Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy a 7 hónapos kisbabám...

Baj, hogy a 7 hónapos kisbabám nem akar hasról hátra fordulni?

Figyelt kérdés
Kisbabám már kb. 4 hónapos kora óta tud hátról hasra fordulni, hasról hátra viszont nem nagyon megy neki. Fura mód nem is nagyon izgatja a dolog. Egy párszor már sikerült neki, de akkor is rossz technikával és jól beütötte a buksiját. Minden más téren nagyon jól fejlődik, és hason már kúszik körbe-körbe, illetve egy kicsit hátrafele is. Szépen kinyomja magát, nyúl tárgyakért... stb. A gyerekorvos szerint ez még nem ok gyógytornára és mutassam meg neki én, hogy hogy kell, de hiába csinálom, akkor sem próbálkozik. Mit tehetek még? Probléma-e? Másnál volt ilyen?
2011. ápr. 7. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
A mi babánk sem forog 7,5 hónaposan, helyette mászik, a forgás nem érdekli valahogy. Mi elvittük szakemberhez, de azt mondta minden rendben, majd forog, ha akar, mi annyit tehetünk, hogy gyakorolunk, motiváljuk.
2011. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy idő után nem nagyon forognak hasról hátra a babák, mert hason annyival érdekesebb, izgalmasabb az élet. Nem baj, ha nem sokat gyakorolja. Az ő "feladata" most a kúszás, hogy sokat élegyen hason, és ettől erősödjön a háta meg a lába.
2011. ápr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyunk mi is! Azzal a különbséggel, hogy az én fiam 6 hónapos lesz holnapután és még semerre sem forog. Viszont hason nagyon szeret lenni, kinyomja magát teljesen, a hasán is egyensúlyoz, irányt változtat (körbefordul) és hátrafele "kukacozik". Szivesen játszik is hason. 2 napja próbálom rávezetni az átfordulásra és azóta elég sokszor próbálkozik, de sikertelenül. 2x sikerült hasról hátra, de vissza nem. Elég nagy baba, mert majdnem 10kg. Szerintem ezért lustább a többieknél. A tiéd is nagy? Remélem, nem kell gyógytornára mennünk vagy ilyesmi..:(
2011. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk pont fordítva van.6 és fél hónapos a lányom, és már 4 hónaposan átfordult hasról hátra.Én őt már hasra tenni sem tudom, pedig szeretném.Mert abban a pillanatban, ahogy hasaltatom, átfordul a hátára, és még vigyorog is hozzá.Rettenetesen utál hason lenni születése óta, ezért a mai napig nem fordult a hasára.Hátról oldalra sokat fordul, nagyon pici híja van, de a hátára gurul vissza.Oldalról is fordul hasra, de egyszerre még nem láttam, én meg emiatt aggódom.El is viszem Dévény tornára, pedig szerintem csak arról van szó, hogy nem érdekli!Minden nap kb. óránként forgattam plédben, keresztezve a lábait is próbáltam, játékkal is felhívtam a figyelmét, de nem, és nem!Hason emeli a popsiját, és a lábával kúszó mozdulatokat végez, és körben is forog, de ennyi! Minden szempontból nagyon ügyes, de ez valahogy nem érdekli.Halottam anyukákról, akiknek a gyereke egy az egyben kihagyta a forgást, mégsem történt semmi! Azóta már szaladnak! És amikor mi voltunk picik, nem volt Dévény torna, nem volt babaúszás, stb, mégis járunk..
2011. ápr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Az utolsó két válaszadónak írnám, hogy ez fejlődési fázis igazából nem azért aggaszt, mert félek, hogy vajon megtanul-e járni vagy hasonló, hanem a motorikus készségek fejlődésére nagy hatással van és állítólag egy ilyen mozgásfejlődési lépcső kimaradása később mutatkozik meg, iskoláskorban, tanulási és koncentrációs problémák formájában.

Nem akarok megijeszteni senki, de én ezt olvastam és nem tudom hogy van-e benne igazság. Ezért aggódom és tettem fel a kérdést.

Van már egy 2 éves lányom is és vele hasonló problémák voltak, őt is nagyon sokat kellett forgatnom és utált hason lenni, de aztán egyszer csak ráérzett, hogy hogy kell és utána már nem volt gond. Viszont második kislányomnál nem jön be ez a forgatásos módszer. Egyébként ő nem egy nagy baba, 7 hónapos létére csak 7 kiló, úgyhogy biztos hogy nem emiatt van. Egyszerűen a technikára nem bír ráérezni, nem tudom rávezetni...

De ha ilyen sokan vagyunk ezzel, annyira nagy baj csak nem lehet.

2011. ápr. 8. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!