Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen esetben adnátok antibiot...

Ilyen esetben adnátok antibiotikumot a gyereknek?

Figyelt kérdés

Kislányom 15 hónapos, március eleje óta beteg. 9 napig lázas volt, kapott antibiotikumot. Néhány napig jól volt, majd újra folyt az orra, köhögött. Most még mindig ott tartunk hogy nagyon köhög.

Ettől függetlenül múlthéten megkapta a 15 hós oltást.

Dokinál többször voltunk természetesen.

Van egy antibiotikum felírva, a doki vész esetére adta. Nem tudom tegnap-tegnap előtt óta elérni a dokit, hogy beszéljek vele.

Nagyon csúnyán köhög, váladék nem jön fel neki.

Ja és kedd óta lázas. (ez valószínüleg az oltás következménye).

Mi a véleményetek?


2011. ápr. 7. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ok, hogy kapott antibiotikumot, de valami köptetőt is kapott mellé? Az antibiotikum megöli a bacikat, de a tüdőben, a hörgőkben felgyülemlett váladékot nem fogja eltüntetni. Valószínűleg azért köhög, mert ez a váladék irritálja a hörgőket...
2011. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen kapott köptetőt, néhány nap szünet után mától újra kapja.
2011. ápr. 7. 08:25
 3/5 anonim ***** válasza:

De amint tudsz beszélj az orvossal is, mert nehogy nagyobb baja legyen.

Az antibiotikum mellé adjál neki protexin-t vagy laktív-ot, a bélflórája miatt!

2011. ápr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En azert elgondolkodnek foleg, hogy oltast kapott. Inkabb beszelj a dokival. Biztosra tudom, hogy oltas utan 5-7 nap utan is jelentkezhet laz talan a mumsz vagy rubella miatt??? Nem emlekszem pontosan. Ez azert van mert a szervezete harcol a legyengitett virussal es megtanul vedekezni. Nem biztos, hogy jo otlet kozbelepni antibiotikummal mert igy nem biztos megtanul a szervezet vedekezni ha kap segitseget. Persze a lazat lehet csillapitani ha magass de en nem szolnek kozbe antibiotikummal amikor a szervezet eppen termeli az ellenanyagot rubella, mumsz... ellen. Ezert beszelj a dokival mert ez csak az en laikus velemenyem es nem vagyok orvos.
2011. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk pont azért csúszott a 15 hós oltás 1 hónapot, mert 2x is beteg volt a kisfiam és a doki szerint a gyógyulás után kell várni min. 1 hetet, hogy megerősödjön a szervezete. A védőoltások is vírusokból vannak, ezért nem jó, ha betegen kapja.

A 15 hós oltás ráadásul olyan, mint egy lórúgás, a gyerekorvosunk szerint...

Jó minőségű probiotikumot mindenképpen adj neki, pl. Lactív, Protexin, Pro+Kid, stb, az csak segíthet, nem árt.

Én nem adnék újabb antibiotikumot, csak a köhögésre valamit, ezt a dokitok jobban tudja.

2011. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!