Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cukkinit, padlizsánt hogyan...

Cukkinit, padlizsánt hogyan lehet elkészíteni 8,5 hónapos kislányomnak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

En ezeket csinaltma neki:

Meghamoztam a padlizsant. Felkockaztam es megparoltam egy pici vizben vagy pedig felszeleteltem es magas fokozaton 30-35 percig sutottem a sutobe. Aztan puresitettem turmixgeppel, Mindig egy pici felforralt vizet tettem hozza amikor nem vitte a turmixgep. Ezt a puret en sima tort krumpli (pici vajjal tortem ossze a krumplit) tetejere tettem. Kisfiam szerette nagyon.

Sajtos padlizsant is csinaltam neki:

Felkarikaztam a meghamozott padlizsant. Megkentem oket oliva olajjal es megszortam pici bazsalikommal. Szinten magas fokozaton sutottem 35 percig. Majd kivettem oket es jol megszortam sajtal aztan viszatettem amig a sajt rajuk olvadt. En pici kockakra vatam fel es o felcsipegette a talcarol de ossze is torheted es szinten adhatod burgonyaval. Arra vigyazz jol puhujanak meg, hogy a magok ne legyenek kemenyek.


Egy masik.

Pici hagymat megfuttatsz olajon kb. 5 percig. Radobod a felkockazott es meghamozott padlizsant, pici fokhagymat is tehetsz bele, bazsalikomot es ici pici borst. Ontsel hozza nagyon pici vizet, hogy parolodjon jol meg majd tord ossze villaval vagy turmixoljad es en tojas mentes tesztaval adtam ezt neki vagy szinten krumplival. Ha tesztaval adod akkor ugy turmixoljad, hogy hagy rajta kis vizet, hogy szoszos legyen mert maskent tul szaraz lesz a tesztaval es lehet fulladozni fog vele. Kevesebb teszta legyen es inkabb tobb szoszos padlizsan. Ebbe a receptbe nyugodtan belekockazhatod a cukkinit, repat is a padlizsan melle. En volt olyan, hogy lencset is tettem bele es akkor nem kell krumpli meg teszta. Rizs is mehet. Kisfiam nagyon szerette lencsevel. Megszorhatod sajtal is ha keszen van. Szoval lehet kombinalni.


Arra vigyazz, hogy sok olajat ne hasznlaj mert a padlizsan nagyon felszivja es zsiros lesz. En emiatt sokszor sutom inkabb sutobe sutom kiveve az utolso receptet. En valamikor 8,5 honapos kora korul kezdtem ezeket adni.


Meg paradicsomosan is elkeszitheted:

Pici olival olajon megfuttatod a hagymat, hozza adod a felkockazott cukkinit, egy piros kaliforniai paprikat picire felkockazva es kimagozva, meghamozott padlizsant felkockazva, kb. 4 meghamoztt es kimagozott paradicsomot. Miutan megparoltad oket jo puhara, magas fokozaton turmixold ossze, hogy a paprika jol osszetorjon egesszen pepesre. Kisfiam ezt is szerette krumplival.

2011. ápr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon aranyos vagy, hogy mindezeket megírtad nekem, köszönöm szépen!! Gyorsan kinyomtatom, és 7végén az egyiket ki is fogom próbálni, legközelebb pedig majd a többit!Köszönöm!:-)
2011. ápr. 1. 11:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Rakott cukkini

Kevés metélőhagymát kis olajon megpirítunk, hozzátesszük a darált pulykamellet vagy csirkemellet, majd kevés vízzel

együtt pároljuk, amíg meg nem puhul. Egy csipet tengeri sóval ízesíthetjük. Ha nagyon darabos a hús (mert nagyobb darabokra volt darálva), akkor érdemes valamivel több vízben párolni, és összeturmixolni, még mielőtt a cukkinire rátennénk.

Egy kisebb cukkinit megmosunk, héjától megszabadítunk,

felkarikázunk, és egy tűzálló tálba kevés olajra egy réteg cukkini, egy réteg husival rétegenként haladva lerakunk, majd 200 fokon 25 percig fedő alatt sütjük, amíg a cukkini meg nem puhul, ezután még

5-10 percig fedő nélkül is sütjük. Ha már van foga a babának, és szívesen fogadja a darabos ételt,

akkor elég villával összetörni neki a cukkinit, ha még csak pépeset eszik, akkor turmixoljuk össze neki.

2011. ápr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még valami, ezt az ételt mi is vele ehetjük, csak akkor nagyobb adagot készítsünk és a tűzálló tálba lerakott cukkini tetejét reszelt sajttal elkevert

tejfellel kenjük meg. Miután megsült, a babának az aljából adjunk, ahol biztosan nincsen tejtermék.

2011. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!