Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája 2 éves, de még nem beszél, még az alap szavakat sem? Hogyan jelzi ha éhes, szomjas, vagy bármit szeretne? És ha kérdezed tőle éhes vagy, válaszol rá?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom hogy ilyenkor már kellene választania mit szeretne enni, inni. Ez nálunk nincs így. Bármit kérdezek hogy ezt vagy azt kérsz, nincs semmi reakció, ha a kezemben van akkor kiveszi amelyiket szeretné.

Nálatok ez hogy van?


2011. máj. 2. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem a saját tapasztalatom, mert az én kisfiam már beszált 2 évesen. De az öcsém kislánya nem beszél. Január 8-án volt 2 éves és a HAÓ (halló)-n kívül semmit sem mond. Ha kell neki valami hisztizik, és az anyukája egyszerűen találgat: tea kellene, éhes vagy mi lehet a gond.

Biztos nehéz nektek ilyen helyzetben. Bár az én fiam beszélt már, de nem igen mondta meg, hogy éhes vagy szomjas. Ebből a szempontból ugyanaz volt a feladatom. Annyiban volt könnyebb, hogy nem kellett elé tegyem a dolgokat, mint te is és a sógornőm is, hanem ha mondtam, akkor ő tudott válaszolni melyiket kéri.

2011. máj. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!


Nem tudom mi a teendő, viszont szeretnélek megnyugtatni, hogy ne keseredj el. Az öcsém 4 évesen kezdett el beszélni, és most 98 százalékos matek emelt szintű próbaérettségit írt, nagyon okos, semmi baja.

2011. máj. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem a nagylányom 2.5 évesen kezdett beszélni, 3 évesen folyékonyan selypítés nélkül beszélt. A pici most 2 éves, még nem beszél semmit. Nagyon jól megértjük. Mindenre van külön jele, nagyon jól elmutogatja mit akar :-D Most kezdte a bölcsödét, a bölcsis nénik szerint jobban kifejezi magát, mint akik beszélnek. Mert akik mondanak pár szót, azzal próbálnak boldogulni, míg az én lányom mindent elkövet, hogy megértsék :-D

2011. máj. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valóban vannak teljesen egészséges gyerekek, akik későn kezdenek beszélni, de én azért óvatos lennék ezzel, mindenképp szakemberhez fordulnék, minden rendben van-e a kicsivel (pl. hallás). Ha igen, akkor semmi gond, csak későn érő ebből a szempontból, majd elkezd beszélni szépen. De azért elég ritka, hogy két éves gyerek nem beszél, én mindenképp utánajárnék a dolognak.
2011. máj. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Öcsimmel a szüleink is úgy voltak, mint a 7:58 as válaszoló. Nem beszélt, de sokkal jobban megértette magát mint azok a bölcsis társai akik már beszéltek. Pont ezért mondta az orvos is és a dadák is, hogy nem kell vele foglalkozni. És tényleg szinte egyik napról a másikra kezdett tisztán beszélni.
2011. máj. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

7:58as vagyok

Kedves 8:04es

A védőnők/gyermekorvosok folyamatosan nézik, hogy baj van-e a gyermek hallásával. Ez nem azon múlik, hogy beszél-e, hanem megijed-e hangos zajoktól, a hang irányába fordul, felfigyel-e a zenére stb. Semmi köze a beszéd elkezdéséhez.

Az én lányaim pl. nagyon jól ella-lalázták a dalokat, de semmit nem beszéltek.


Kérdező,

az én lányomnak is általában az kell ami a kezemben van, általában csak azt adja tudtomra az étellel kapcsolatban, hogy igen vagy nem. Nem válogat 4-5 közül az asztalról. De szerintem ez nem is baj. Majd később lesz válogatós. Ha más helyzetben jól kommunikál, gügyög, mutogat, akkor ne aggódj. Nem minden gyerek válogat, hogy mit szeretne enni (szerencsére)

2011. máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat:)

A hallásával nem hiszem hogy baj lenne, mert a legkisebb zajra is odafigyel. Amúgy tényleg jól megérteti magát, kitalálom mit szeretne.

Szép estét:)

2011. máj. 2. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!