Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit várhatok el a 21hónapos...

Mit várhatok el a 21hónapos fiamtól? És mikor fog folyékonyan, érthetően beszélni?

Figyelt kérdés

1.mióta megszületett a tesó,egyszerűen nem lehet vele bírni.tudja hogy nem jó amit csinál,mégsem fogad szót,nem csinálja amit kérek.pl.26x megkérem ne vegye a szájába a kavicsot,vagy ne egye meg az éretlen szőlőt,mégis megteszi.vagy altatáskor megkérem,míg bemegyek az öcsihez(felsír)addig maradjon az ágyában.de nem,kijön,és amint meglát/hallja hogy jövök,már szalad vissza.és ezek csak egy egy példák a sok ezer közül.pl asztalra mászás,medencéből ivás....a férjem szerint nagyok az elvárásaim vele kapcsolatban.De egy majdnem 2 évesnek már hallgatnia kelle az anyjára nem?

2.Már egyre több szót ismer/használ pl:apa,papa,kuka,kaka kutya,kuku(kakas),fa,kúla(kóla)öcsi.....hirtelen ennyi.és folyton kérdez:emmi?ammi?És egymás után akár többször is ugyan azt.természetesen mindig el van neki magyarázva mi micsoda.már olyant mond,hogy kutya vauvau(mikor ugat a kutyánk)de pl az hogy cica,vagy macska egyáltalán nem akarja mondani,sőt a macskára is kutyát mond.

Mikor lesz ebből folyékony beszéd?Kinél hogy alakult?


2010. júl. 22. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdésedre: Már régen hallgatnia kellett volna rád.Eddig sem mászhatott volna az asztalra,és nem is ihatott volna a medencéből. Eddig valószínűleg nem voltál vele elég következetes. Most pedig még féltékeny is lehet a kistesóra. Nem túlzóak az elvárásaid.

Ami a beszédet illeti,nincs elkésve vele. Sok kicsi még két évesen sem nagyon mond szavakat. Folyékony beszédet, azaz mondatokat majd 3 éves korában fog mondani.

2010. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy két éves tudja mit szabad és mit nem..és az a dolga, hogy próbálgassa meddig mehet el. Két éves korban nem várhatja el a szülő szerintem, hogy úgy viselkedjen mint egy kis felnőtt, leül, ott marad, nem nyúl bele, nem issza ki, stb. ha ez így múködne akkor mi szülők nem kapnánk kétpecenként infarctust. Egy ekkora gyerek számára éppen elég próbatétel az is, hogy vannak korlátok, pláne ha kisebb tesőja van. Mert anya odamegy, éppen nem vele foglalkozik, pedig olyan jó lenne ha csak vele lenne egész nap.

Ha eddig is következzetes voltál és ezután is az maradsz akkor előbb-utóbb megtanulja, hogy ezt-azt tényleg nem lehet.

Egyébként meg minden ember más, minden gyerek más. van aki odaül és ottmarad ahogy a szülő mondta és van a sajtkukac lázadó aki pedig nem. Nevelés kérdése, de nem csak a azé! Én látom a lányomon mennyire más mint én..olyan mint az apja.


A beszédfejlődés is mindenkinél más. Unokatesóm fia sem akart igazán beszélni, aztán mi elmentünk hozzájuk, a tőle fiatalabb lányom szája be sem állt, mikor eljöttünk a kisfiú is elkezdett mondatokban beszélni. Ekkor már elmúlt jóval két éves. Sok gyereknek közösségbe kerüléskor indul be igazán a beszéde, addig csak raktároz. Nem véletlenül kérdezgeti a fiad állandóan mi-micsoda! Ne izgulj, egyszer csak elkezd folyamatosan csacsogni!

2010. júl. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, 3 éves korára olyan szókincse lesz, hogy betojtok rajta a nevetéstől. Választékosan beszél majd, olyan kifejezésekkel, hogy fogalmad sem lesz róla, honnan ragadt rá.:)


Nálunk a kisebbik 21 hós és ugyanazt csinálja, mint a tied. Ez egy ilyen életkor. Picik még, dédelgetésre vágynak, tényleg ne legyenek irreális elvárásaid vele szemben. Ez, hogy hallgatnia kellene ennyi idősen az anyjára...hááááát, nyilván igen, de mire gondolunk? 21 hónapnyi tudással a kis buksijában, mikor minden nap tele van újdonsággal, meglepetéssel ne várjuk el, hogy úgy viselkedjen, mint egy 6 éves. Hallgatnia kéne, meg a korlátait felmérni, a saját akaratát kifejezni, igen, ilyesmiket kellene. Nekünk meg ezt okosan lekezelni.:)

2010. júl. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a biztató válaszokat.Kicsit megnyugodtam,hogy nem én vagyok a "gyagya",csak néha kevés vagyok a két gyerkőcre...

sajnos én is elég hirtelen ember vagyok,főleg mióta meg van a kisebbik,de erősen próbálok tenni ellene.

tudom,többet kéne vele egykorúak társaságába menni,de így két kicsivel,autó nélkül ebben a dög melegben nehéz.valami csak lesz,mert már nekem sem jó ez a bezártság.

2010. júl. 23. 12:24
 5/5 anonim ***** válasza:

szia, szerintem nem lehet elvárni tőle, hogy engedelmeskedjen, két okból: 1. dackorszak tombol, megy a maga feje után, életkori sajátosság.

2. nehezítsnek ott a kistesó, aki most a "kitúrta" őt, és figyelemfelhívó magatartás gyanánt rosszalkodik....

én nem kiabálnáéék vele, ez fix (bár idegölő lehet egy kisbabával,amiket művel, én is kiakadok néha nagyn az enyémre, pedig nálunk nincs kistesó). de azzal nem érnél el semmit. a pozitív viselkedést meg kell jutalmazni. és én bevonnám a helyedben a kicsi körüli dolgokba. néha ha nagyon túllő a célon, mehet egy kis vasszigor, de alapból nem ezzel próbálkoznék. ill. minél kevesebb dolgot tiltanék meg. pl lehet baja attól, hogy beleiszik a medencében a vízbe? nyilván ez jó móka neki, plusz látja, hogy ilyenkor rá figylesz, , csak azért is csinálja. ha meg nem szólsz rá, hogy ne! csak mondjuk finoman jelzed, hogy helyteleníted, de az ő döntse, akkor pár alkalom után abbahagyja. millió ilyen dolog lehet napközben amit nem muszáj cssípőből megtiltani, és mivel nem tilos, pár alkalom után nem is iolyan érdekes. ill. nem érzi a gyereke, hogy ezt se lehet, azt s elehet. persze ami kifejezetten veszélyes Í(pl kavicsevés). azt nagyon szigrúan NEM! én így szoktam akislányommal, és ő tudja, hogy amit így mondok, ott nincs huncutkodés, bepróbálkozás, stb. mert azt nem lehet.

a beszéd meg.....tudod, a kisfiúk amúgy is lassabban kezdik, átlagos beszédmegindulás ideje: 2,5 év. nincs elkésve semmivel.

20 hós kislány anyukája

2010. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!