Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukák! Mikor kell...

Kisfiús anyukák! Mikor kell elkezdeni huzogatni a fütyin a bőrt? Mert annyira megoszlanak a vélemények.

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 08:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%
Én nem húzogatom, mert félek, hogy esetleg észrevétlenül is beszakadhat egy picit. Olyan vékony a bőr. Végülis minden pelenkázásnál áttörölgetjük, fürdéskor úgyis mindig "bemegy" oda a víz, akkor úgysem marad ott váladék. Akkor meg miért kellene már most húzogatni?
2009. febr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%
Utolsónak üzenném, hogy ez nem teljesn így van kérdezd meg a párodat, ő hogy szokta. Csak remélni tudom,hogy nem csak belelógatja a vízbe.
2009. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%
Az én kisfiam 11 hónapos és már 3 hónapja felvált magától a fütyijén a bőr. Nekem az orvos mondta h heti egyszer óvatosan húzogassam, már egy hónaposan. Az elején nem nagyon ment, de egyszer csak azt vettem észre, hogy jobban és jobban válik le, majd egyszer csak felugrott. Soha nem volt sem fájdalmas, soha nem volt begyulladva. Szerintem nem okoz gondot, inkább az, ha lenő, mert akkor fel kell rántatni az orvossal. Nekem van olyan ismerősöm, aki 3* vitte a kisfiát ilyen kezelésre, mert megtiltották neki, hogy egy éves koráig hozzányúljon. Remélem segítettem! Jó babázást!
2009. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%

Nekem 2 fiam van. Mindkettőjüknek 3 hónapos kora óta huzgáljuk a fütyijükön a bőrt. A gyerekorvos nekem is azt mondta,hogy nem kell,de mi elvittük egy gyermek urulogushoz akkor még a nagyobbikat és ő mondta,hogy bizony kell huzgálni,mert később akkor bajuk lehetne belőle,ha nincs huzgálva. Én inkább rá hallgattam,csak szakember.

De a legjobb a mindkettőnél az 1 éves státusznál megkérdezte a gyerekorvos,hogy "anyuka ugye huzgálják a fütyin a bőrt"? :)

2009. febr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondták, hogy 6 hónapos koráig ne nyúljak hozzá, mert berepedhet, és nagyobb bajt okozhatok vele, mintha nem húzogatom. Ráadásul azt olvastam (urológustól), hogy pont ez vezethet később fitymaszűkülethez. Viszont 6 hónapos kor után (az én dokim és védőnőm szerint, van aki egy évet mond), óvatosan érdemes fürdetésnél próbálkozni, de erőltetni tilos.
2009. febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Fiam most 3 és fél éves. Amikor megszületett, azt mondta a dokinő, hogy nem szabad húzogatni, csak minden nap olajos(gyógyszertári babaolaj) fülpiszkálót tegyük a kukihoz és húzzuk rá a bőrt és kicsit mozgassuk át, hogy mindenhova jusson a bőr alatt, ne tudjon letapadni. Aztán egyszer egy kisebb itthoni baleset miatt bementünk a Heim Pál ügyeletre, ahol egy sebész doki(azon belül pont ezzel is foglalkozik) volt pont. Megnézettük vele a fiam kukiját is és szerinte borzasztóan le volt tapadva (7-8 hónapos volt akkor), azonnal átmosta valami betadin-es cuccal, mert be is volt gyulladva. Azt mondta, hogy húzogatni nem szabad, viszont óvatosan felhúzni a bőrt lehet, amíg engedi, erőltetni nem szabad. Kaptunk egy krémet (ftorocort a neve, csak receptre!), amivel minden fürdés után a bőr alá kellett juttatni. Kb. 2 hónap kellett hozzá, hogy a letapadás megszűnjön, azóta nincs gond. Most már csak a fürdésnél húzzuk fel a bőrt, amikor megmossuk, de ezt az apukák már tudják hogy kell, biztos megmutatják nektek :)
2010. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
67%
Sok anyuka válaszát olvasva, tényleg nagyon megoszlanak a vélemények. Tapasztalatom osztom meg. Nem kell teljesen felhúzni, de már 6 hetes kortól el kell kezdeni húzogatni óvatosan, különben fel fogják vágni. Néhány orvos nem tudom miért ellenzi? Természetes, hogy húzogatni kell, ettől nem fog felrepedni a bőr, mint ahogy írta itt valaki.:) Hangsúlyozom, óvatosan fürdetéskor picikét kell a bőrt lehúzni, így nem lesz neki maradandó rossz élménye a felvágástól.
2010. jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 6hetes volt mikor egy kb fél éves kisfiú a tanácsadáson ordított,mert a doki felhúzta neki. Mikor bementünk,nyugtatgatott a doki,hogy nem kell megijedni,és nekünk még nem is kell a fütyivel foglalkozni....

Na akkor este a fürdésnél felhúztam neki ameddig "ment" . NEm rángatva vagy huzogatva. (Mielőtt az én gyerekemet is így kínozza majd pár hónap múlva-gondoltam magamban.)

Tehát 6hetes kora óta minden nap felhúztam addig amíg "engedte a bőr". Soha nem volt a fütyivel semmi bajunk :)

Azóta már nagyfiú,5éves.

2010. jan. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kisfiam 1 éves volt, amikor mondta a dokinéni, hogy szépen lassan kezdjem el húzogatni. Minden nap egy picikét. Ameddig engedi. Most 16 hónapos. 1-2 mm és az egész makkjáról fel lehet húzni a bőrt. Soha nem repedt be, és nem is gyulladt be neki.
2010. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A mi gyerekorvosunk is azt mondta, hogy 1 éves korig ne nyúljunk hozzá, nincs vele semmi dolgunk. Majd utána szépen-lassan elkezdjük. Azt mondta, hogy nem véletlenül van ez így "kitalálva", nem véletlen, hogy ilyen pici korban még le van tapadva.

Mindenki mást mond, én megfogadom a mi orvosunk tanácsát.

Ebben a témában sosem lesz (sajnos) azonos vélemény. Pedig akkor nem kellene nekünk, Anyukáknak ezen aggódni.

Szerencsére lassan 6 hónapos kisfiam kukacával nincs gond, nagyon szépen pisil. Ma reggel a peluscserénél is szépen lepisilt a parkettára! :-))

2010. jan. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!