Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korában adatok...

Mennyi idős korában adatok babátoknak először tehén túrót és natúr joghurtot?

Figyelt kérdés

Milyen gyümölcshöz kevertétek és milyen arányban? Hetente hányszor? Ízlett a babátoknak???

Kisfiam 8,5 hónapos.


2011. ápr. 6. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
1 éves korig semmilyen tejterméket nem ajánlanak a piciknek.Persze attól van aki már korábban elkezdi én személy szerint várnék még.
2011. ápr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon sokan adnak tejterméket 1 éves kor előtt és mondják, hogy semmi baj vele. De én is úgy tudom (védőnőnk, dokink, internet) a hivatalos ajánlás tényleg az, hogy 1 éves korig semmi tejtermék, és tiszta tejet is csak másfél-két éves kor után. Úgyhogy inkább ne.

(Én pl. kaptam tejet pár hónapos koromban, anyukám szerint nagyon szerettem :), és akkor nem voltam tőle beteg, de kamaszkoromra már igen... Persze nem biztos, hogy ezért.)

2011. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnk 10 hós kortól javasolta a tejfölt, joghurtot, túrót.
2011. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 8 hós korában adtam neki joghurtot, de a védőnőnk már korábban is javasolta. Mivel ez savanyított tejtermék, nem uaz, mintha rendes tejet adnál - azzal tényleg 1 éves korig kell várni.

Először bébiételeset adtam neki, most 9 hós és jó minőségű boltban kaphatót is adtam neki, sőt már túrót is kóstoltattam vele.

2011. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen,a tejjel vigyázni kell,de savanyított formában már mehet 10 hótól.
2011. ápr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7 hónaposan már evett joghurtot, 9 hónaposan túrót, 10 hónaposan már tejet is. Semmi baja nincs.
2011. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

8 hótól. Natúr joghurt banánnal - imádja!

A túró először átcsapta, most már nem. Azt is ált. banánnal adom.

2011. ápr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy látom, ahány ház, annyi szokás (-:!

Kicsit azért elbizonytalanít, hogy akkor most mi is az álláspont ténylegesen a tejtermékkel kapcsolatban????

Úgy vélem, várok még a túróval és a joghurttal is egy éves koráig. Utána még eleget ehet ilyesmit. Addig eszi az általam készített papikat (-:!

2011. ápr. 7. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!