Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akinek van kenyérsütőgépe,...

Akinek van kenyérsütőgépe, használja? Gondolkodom rajta, hogy vegyek-e, de nagyon megoszlanak a vélemények! Meggyőznétek? Mellette vagy ellene?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Nekem van, ajándékba kaptam az egyik barátnőmtől (ő nászajándékba kapta, de mivel 5 év alatt egyszer sem használta, odaadta nekem). Sajnos egyszer sem sikerült vele igazán finom kenyeret sütnöm, 5 alkalomból 2x az egész megy a kukába annyira rossz lesz...talán a receptben a hiba de nagyon sokfélét kipróbáltam már.
2010. nov. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Valamit elronthattál nagyon. Nekem is van és csak azt használjuk, nagyon jó. Severin márkájú, nem is volt drága,de nagyon szeretem.
2010. nov. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Nekem is van és elég gyakran használom. Sőt nemcsak kenyeret szoktam benne sütni, hanem kalácsot is. Mindkettő isteni finom. Férjem legjobban a hagymás kenyeret szereti, de a sima és a többi különleges kenyér is finom benne. Nekem bevált!
2010. nov. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek! Írnátok márkát is, hogy ha beadnám a derekam, akkor mit vegyek?

Gluténmentes diétára szeretnék ráállni, ezzel gondolom süthető ilyen kenyér.

2010. nov. 5. 10:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szoktuk néha egy hónapig elő sem vesszük, néha meg minden nap sütünk vele, sőt a párom nem csak süt, hanem dagasztani is használja.

Kenyér, kuglóf, kalács mindenfélét.


Nekünk hausmeister van, de a márkánál fontosabb szerintem, hogy kétlapátosat vegyél, azok erősebbek.

2010. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kitapasztalod, hogy milyen receptet szerettek, onnantól kb féláron tudod a kenyeret előállítani. Anyukám ezért használja nap mint nap, rengeteget spórol vele.

Nekem nem olyan régóta van, és igen, használom. Nem is főleg csak kenyérre, hanem pl. pizzatészta, kalács, bármilyen sütemény dagasztására, kelesztésére, nagyon kényelmes és jó.

Egy bajom van csak vele, panelben lakom és a világ egyik legkisebb főzőfülkéjét építették ide, így nem fér el a pulton, hanem mindig pakolgatni kell vissza a dobozába, ez kicsit kényelmetlen.

2010. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, nekem is Hausmeister van.

De tényleg nem sokat számít a márka. Még régen, amikor az elsőt vettük anyukámnak, elmentünk egy műszaki cikkes boltba. Ki volt állítva 3 különböző márkájú gép. Különböző volt persze az áruk is, volt márkásabb, és volt teljesen noname.


De tökéletesen ugyanúgy néztek ki! Sőt apukám elolvasta a műszaki leírását, egy az egyben ugyanaz volt. Ugyanott gyártották ugyanazt, csak három különböző márkajelzést nyomtak rájuk!! Ennyit arról, hogy mennyire számít a márka :)

2010. nov. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már lassan 7 éve van kenyérsütőm, gyakran használom, isteni kenyereket sütünk vele. Nálunk is a hagymás és a hagymás-sajtos kenyér a sláger! A sütés legvégén még reszelt sajtot is szórok rá, ropogósan rápirul, hát az valami mennyei! De szoktunk mindenféle magvasat, diósat, sőt, baconoset is sütni. Tudomásul kell venni, hogy az otthoni kenyér tömörebb lesz, mint a boltban/pékségben vásárolt, de éppen azért, mert nincs benne az a sok nyavalyás adalékanyag! Ja, és ha este bekészíted és beprogramozod, reggel a frissen sülő kenyér illatára fog ébredni a család :=). Én nagyon ajánlom.
2010. nov. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Karácsonykor lesz 6 éves,Metro-ban vettük 9ezer volt.

Rengeteget/heti 2-3x/használjuk.Kenyérsütésre,és a pizzatészta ledagasztására.

Azért vettünk fali lenyitható mérleget,nert a régit tovább tartott elővenni,mint belekészíteni a cuccot a kenyérsütőbe.

Mi így csináljuk:

Mi CSAK halma-Kkhalasi lisztet használunk-20 éve.

-50 dkg finom liszt

-22 dkg félfogós liszt.

-4 dl víz

-fél élesztő/nen szárítottat szoktunk/

-1 evőkanál cukor

-2 - " - zsír

-2 teáskanál só

A gépet II /súly/fokozatba,és a III/szín/drukhell állítjuk.Így az alap idő 3:50.

2010. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!