Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egy 4 hós babát...

Hogyan lehet egy 4 hós babát leszoktatni az ujjszopásról, ill. rászoktatni a cumizásra?

Figyelt kérdés
Evés közben is az ujját akarja szopni, nem pedig enni.Ha nem lenne ez a gond, nem érdekelne.
2010. ápr. 27. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A Lányom anyatejet kap csak,de akkor is a szájában van sokszor az ujja!1000* próbáltam kiveszem,kitámasztom,de addig küzd amíg csak visszadugja!szerintem jobb ha az ujját szopja mintha cumizna!Ezt amúgy sik gyerek csinálja,majd leszokik róla!
2010. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszed el...pont most akartam hasonló kérdést kiírni :) Kislányom is 4 hónapos és egyre nagyobb élvezettel szopja az ujját :) Engem nem zavar... Meg hát hogy vegyem el tőle? (engem csak a sok "okos" rokon nem hagy békén, hogy ne hagyjam, mert nehéz lesz leszoktatni....oké, de egy 4 hónaposnak hogy mondjam, hogy ne??????? én kiveszem a szájából, de pár pillanat alatt megint szopja)

De azért eszik, nem? Mert ha közben jól lakik, evett, akkor szerintem nem gáz.

(egyébként most is itt alszik mellettem és az ujja a szájában....)

2010. ápr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

16.10es vagyok.


Még annyi, hogy kislányom el sem fogadja a cumit, próbáltam neki azt adni, de kiköpi, ha a szájában tartottam, akkor sír. Szóval az nem kell.

2010. ápr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy nem eszik...Egy kicsit szopik, ujj be, kiszedem a szájából, kajcsi vissza, kicsit eszik,aztán kezdődik az egész előről....
2010. ápr. 27. 16:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem akarok elkeseríteni, de ha a baba már az ujját szopja, akkor nem fog átszokni a cumira.

Az én lányom 2 hós kora óta szopja az ujját, most lassan 17hós, még mindig csinálja. Sokszor nehéz az etetés, mert növesztek egy harmadik kezet: 1. tányér 2. kanál 3. az ujját fogom le.

Egyébként nekem meggyőződésem, ha kaja közben az ujját szopja, akkor igazán nem is éhes. Ha éhes egy baba, akkor eszik. Ne erőltesd, majd eszik, ha megéhezik.

Leszoktatni nem fogod tudni.

2010. ápr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért jobb a cumi mint az ujja ?
2010. ápr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondják, azért, mert a cumit el lehet tőle venni, az ujját nem. Cumit elveszed, sirdogál érte, de nem tud mit csinálni.....majd megszokja, hogy nincs (anyósom szerint ez jó.....nekem annyira nem szimpi). Az ujja meg mindig ott van neki - errre meg valaki azt mondta, hogy valami rossz ízűbe kell mártani..... Na, de én ezen nem aggódok, 20 évesen csak nem fogja már az ujját szopni :)
2010. ápr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ikeim közül az egyik cumis a máik újjas!

Nem szoktatuk egyiket sem , nem kellett a cumi neki, megtalálta az ujjacskáját. Ha éhes kiveszi, ha nem mi is küzdötünk, nálunk bevált ha valami érdekesdolgot adtam a kezébe a kanalas evésnél. Amúgy az ujjszopás jobb mint a cumi, mert ha játszik kell mind a két keze és kiveszi a szájából,de a cumi ottvan és tudja használni a kezét, és ha hozzászokott akor üvölt érte és anyuka legyen a talpán aki 10 perc üvöltést végighallgat( pláne mi szoktattuk rá, hogy ne sírjon, most meg elvesszük!)

2010. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk mindkét gyerek ujjszopós (egyikük csak volt, mert már hat éves), a hat hónapos fiunk is élvezettel szopcsizza az ujját, cumitól öklendezik, nem kell neki, de nem is bánom, alig vártam, hogy megtalálja az ujjacskáját. Az mindig kéznél van, be tudja rakni magának, nem úgy, mint a cumit, mert ha az kiesik, akkor rohangálni kell, hogy visszaadd neki. A hat éves lányunk kb. négy és fél évesen szokott le róla teljesen magától, mi nem szorgalmaztuk, sosem próbáltuk leszoktatni róla. Úgy hagyta abba, hogy látta, hogy az oviban más gyerek már nem szopja az ujját, és egy nap büszkén jelentette be, hogy az oviban már az ujja nélkül aludt el! Azért este itthon még néha bekapta (elalvás elősegítése végett:-)), de aztán ez is szépen elmaradt. Szerintem nem kell átszoktatni a cumira.
2010. ápr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!