Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem akarsz kiváltani...

Ha nem akarsz kiváltani szoptatást, hogy csinálod a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Nem akarok még kiváltani szopit,ilyenkor utána kell szilárddal kínálni ugye?De,ha bevág 200ml anyatejet,akkor hogy fog tudni még enni is?Vagy 1 órával utána vagy mikor kell kínálni?Ti hogy csináljátok?
2011. ápr. 6. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondoltam, a baba ütemében csinálom ezt is. Azaz, először mindig megkínáltam szilárd kajával, evett annyit, amennyi neki jól esett,majd odaadtam neki a cicit.. Így is több, mint 2 hónap telt el, míg az első étkezést kiváltotta. Szerintem mindig az a célravazető, ha a gyerek igényeit nézzük és nem az,mit szeretnénk mi...
2011. ápr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia.Én is úgy csinálom ahogy az első.A baba igényeit kell nézni.Az én kislányom 10 hónapos és még csak az ebédet váltottuk ki.Van amikor néha még ebéd után is kéri a cicit.
2011. ápr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon nehezen fogadott el a lányom bármit az anyatejen kívül. A szakirodalom szerint szopás után kell próbálkozni, de úgy egy falatot sem evett. Így szopi előtt próbálkoztunk. Így sem evett 2-3 kanálnál többet, hagyott helyet a tejnek is. De ez a módszer szerintem csak jól szopó babáknál működik, akiket nem zavar meg a szopásban.
2011. ápr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem tápszeres de nálunk is majdnem 2 hónap volt mire nem adtam már neki tápszert, és még így is van hogy kéri.

Ha elkezdesz hozzátáplálni akkor tudatosan csináld és arra törekedj hogy 1 éves korára már nem szopjon (persze esténként éjszaka sokan megtartják). mivel a hozzátálálás lényege hogy a gyerek leszokjon szép lassan az anyatejröl a gyomra pedig hozzá szokjon a rendes ételhez.

Ez mindig lassu folyamat, és nem úgy megy hogy egyik nap szopzik másik nap már mindent ezsik.

Elsö alkalmak mindig egy egy kanál csak. szerintem mindenképpen szopi elött add neki. aztán így szép lassan kb 2 hónap alatt kiváltod neki az ebédet. (nálunk nem lehet gyümölcsöt adni fél éves korig mert túl savas és tönkre teszi a gyomrot)

nálunk mondjuk olyan volt hogy megevett egy majdnem egész adag zöldséget majd benyomott rá egy egész adag tápszert. (elötte a tápszert is úgy kellett sokszor bele imádkozni) aztán persze kibukott mindent. így csökkentettem a tápszer adagot szép lassan.

2011. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért is kellene arra törkedni, hogy 1 éves korára leszokjon a gyerkőc a szopizásról??? Az anyatej még ez uitán is ugyanolyan tápláló, egészséges... főleg, hogy 1 évesen úgyis adni kell majd neki valamiféle tejes dolgot... Ha meg van abnyatej, miért választanád el és térnél át tápszerre vagy tejitalra?

Gondolom, a kérdező épp amiatt szeretné lassan csinálni az étkezések kiváltását, mert szeretne sokáig szoptatni..

Különben 1 éves korig hozzátáplálásról szoktunk beszélmni, ilyenkor még az anyatej/tápszer a fő táplálék, a többi csak ennek kiegészítése, persze, ha nem az a célod, hogy 1 éves korára teljesen elválaszd...

2011. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"a hozzátálálás lényege hogy a gyerek leszokjon szép lassan az anyatejröl a gyomra pedig hozzá szokjon a rendes ételhez."

Hát ezt meg hol hallottad? Még a nevében is benne van, hogy az anyatej, vagy tápszer mellé táplálsz hozzá. A másik az, hogy miért is kellene 1 éves korára leszoktatni a babát az anyatejről?

2011. ápr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen,pont azért tettem fel így a kérdést,mert sokáig szeretnék szoptatni.

Első fiamnak szerintem túl gyorsan adtam a szilárdat,ezért 1 évesen egyik napról a másikra leválasztotta magát.Tudom,hogy ez nem baj,de én még szívesen szoptattam volna.

Második kisfiammal nem szeretnék így járni,ezért is akarok lassabban haladni.

Köszönöm a válaszokat.

2011. ápr. 6. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!