Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám ekcémás. Mit ehet egy...

Babám ekcémás. Mit ehet egy ekcémás baba? És mit ehet a mama míg szoptat? (Az orvos szerint csak 14 éves korára fogja kinőni. )

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 19:49
 1/9 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, de a babám 7 hónapos, egy hónapja kezdtük a hozzátáplálást és ez idő alatt jelentkezett az ekcéma.

köszi a válaszokat!

2009. febr. 28. 20:29
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A tejcsidbe ne kerüljön paradicsom, narancs, egyéb citrusfélék,kakaó. Ezek frankón allergizálnak és belobbantják az ekcémát. Én is az vagyok,innen a tapasztalat:(
2009. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Én nem gondolom, hogy az evésnek köze van az ekcémához. Az ekcéma egy gombafajta, mindenkiben benne van, csak nem mindenkinél jön ki.

Nekem is volt, hol előjön, hol elmúlik a mai napig, lányomon is van, nála is hol előjön, hol eltűnik-mindentől függetlenül.

És ezt nem lehet kinőni, a felnőtteknél is van, főleg ha fokozott a hajlam rá...

De ez magánvélemény, lehet én nem tudom jól, vagy nem vagyok tájékozott.

Tejet, narancsot amúgy sem ehet még a 7 hós baba...

2009. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szia. épp ma tudtuk meg, hogy a mi Lánykánknak is ez a baja. rákerestem neten, innen az ötlet: google-ben atopiás dermatitisz, vagy ekcéma, rákeresel és kiadja a wikipédiás oldalt, ott van szó kajáról is.

gyógyulást és szép napokat

2009. febr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt irtam,hogy a baba ne egyen nsrsncsot,hanem az anyatejbe ne kerüljenek!:) hidd el,hogy nem mindegy,mi jut be egy ekcémás emberke szervezetébe!ja,a tojás is problémás,vsgyis anyuka ne egyen sokat,igy nem kerül a tejcibe.fontos az is,hogy a ruháit csak sensitive mosószerrel és minimális öblitővel mosd,mert minden vegyszer irritálja a kicsi száraz bőrét!
2009. márc. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nekem a doki ezeket mondta:csak natúr magyar joghurtot, sok kerti(!) zöldséget, mindenféle gyümölcsöt, savanyúságot minden ami belefér, házi szárnyasokat,marhát, sertést, kecske és tehén tejet, juhbeles virslit, gépsonkát, téliszalámit,halat,tojást,vajat,cicás kakaóport, túrórudit heti 2*,enyhén szénsavas ill. szénsavmentes á.vízet, kenyér, zsömle, kifli, tészta. (persze ezt nagyobb korban) EZEKET EHETI.

NEM EHETI:bolti tej+kakaó, bébi ételeket, nestlee terméket semmiképp,tartósított és színezett ételt, bolti szárnyasok,mirelit kész ételeket,színezett joghurt, üdítők, édességet nem nagyon

Rágót el kell felejteni.

Anyukára is ez vonatkozik, míg szoptat. Gyógyszertárban készített kenőccsel kenegetem és szépen javul! A Napfény a leghasznosabb!

Remélem ezzel tudtam segíteni. Ha valaki ezzel nem ért egyet v. tud másról is, az kérem jelezze.

Úgy tudom a déli gyümölcsöket kerülni kell. Hipo alergén tejpépet ajánlott a védőnő(HA jelzéssel)pl Milupa.(patikában, DM-ben ill. Rossmanban)

Doki azt mondta, bármilyen mosóport lehet használni, de öblítőt semmiképp, és ha már a baba nagyobb lesz, át kell térni a baba ill. dove fehér szappanra.

2009. márc. 1. 20:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem teljesen jókat mondott a doki,de baba szappan helyett én a babé tusfürdőit ajánlom,gyógyszertárban lehet kapni,kb.2000 ft,teljes illat és szinezékmentesek,nagyon jók!
2009. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi
2009. márc. 2. 15:02
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló hozzászólásához: az allergiák és az ekcéma közt van összefüggés, aki hajlamos az allergiára, ekcémára is. Függetlenül annak valóságtartamától, amit leírtál. (A személyes érintettség miatt tudom.)
2009. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!