Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van megoldás arra, hogy...

Van megoldás arra, hogy egyedül is eljátszon?

Figyelt kérdés

3 hónapos kisfiamat nagyon felkapattam.Amint leteszem a kezemből vagy kimegyek a szobából azonnal hihetetlen hisztis sírásba kezd.Én megértem őt csak,hát vannak más dolgok is ,mint a házimunka amit el kéne végezni.Tudom,hogy az én hibám,de teljes a káosz hagyjam sírni órákig?vagy mit tegyek,hogy meglegyen az arany középút?

Anyukák ti hogyan csináljátok?


2011. ápr. 5. 14:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

16:52-nek:

"Úgy kell csinálni, hogy mellette az anyukának is legyen élete. Jusson idő a család többi tagjára és háztartásra is." Aki a kendőt választja, az azt választja, hogy nem rendeli magát alá a gyereknek, hanem a gyerekkel EGYÜTT csinál mindent, amit addig: mosást, főzést, vasalást, porszívózást, foglalkozást a nagyobb gyerekkel. Éli az életét szabadon tovább, van két szabad keze, oda mehet, ahova akar, nincs bezárva a négy fal közé.


1 éve hordozom a fiamat, babakocsit sem használunk, és elmondhatom, hogy nincs igazad abban, hogy mi lesz később. Mivel pici kora óta sok időt töltenek vele a nagyszülők is, hozzájuk is kötődik, és otthagyhatom velük órákra, szükség esetén fél napokra is. Járunk moziba, étterembe, barátokhoz a férjemmel, a gyerekkel együtt pedig sokat kirándulunk a hegyekben. El tudtam menni szilveszterezni is 9 hónapos baba mellől, otthon hagyott lefejt tejjel. A gyerek mozgásfejlődése a korának megfelelő: mászik, mint a veszedelem, feláll, bútorok mentén lépked. Most már nem nagyon hagyja, hogy sokáig magamra kössem, ő maga akar közlekedni. Ennyit arról, hogy le se tudom magamról vakarni. Mindamellett naponta kapom a dicséreteket ismerősöktől és idegenektől egyaránt, hogy a fiam milyen kiegyensúlyozott, nyugodt baba, hogy mennyire nem sír. Hát talán mert nem letett baba, hanem hordozott...


Ja, és egyedül járok a vécére. :)


[link]

[link]

botorság egy óvódás kisfiút integrálszámításra okítani, és ugyanilyen esztelenség lenne megkívánni tőle azt, hogy az egyetemistákkal együtt 6-8 órán keresztül üljön (másfél óránkénti szünettel) egy előadóteremben némán jegyzetelve. Mégis sokan azt várják a pár hetes csecsemőtől, hogy magában, szüleitől szeparáltan feküdjön a kiságyban naphosszat és átaludjon órákat, éjszakákat.


A "letett" babák megtanulják, hogy sírniuk kell azért, hogy felvegyék őket. A "hordott" babák sírás helyett megtanulják testbeszéddel jelezni, ha le akarnak kerülni.”

2011. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Szia mindenki.Kérlek ne vitatkozzatok ezen:).Minden válaszolónak köszönöm,hogy időt szánt rám.:)

Mivel tényleg nem ma kezdtem így én is tudom,hogy mennyire fontos a gyerkőcnek az anyu közelsége illata melege biztonsága.De az sem állapot,hogy rajtam csimpaszkodik egész álló nap.

Tudjátok nekem kell egy kis idő arra is,hogy nő maradhassak a férjemnek,anya és barátnő a nagyobbnak és az éltető levegő a picinek.Számomra az sem jó megoldás ha kendőben hordozom,biztosan áldás az,de csak azon változtat,hogy nem a kezemben van,de attól még rajtam.

A játszószőnyeget még nem próbáltam és a hintát sem köszi a tippet hátha segít egy picit.

2011. ápr. 6. 11:49
 13/13 anonim ***** válasza:

A kendő pont arra megoldás, hogy nyugton legyen, és közben minden mással tudj foglalkozni, de persze nem erőszak. :)

Nekem még csak egy gyerekem van, aki - mint emítettem - egyéves, így nincs túl nagy tapasztalatom, de sokat gondolkodom azon, hogy a szüleim mit csináltak jól és rosszul, és ennek mi lett az eredménye.

Elmesélésük szerint én olyan baba voltam, mint a nagylányod, két etetés között észre sem vettek. Az öcsém "erőszakosabb", temperamentumosabb kisbaba volt, akinek nagy igénye lett volna a testközeléségre, a sok foglalkozásra, de nevelési célból nem foglalkoztak vele többet, mint velem, nem vették fel, ha sírt, annyira, hogy néha éjszakákon keresztül hagyták üvölteni.

Az eredmény? Sokáig szopta az ujját, dadogott, még óvodásan sem aludt át egyetlen éjszakát sem, folyton anyukánkon lógott, és hisztériás rohamaiban a földbe verte a fejét.

Most 24 éves, teljesen normális, de azok az évek jobban is alakulhattak volna, ha elfogadják, hogy mások az igényei, mint amit ők elképzeltek.

2011. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!