Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányás, hasmenés esetén...

Hányás, hasmenés esetén szopizhatnak? Nem teáznak és nem akarják megenni a rizset sem a 8 hós ikerbabáim

Figyelt kérdés
csak mert a doktornőnk kizárólag tejmentes diétát irt fel, semmi anyatej 1 napig - de nem eszik meg és félek, hogy kiszáradnak (meg tudom, hogy az anyatej hajt is)
2011. ápr. 2. 22:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Sürgös! én szivem szerint engedném szopizni őket...
2011. ápr. 2. 22:57
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Még ilyen hülyeséget... Anyatejet nekem még sosem tiltották el hasmenés/hányás esetén sem.

Egyszerre ne sokat, sokszor keveset, mert meleg, és az irritálhatja a gyomrát. De nyugodtan megpróbálhatod. Vagy esetleg úgy, hogy lefejed, lehűtöd, és hidegen kortyoltatni pohárból. Hátha úgy jobb.

Hányás esetén az a lényeg, hogy szilárd kaját semmit (leghamarabb az utsó hányás után 24 órával), folyadékot pedig 2-3 evőkanálnyit egyszerre, és lehetőleg hideget, szóval hűtőből, és 15 percenként. De ha egy kanállal iszik is meg már az is jó. Nem kell az időközökre rágörcsölni, de a lényeg hogy apránként közel egy literfolyadék bemenjen. Ha már egy napja nem hányt, akkor mehet a hasfogós kaja, de csak óvatosan. Tej és zsiradék nélkül.

2011. ápr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem hánytak ma akkor meg végképp nyugodtan szoptathatsz.
2011. ápr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
én sem értem miért állítják le betegség esetén pont az anyatejet! hallgass az ösztöneidre! szopiztasd őket, amúgy meg csatlakozom az előttem szólóhoz!
2011. ápr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
én is pontosan igy gondolom! szerintem az anyatej gyógyszer is! meg nem akarnak enni semmi mást és félek, hogy kiszáradnak
2011. ápr. 2. 23:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Nézegesd azért őket. Ha nagyon bágyadtak, és száraz a nyelvük irány a kórház. A száraz nyelv az első jele a kiszáradásnak.
2011. ápr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej a legkönnyebben emészthető táplálék. Épp azt nem szabadna elhagyni, ha betegek a picik...
2011. ápr. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy arra gyanakszik a doki, hogy tejérzékenység miatt megy a hasuk? Bár ikreknél furcsa lenne ha pont egyszerre 8 hónaposan "jut eszükbe" hogy érzékenyek rá.

Ha nem ez az indok, akkor én sem értem.

Az én fiam 15 hónapos és most estünk át egy 2 hetes hasmenésen. Kb 1 hétig napi 3x 2 dl tápszert és kekszet evett, semmi mást. Teát csak elég keveset fogadott el. Ha nem lett volna a tápszer, akkor tuti infúzióra szorulunk. Nekünk a doki is javasolta. Ráadásul nálunk este nem is volt hasmenés, szóval az esti tápszer nem jött ki.

2011. ápr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én még ilyet nem hallottam.

adj neki egyszerre kevesetr, nerhogy kihányja.

2011. ápr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
nekünk azt mondta a dokinénink, hogy szoptassam sűrűn keveset. de még véletlenül se azt, hogy vegyem el a cicit. minden betegség kulcsa elsősorban az anyatej. tejmentes diétát szerintem úgy tarts, hogy te sem eszel iszol tejterméket, ez így tejfehérje mentes diéta.
2011. ápr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!