Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nagyon hamar megtanult...

Akinek nagyon hamar megtanult beszélni a kisgyereke az okos is lett az iskolába? Értem én 19 hónaposan folyékonyan beszélt?

Figyelt kérdés
Vagy mindent hamarab tudott mint a vele egykóru gyerekek az tényleg okosabb is lett?
2011. ápr. 4. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy lenne összefüggés. 4-5 éves korra eléggé utolérik egymást - aki még 2,5 évesen sem szólt egy mukkot sem, valószínűleg ugyanott lesz, mint az a gyerek, aki már másfél évesen szépen beszél.

Az én kisfiam is másfél évesen szépen beszél, kezd 2-3 szavas mondatokban kommunikálni, szépen válaszol, ha kérdezem, több száz szavas aktív szókincse van, de nem hiszem, hogy ezért okosabb lenne, mint a többi gyerek, és nem ringatom abba magam, hogy az iskolában ezért kitűnő tanuló lesz...

2011. ápr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem,sőt bőven akar ellenpélda is!
2011. ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs összefüggés.

Barátnőm kisfia 3 éves koráig nem beszélt, ha véletlenül mondott is valamit, azt sem lehetett érteni...aztán egyszer csak elkezdett folyékonyan beszélni, tisztán, érthetően. Teljesen normális, okos gyerek, nincsenek nehézségei a suliban. Most 8 éves.

Szerintem is utolérik egymást a gyerekek nagyjából.

Keresztlányom is nagyon hamar beszélt, és nagyon komoly mondatokat mondott már másfél évesen. Okos, ügyes gyerek, mint sokan mások. Most 14 éves.

2011. ápr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinnem. En 1 evesen rovid mondatot is mondtam mar, tesom 2 evesen sem akart megszolalni. En atlagos kepessegu vagyok - bar egyetemet elvegeztem en is - tesom viszont kifejezetten jo kepessegu volt, real tantargyakban kulonosen.
2011. ápr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!