Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki zöldséggel kezdte a...

Aki zöldséggel kezdte a hozzátáplálást, nem gyümölcsökkel, az mivel kínálta először babáját? Melyik szoptatást váltottátok először ki vele? Hogyan készítettétek el a zöldséget?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi krumlival kezdtük, de nekünk az nem volt jó, mert székrekedése volt tőle, pedig csak 1-2 kanállal kezdtük naponta. Utána adtam neki brokkolit, cukkinit, tököt, ő akkor "már" 6,5 hónapos volt. Megpároltam, főzővízzel higítottam, nagyon pici olaj( az kell a zsírban oldódó vitaminoknak).
2010. febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sütőtök, sárgarépa
2010. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, én amúgy tavaly nyáron paradicsomlével kezdtem, amit kifacsartam neki, lett ültetve direkt neki pár tő. Imádta, első nap 1 kanál 2. nap 2 kanál majd kb 10 nap múlva vehetsz neki sütőtöklét, 7nap után baracklét, és ha ezektől nem fáj a pocak lehet venni a vegyes babaitalt. az első válaszolónak a menüje kicsit nehéz nekem:) A szoptatást akkor tudod kiváltani vele ha már eszik szépen kanállal egy normális adagot! :)

Üdv: Szilvi

2010. febr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is sütötökkel kezdtünk,mert az nem fogja meg a pociját.

Jó falatozást!!!

2010. febr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is a sütőtök volt az első. Ebből még üveges bébiételt vettem, így nem kellett elkészíteni. :-)

Az étkezések közül az ebédet váltottuk ki először.

2010. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a répa-krumpli főzelékkel kezdtem. Nagyon szerette. Egy kis répát és pici krumplit megpucoltam zöldséghámozóval, és szintén a hámozóval a zöldségeket felszeleteltem. Na ez biztos nem egyértelmű. Tehát a hámozót "uborkareszelő"-ként használom. Így vékony szeletkék lesznek és hamar megfő. Szóval a felszeletelt zöldségeket felengedem egy kis vízzel egy pici sót teszek bele és megfőzöm. Leöntöm a víz nagy részét elkezdem turmixolni, ha túl sűrű akkor a főzőlével visszahígítom. A maradékot, amit nem evett meg, jégkocka tartóba lefagyasztottam. Eleinte így adtam a fiamnak, késöbb tápot is raktam bele a védőnéni tanácsára. Így táplálóbb és nem is fut át rajta olyan gyorsan.

A fiam nem szerette a sütőtököt, céklát.

2010. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.

22:01 voltam ismét

2010. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtük sárgarépa püréval (főve) :) Nagyon izlett neki. Simán megfőztem egy csipetnyi sóval.
2010. márc. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek!
2010. márc. 1. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!