizik, eltelítődik, viszont nem tart sokáig!olyan mint mikor te pl tésztát eszel!Tápanyag ügyileg, oké, azért fejlődik, viszon éhségérzete van!Esetlen gyümölcslevet is adhatsz neki a cicizések között!

Vicen kívül azt mondta a gyerekorvosunk, hogy a cicizés 6 hónap után már csak szerelem!!

Értelme nem sok van!

Nemtudom mi igaz belőle, 2 évig szopizott a lányom, de 6 hónaposan már kialakultak a főétkezései, mert szintén állandóan cicizett volna!

2011. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Gyümileveket kap 4 hós kora óta, de így sem bír többet cici nélkül!

Azt hiszem tényleg csak cicifüggő, tegnap evett fini bébiételt, elég sokat, egy órára rá meg kérte a cicit, bealudt rajta, aztán mikor felébredt rengeteget hányt, anyatejcsit, gondolom annyira túlette magát. :(

2011. ápr. 3. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!