Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg gáz, hogy délelőtt...

Tényleg gáz, hogy délelőtt nem megyünk ki ebben a jó időben, csak délután?

Figyelt kérdés

1 éves a fiam, 2.5 lányom, ő bölcsis.

Reggel elvisszük bölcsibe, irány haza mert a kicsi még alszik egy órát 9 körül (babakocsiban nem tud már, mert túl sok a figyelnivaló), így kb fél órát van kint reggel. Délelőtt szoktam mosni+takarítgatni+ebédet csinálni stb. Ebéd után alszik(még főzök ha kell ,vagy csendesebb pakolásznivalók, vasalás stb...), utána megyünk a tesóért a bölcsibe 3-kor, és együtt megyünk játszóterezni. Kb fél 7-re szoktunk hazaérni.

Ez tényleg kevés így, hogy kb fél4-től fél7ig vannak kint? De ha nem délelőtt, akkor mikor csináljam meg a házimunkát?


2011. ápr. 8. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

7 hónapos és 2,5 éves gyerekeim vannak, mindkettő itthon van velem. 7 napból 4-5* csak délután megyünk le, kb. fél 4-től 3/4 6-ig. Délelőtt a kicsi szintén 9-től alszik egy órát, bár ő még babakocsiban. De főzni, mosni, takarítani délelőtt szoktam, amíg alszik. Amikor meg már ébren van délig, akkor azért nem viszem le, mert most tanul mászni. Ne üljön szegény egész nap a babakocsiban. A naggyal itthon főzés után, közben játszok, a kicsi is itt van olyankor körülöttünk. Ha mégis úgy alakul, hogy nem kell főzni, mert maradt akkor lemegyünk amíg a kicsi alszik, 9-10-ig.

Szerintem teljesen jó ahogy Ti szoktátok!

2011. ápr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem, nállunk most fúj a szél és ilyenkor nem is nagyon ajánlják hogy ki vidd, az enyém 16 hós fiú igen hiperaktív, a védőnő azt mondta hogy mivel tavaj folyton kint voltunk a gyerek megszokta a pörgést, mert én is ki vittem ha az idő engedte és most ha csavargás van semmi baj vele de itthon a lakásban már nem nagyon tud mit kezdeni magával!
2011. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért lenne kevés.

Mi sem megyünk 2x pl játszótérre, vagy délelőtt, vagy délután, attól függ, hogy adódik, a nagyot hova kell vinni

De van amikor csak kint vagyunk a kertben.

2011. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igyekszem 2 x kimenni a fiammal ,de ha főznöm kell akkor a délelőttnek lőttek ! Foglalkozásra heti 3 x elviszem amíg én edzem ő játszik a pajtásokkal :)
2011. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy 14 honaposom, es egy 6 eves ovisom. Delben mennem kell erte, es elotte a picit meg kell ebedeltetnem. Az ut kb 25 perc, igy a delelotti kimenetel ebbol all, mert 11.15kor mar ebedeltetem, kb. 9 ora, mire vegzunk a reggelivel, feloltozesel, igy marad 2 orank a delelottbol. Ha foznom, vagy mosnom kell, esetleg takaritani, akkor benti jatekra van csak idonk. a delutani alvasa utan viszont kint vagyunk majdnem vacsiig.
2011. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hát ha még alszik akkor muszáj hazamaenni akkor is ha neked semmi dolgod sincs. amúgy nálunk úgy van hogy reggel 7-kor kelünk, 8 körül reggeli, 9ig bedombom a mosnivalót a gépbe, végzek az ebéd el- vagy előkészítésével, olyat csinálok ami hamar megvan, vagy pedig elő lehet készíteni, és később már csak negyed óra a befejezeés. pakolok, elmosogatok, , fogat mosunk, majd indulunk vagy egyből a játszóra, vagy előbb bolt ha kell, aztán játszó. kb. fél10-11ig kinn vagyunnk, majd haza, negyed óra múlva ebéd, (ált. 11:30kor kezdjük, mert elszöszölünk vele). majd ebéd után alszik, akkor vasalok ha van, meg felsöprök, teregetek stb), majd leülök netezni (kb. 2 órát alszik). utána felébred, megyünk egyből a játszóra, uzsit a babakocsiban fogyasztja, banán vagy alma, vagy vmi keksz (nem gyalog megyünk, mert motorozni újabban nem szeret, gyalog meg nem érnénk oda soha (kb. negyed óra kényelmes tempóban nekem a játszó).

akkor kinn vagyunk olyan fél4től fél6ig.

na ez mind szép. szeptemberben jön a kistesó, hogy lesz akkor fogalmam sincs, biztos nem fog ilyen flottul menni. :))))

januártól meg megy oviba elvileg, nem tudom még hogy délig vagy egész nap sztem csak délig...nehéz lesz biztos az új rendet kialakítani. dehát ugye a tél úgyse játszóteres időszak sajnos.

2 éves 3 hónapos a kisláyn anyukája + 19 hetes km

2011. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi sem vagyunk kint délelőtt.

Reggel elvisszük a nagyfiamat kocsival az oviba, kb. 9 órára érünk csak haza, akkor reggelizünk, majd kész vagyok a főzéssel és a takarítással, már 11 óra is van, fél12-12 körül meg már ebédel a kicsi. Muszáj délben lefektetnem, mert néha 3,5 órát alszik, max. fél4-kor meg már megyünk a nagyért az oviba.

2011. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mi csak akkor vagyunk kint de., ha boltba megyünk, de az nem játék és nem igazán séta, hanem kötelesség:) délben alszik két órát és utána megyünk ki játszóterezni, tombolni. de ma pl, sehova nem megyünk ebben a bolond szélben.
2011. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!