Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pénzből vagytok meg...

Mennyi pénzből vagytok meg egy hónapban babás anyukák? Hányan vagytok összesen, mire költötök, mit hol szereztek be a háztartásba, magatoknak, a gyerkőc (ök) nek?

Figyelt kérdés
Inkább azok a családok érdekelnének, akik kevesebb pénzből élnek. Babát szeretnénk a párommal, de nem tudjuk, bele merjünk-e kezdeni. Válaszoljatok minél többet!
2011. ápr. 5. 11:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

hát nem tudom kevés-e vagy sok-e, de nekünk pont elég. mi havi 200 ezerből élünk hárman és úton van a tesó is.

Igaz nem kell lakáshitelt fizetnünk, de van más törlesztőnk (személyihitel, autó)plusz a rezsi, így olyan 100 ezer ezekre elmegy, marad a száz, abból simán megélünk. A kaja ami sokat elvisz, meg a pelenka és ha kell majd akkor a tápszer, vagy a bébiétel. ruhát olcsóbban is lehet venni és nem kell olyan sok, inkább gyakran kell mosni.

Nekünk elég jó így, minden évben nyaralunk év közben is megyünk mindenfelé, szóval én nem panaszkodom.

Sok sikert!

2011. ápr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Mi olyan 170-ből élünk meg hárman, mint ne mondjak nagyon nehéz.... A hónap végén már csak pár száz forintunk van!
2011. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
180ezerből 4-en. lakáshitel 60ezer. sose tudunk félretenni, nincs nyaralás. Hónapról hónapra élünk.
2011. ápr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Mi nem kevés pénzből élünk, csak annyit írnék, hogy babaruhát érdemes a Tescoban, Auchanban venni, sokszor van akció, és a pici babák nem használják el a ruhákat, mert hamar kinövik, nem koszolják össze. Szerintem eleinte fölösleges több ezret elkölteni egy-egy darabra, ha van jó minőségű pár száz forintért is.
2011. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
hmm... örülünk ha telik, jó minőségű turis ruhára... Már bocs
2011. ápr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Mi 200-ból élünk, illetve olyan 190-210 között, egy babánk van, 8 hónapos.

60 a törlesztőnk, erre jön a rezsi+biztosítások ami szintén kb. 60-70. A maradék 70-80 körüli megy kajára, ruhára, egyébre, de mivel fizetjük a fősulimat is, ezért mindig kevesebb csak érszleteket fiztünk.


Hát nehéz, tény, vannak hónapok amikor kölcsön kell kérnünk a végén, de van amikor belefér egy pizzarendelés, vagy mozi is. A babának mindig mindene megvan, ez a fontos, szüleim is rengeteget segítenek hogy meglegyen.

2011. ápr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Tescos ruha is marha drága,sosem vettem még boltból ruhát neki.Mindene turis és nagyon szép (kilós,mert vállfásban is drága).Mi olyan 150ből éálünk kis lakásban,és bőven tudunk félre tenni.Tervezzük a tesót és most költözünk házba.
2011. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

12.22. ez nem semmi, 150-ből még félre is tudtok tenni, hát minden elismerésem de komolyan.

előző

2011. ápr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Nálunk 8 hónapos baba van és egy 6 éves ovis

kb.300 ezerből élünk

ebből 80 ezret fizetünk lakáshitelre+25-öt kocsira

Tápszerre elmegy 8-10 ezer (mivel már nem támogatott áron vehetjük,mert az csak 6 hónapos korig van, addig kb 3000-ből meg volt)

Pelenkát én Pamperst szoktam venni mindíg dm 25%-os kuponnal. Általában 2 csomag (96 db-os) kell 1 hónapra az kb.7000 ft

Törlőkendő 2-3 csomag ez kb 1000-1500 ft

Nem mindíg főzök neki,van hogy üveges ételt kap. Én úgy szoktam,hogy hónap elején veszek többet és váltogatom neki.kb. 40-50 üveg az kb 10-13 ezer körül szokott lenni.

Ebben már vannak gyümölcslevek is.

Sokszor abból eszik amiből mi is. pl. valami zöldség.krumplis,húsos étel van akkor abból pépesítek neki is.

Popsi kenőcsre,fürdetőre,babamosószerre,fertőtleítőre stb.kb 3-4000 Én szinte mindent a dm-ben veszek,sok kedvezmény van a kuponokból,jók a sajátmárkás termékeik is. Néha müllerben is érdemes szétnézni. Pl bébiételeket 70Ft-ért tudtunk venni nem rég. Ruhákat sokat kaptunk amikor babanézőbe jöttek még a születéskor,de én szoktam a teszveszen és társain is venni neki jó áron szinte új ruhacsomagokat.Néha cora,tesco,takko,C&a-ban is veszek ruhákat,ami nem túl drága.

Ha netán megbetegszik(szerncsére nem gyakran) gyógyszerre biztos kell 2-5000 ft.

Még biztos van ami nem jut eszembe

és még ott vannak az ovisom kiadásai

ovi kaja 8000

zeneovi 1600

tánc 1600

angol 6000

korcsolya 4000

Szinte minden hónapban kell valami ruhadarab amit pótolni kell ez változó ár

Mi nyitottunk mindkét gyereknek számlát amire megtakarításként a családi pótlékot befizetjük.

kb. 100 ezer marad minden másra

és persze szinte minden hónapba beüt valami váratlan kiadás

Nekünk ez így elég,de nem mondom,hogy többet nem tudnék elkölteni:-)

2011. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, azt nem írtam,hogy a családi pótlék a 300 ezren felül van,azt én már nem is számolom az elköltendő pénzbe.

Miután a rezsit kifizetjük marad a kb. 100 ezer

2011. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!