Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fokon és milyen mosószerr...

Hány fokon és milyen mosószerrel mosod babád ruháit?

Figyelt kérdés

Teljesen külön mosod? Vagy együtt a saját ruhátokkal? Külön mosószerrel? Öblítőt is használsz? És hány fokon?

A vasalásnak van valami más célja is a gyűrődés mentességen kívül? (nálunk soha nem volt szokás mosás után rögtön vasalni, csak akkor mielött felvesszük a ruhát)

Köszi a válaszokat!


2011. ápr. 7. 14:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én teljesen külön mosom az ő ruháit. A mosópor ugyanaz, amivel a saját ruhánkat mosom, az öblítő Gabi babaöblítő. Intenzív öblítést szoktam használni, és 40 fokon mosok.

Vasalni fertőtlenítés céljából szokás a babaruhákat. De én nem vasalok mindent. Csak azt, ami gyűrődik. Pl. a kis plüss nacikat nem szoktam.

2011. ápr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A két lányomét együtt mosom ( 3,5 éves és 9 hónapos ).

60 fokos vízzel, Ariel folyékony mosószerrel, és Lenor öblítővel, mint a mienket is. Soha nem vettem külön mosószert és öblítőt.

Megmondom őszintén már nem vasalok, egyszerűen nincs rá időm....teregetés előtt többször kirázom, megpróbálok figyelni arra, hogy ne gyűrődjenek össze. Ami nagyon gyűrött, azt mielőtt rájuk adom, gyorsan kivasalom, az csak pár perc. Amikor még csak a nagyobbik lányom volt meg, akkor még belefért az időbe a vasalás, de mostanra örülök, ha pár percre ideülhetek a gép elé egy kicsit kikapcsolódni.:-)

2011. ápr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Együtt mosom a mienkkel, 2 éves és 4 éves. Ariel+lenor vagy ecet, attól függ hogy állunk anyagilag :D öblítőn szeretek spórolni. 40 fokon.

Vasalni akkor vasaltam amikor egy gyerekünk van, most örülök, ha van időm összehajtani a ruhákat.

2011. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!! :)
2011. ápr. 7. 15:36
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia


kulon mosom a ruhait 40 fokon.

feher coccolino oblitot hasznalok es otthon nem kaphato baba mososzert.

Elotte magunknak mas mososzert hasznaltam es mas oblitot, de atszoktam erre es nem hiszem, hogy valtanek a kesobbiekben sem, ha mar nagyobb lesz a lanyom.Imadom mosott ruha illatat.

Ferjem munkas ruhait mosom mas mososzerrel es masik oblitovel, ver annyira atveszi a konyhaszagot, hogy 2*90 fokon mosom kis hipoval + ariel folyekony mososzerrel + sarga leor es meg mindig budos :S

nem is mosom a lanyunk ruhait azutan ha a munkas ruhait mostam.

2011. ápr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Három gyerekem van, soha nem mosom az Ő ruháikat a mi ruháinkkal.

40 fokon mosok, a mosószereket most már váltogatom, de míg picik voltak, használtam Sensitív, mandulatejes mosóport, öblítőket. Szeretem a Gabi öblítőt is.

2011. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
külön mosom (20hónapos) azzal a mosóporral és öblítővel amit mi használunk. De nemsokára már egybe fogom mosni a miénkkel!
2011. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
jah és 40 fokon (utolsó voltam)
2011. ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

én úgy, ahogy alakul.

ha összejön annyi, akkor külön mosom a babaruhákat, folyékony Prsil sensitive-vel, vagy mosódióval, előmosásos programmal, 40fokon.

ha épp úgy jön össze, akkor a mi ruháinkat is beleteszem, akkor mindenképp előmosással mosom. szerintem nem gond, mert Apa felsőruhái (amiben buszon, metrón leül) úgyis sötét mosásba mennek. a babaholmival a pizsamánkat, ágyneműt, én pólóimat simán összerakom.

2011. ápr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ja, és öblítőt nem használok, mert benne marad a ruhában, irritálja is, meg csócsálja is a textileket.


vasalni azokat szoktam, amiket az arcához teszek: pelus, lepedő, takaró. fertőtlenítés céljából.

2011. ápr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!