Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elméletileg akkor hányszor...

Elméletileg akkor hányszor "kell" ennie egy fél éves babának? És hány óránként?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, mert sokszor olvasom, hogy ennyi idős babának 4 óránként kellene ennie, és napi 5 alkalommal. Ez így reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora. Na de nálatok ez kijön?
2011. szept. 2. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát amiket leírsz, az kb. egy egy évesre illik, de nem egy fél éves babára.

Nálunk fél évesen igény szerinti szopi volt, és elkezdtük a kóstolgatást.

Egyik gyerekem rögtön vevő volt, másik 7,5 hónapig elutasított minden szilárdat.

Most 4 és 2 évesek, napi 5x esznek. (20 hónapos korukig szopiztak)

2011. szept. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Enyém fél éves és 5-ször eszik. Anyatejes és csináljuk a hozzátáplálást. Úgy jön ki:

5h tejci

10h gyümi +- gabonapép, tejci

14h vaníliás tejpép és tejci

18h tejci

22h tejci

Én sajnos nem tudom korábban lefektetni mert nagyon keveset alszik, azt is rosszul.

2011. szept. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 4 van, tudom, nem tankönyv szerinti, de nem érzem úgy, hogy ez baj lenne. (kialakult a rendszer, 4 óránként eszik. jól számolod, 4 óránként 4 fér bele) Azon gondolkodom, hogy sűrítsem-e ötre, úgy, hogy kevésbé tápláló reggelit kap (mint eddig) és akkor az ebéd és a reggeli közé (ami most 8-kor és 12kor van), tudnék tízórait is tenni. De olyan öncélúnak érzem a dolgot, hiszem eddig is működött.
2011. szept. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is mindenki azzal traktál, hogy már ugye 4 óránként eszik?! Nem értem, miért enne 4 óránként. Megszokta a 3-at, keveset eszik, de ötször. Miért kellene óramű pontossággal megéhezniük...
2011. szept. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
igen, ha 3 óránként eszik az a baj, ha csak 4* akkor az a baj. de számolja már ki egyszer valaki, hogy a 2 üti egymást.
2011. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na igen,nálunk is az van, hogy a tízórai legtöbbször kimarad. Engem nem aggaszt, de a védőnő mindig kérdezte, hogy 4 óránként eszik-e már? Most, hogy 4 óránként eszik, most meg az a baja, hogy de miért csak 4x egy nap?

Reggel fél 7-7-kor kel, este meg fél 8-8-kor alszik. Mégis hogyan enne többször?

2011. szept. 2. 09:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is. Az evések: 8, 12, 16, 20 órakor. Kb. 2 vagy 3 hónapos kora óta. Először a gyerekorvos megállapítja, hogy szép nagy gyerek, aztán megkérdezi hányszor eszik, mondom: 4*. utána: jó lenne, ha ötször enne. majdnem 9 kiló, hova hizlaljam még? ráadásul ha nem is kéri. meg délelőtt vissza szokott aludni, délben kel föl...ezek szerint nem vagyunk egyedül.
2011. szept. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Most aludt el a lányom. Ma sem lesz tízórai! :D

De azért örülök, hogy nem vagyunk egyedül. Szerintem tök mindegy, mit csinálok, és hogyan etetem a gyereket, valaki úgyis belém köt. Múltkor meg lettünk dicsérve, hogy 5-ször eszik a gyerek, gyümit, főzeléket, stb. Most mondtam a gyerekorvosnak, hogy mostanában nem tízóraizik. Erre ő: de neki napi 3-szor szilárdat kéne ennie. Én meg megkérdeztem, hogy oké, de akkor melyik tápszeres étkezést váltsam ki a maradék 2-ből? Ő meg egyből "Jaaaa...hát akkor jó ez így!". Olyan okosak. :)

2011. szept. 2. 10:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hogy nekünk akkor szuper gyerekorvosunk van ilyen szempontból! Soha nem szólt bele, hogy hányszor és mennyit eszik a kisfiam, szerinte amíg rendben gyarapszik, rá kell bíznunk a babára. Csak akkor beszélünk az evésről, ha én kérdezek. Amikor soknak találtam az adagját, a válasza: "Ha egyszer éhes...":) Amikor meg kevésnek, akkor azt mondta: "Majd eszik, ha éhes lesz...:)
2011. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!