Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok részletesen babátok...

Leírnátok részletesen babátok mikor és hogyan kezdett el egyedül enni, inni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Kisfiam 8 hónapos korára teljesen egyedül kiszolgálta magát innivalóval napközben, Nuby szilikonos fejű csőrösből ivott akkor. Odamászott az itatóhoz, ha szomjas volt, egyedül fogta, letette, ha befejezte. Így 8,5 hónaposan már éjjelre is beraktam az ágyába, hogy ki tudja magát szolgálni, ha szomjas (első éjjel még nem találta, és felkeltett minket elég sokszor), de második éjszakától kezdve ivott belőle, azóta nyugodtan alszunk (még mielőtt valaki rámförmedne, hogy miért nem szoptattam meg: azért, mert mindössze 5 hónapos koráig szopizott csak, nem anyatejre volt szüksége, hanem szomjas volt, vizet ivott). :)

Most 21 hónapos, igazából most kezd teljesen egyedül enni kanállal és villával. Már jó pár hónapja tud, de sokszor pacsmagolt vele, turkált csak a kajában, így az én kezemben is volt mindig egy kanál vagy egy villa, és én is etettem. Most már nem hagyja, kiveszi a kezemből, és mondja is, hogy ÉN FOGOM. :)

2011. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kislányom kb. 14 hónaposan kezdett el úgy enni, hogy nem fordította meg a kanalat mielőtt a szájához ért. Tegnap már úgy ette meg a gyümipépet, hogy egy csepp sem ment mellé :D. 16 hónapos. Inni pohárból még nem tud egyedül, mert nagyon meglódítja, de ha mi fogjuk, az úgy már régóta megy neki. Csőrösből már kb. 10 hónapos kora óta iszik egyedül. Télen nem is erőltettük, de meg akartuk tanítani, hogy nyárra ki tudja szolgálni magát éjszaka.
2011. júl. 9. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Így a második válaszoló kapcsán jutott eszembe, hogy nem is írtam a pohárról: sokáig segítséggel tudott csak inni rendes pohárból, mert ha a kezébe adtam, azonnal a nyakába zuttyantotta a pohár tartalmát. Kb. másfél éves korára kezdett el teljesen önállóan inni belőle. Azóta bármikor a kezébe adhatom, egyre kell figyelnem: ne mászkáljon vele, mert mindenhová lögyböli kifelé. :(
2011. júl. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!