Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tápláló tej "titka"?...

Mi a tápláló tej "titka"? Mások szerint nem tápláló a tejem, mert az elmult hetekbe nem hízik a baba.

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos, eddig minden rendben volt.
2011. ápr. 1. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom,a tej minősége állandó, mindig tápláló. ha nem így lenne, Afrikában hogy tudnának szoptatni?


4-5 hósan nálunk is megtorpant a hízás. sőt,a barátnőméknél is, tesóméknál is, meg itt a fórumon is sok ilyet hallottam!

nálunk attól hízott alig, mert sokat mozgott, és hosszban sokat nőtt.

mennyivel született? most mennyi?

havi 320g-ot mondott a csecsemőorvos minimum hízásnak, 2 hónapban ez nem volt meg nálunk, de a többiben bőven. szóval átlagban mindig rendben volt.

2011. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pihi, nyugi, napi 3 lityó itóka, és nekem ha kifejezetten zsírosat ettem, az is jó volt, bár erről megoszlanak a vélemények.

A tejednek tuti nincs baja, a szervezet mindig a babához igazítja az összetételét, viszont a mennyisége lehet kevesebb, illetve lehet, hogy a babád lassan megérik arra, hogy elkezdjétek finoman a hozzátáplálást, de azért 6 hóig várj.

Esetleg mérjed 1-2 napig, hogy mennyit eszik, hogy lásd biztosan van e annyi tej, amennyi kb. kell neki.


Meg gondolom elkezdett forogni, esetleg már kúszik is, és ez a sok mocorgás sok energiát felemészt ám.

2011. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]

A csecsemők súlygyarapodásáról, jó cikk szerintem.

A mikor kell aggódni résznél ha találsz egyezőséget akkor aggódj, a többi le van írva.

A fiam is hasonlókat produkált visszaszámolva ennyi idősen. Az eleján 1-2kg hízások voltak, aztán szépen beállt, lassult.

2011. ápr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3kg-val született, 2,95-el jöttünk haza.

4nappal ezelőtt volt 5,70 dkg.


Elolvastam a linket, hát nem sírós,nem hasfájós (sosem volt) , napi min.3 kaki megvan, nagyon vidám és örökmozgo baba. Egy hónapja forog, ahogy leteszem a hátára már át is fordul... Énis erre gondoltam, h lemozogja.

Sajnos a doki és védőnő lesz@rja mivan a kicsivel, már bocs a kifejezésért. Mondtam a dokinak h nem hizik úgy... hát felis írta a tápszert.


Hozzáteszem a tejem szerencsére sok van, betétet használok,mert tiszta ragacs lennék ugy folyik.

2011. ápr. 1. 12:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

akkor nagyon jól áll a babád! tudod, úgy mondják, hogy fél éves korra illik megduplázni a születési súlyt. ez nektek előbb meg is lesz!

ha sok a tejed, akkor esetleg próbáld gyakrabban mellretenni, talán éjjel is többször.


esetleg ha bizonytalan vagy, érdemes szopi tanácsadóval beszélni.

nekem Patik Réka segített rengeteget! egy tüneményes nő!

[link]

2011. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jó hülyék akkor már bocsánat..nekem mindhárom gyerekem 4-5 hós kora között semmit se hízott! Mégse mondta az orvos, védőnő se hogy na akkor gyorsan tápszert nekik.

Rendesen szopiztak, volt tejem, egyszerüen csak lemozogták. Vagy épp akkor nyúltak pár centit.

Amúgy is az első 1-2-3 hónapon kívül sose híztak többé 1 kilókat havonta.

óval én tuti nem adnék emiatt tápszert, és biztosan jó a tejed semmi baja:))

Ha kevés lenne, vagy apadna akkor jönne ez hogy sok folyadék, ivás, evés pihenés gyakori mellre tétel stb.

de így hogy azt írod még el is áztat, nincs vele semmi baj tutira:)

Jó egészséget!!!

2011. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!!

Próbáltam neki adni tápit, megijesztettek a dokik..pár cseppett ivott,nagy nehezen, amit ki ia hányt. Nem bukós első napján bukott mert teletettem:DAzóta is csak most.

El is tettem a tápit jóóó mélyre:)

Köszi a jótanácsokat mindenkinek!

Nektek és babáitoknak is jó egészséget kívánok!

2011. ápr. 1. 12:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Most néztem meg hogyan hízott a fiam 3470el született, 4hónaposan 7260g volt, 5hónaposan 7570g, 6hónaposan 8200g, 8hónaposan 8740g

21hónapos és csak 11700gsacc(lemászik a mérlegről)

2011. ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na és ahogy elkezdett mozogni szépen lelassult a hízás, meg "megállt".

Nyugi:)

A mérleget is tedd el:)

2011. ápr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na én is írok, mert a fiam is minimális hízást gyakorolt ennyi idősen.

Ő ugyan nagyobb baba volt (fél kilóval többel is született), de 4 hónaposan 6360, 5 hónaposan pedig 6450 g volt:)

Majd 6 hónapos korára kicsit belehúzott, és 6800 g lett.


Ez teljesen normális, sokat mozog, plusz nyúlik, ahhoz is kell energia:)

2011. ápr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!