Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell cipő a babának?

Mikor kell cipő a babának?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hós, 1 hetes. magától feláll és lépeget a kiságyban a rácsokba kapaszkodva. kell e cipő neki és milyen? hányas?
2011. ápr. 8. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő,ha nem muszáj ne adjak rá cipőt! Úgy is tanult meg járni,hogy nem volt rajta! Csak ha kimentünk akkor adtam rá szandált,cipőt! Kb másfél éves kora óta hord szandált!
2011. ápr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
helloka! az en büszkesegem, 6honapos es mar van kis puhacipöje..ami azt jelent h ruhaanyagu...megfelel egy jobbkinezetü zokninak, de akkoris cipö a neve :D nah az elsö lanyom pedi 1 evesen kapott igazi cipellöt, mert akkor kezdett el aranyosan jarni, mar nem csuszkalt es nem ült-allt fel olyan sokszor , ezert nem zavarta ha 1*-2* a popsijaval a kemenyebb cipellöre huppan. 18 -as szamu volt es az elefant markabol. nem a legdragabb, de könnyü es könnyen hajlik, raadasul gyorsan felhuzhatok... :) ambar, majdnem minden markabol mas szamot kellett vegyünk, de proballassal vegyel csak cipellöket a kiccsajnak... ;)
2011. ápr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Cipő csak akkor kell ha már stabilan jár, addig felesleges. A lakásba sem kell cipő csak csúszásgátlós zokni. Ha már stabilan jár, akkor jó minőségű bokafogós cipő, vagy szandi (nyáron). Az, hogy mekkora mi nem tudjuk megmondani, mert nem tudjuk, hogy mekkora a lába. De a babád nélkül cipőt sose vegyél.
2011. ápr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi nemrég vettünk, én megvártam, amíg a fiam az ébrenléte több, mint 50%-át két lábon lépegetve tölti.
2011. ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a váalaszokat!
2011. ápr. 8. 18:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem kell, mivel kapaszkodva áll fel, így otthon csak zoknit adj rá, így szépen fejlődik a lába, boltozat, talp, én akkor vettem meg az első igazi cipőt amikor már stabilan ment. Most 14 hónapos, nem volt 1 éves mikor elindult, 1 hónapja kapott cipőt.
2011. ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19:56-os vagyok, a normálisabb gyerekcipőboltokban van olyan mérettáblázat, hogy odateszed a talpához, és a beosztáson megnézed mekkora kell. A kicsiknél az a baj, ha cipőt adsz rá összehúzzák a lábbujjaikat, és ez csalóka lehet..
2011. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lakásban nem kell semmi a lábára!

2 hete voltunk az ortopédián és ott mondta a doki, hogy az egy tök nagy butaság, amikor a szegény babák lábát otthon is cipőbe vagy szandálba préselik. Elég rá a zokni, az a lényeg, hogy ne csússzon és persze ne fázzon.

Ha az utcán még nem sétál, akkor meg csak ún. kocsicipő kell, de az gondolom van már.

Első cipőnek pedig mindenképpen puha, hajlékony talpú javasolt és a doki szerint felesleges megvenni a 10-15 ezres cipőket, mivel amúgy is max. 3 hónap alatt kinövi, azalatt meg egy fele annyiba kerülő, de persze normális cipő nem fogja tönkretenni a lábát.

2011. ápr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!