Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatok a bárányhimlő...

Tapasztalatok a bárányhimlő elleni oltáról? Mennyi idős volt a baba mikor megkapta?

Figyelt kérdés
Kislányom 14 hónapos, és szeretném beadatni az oltást, de kicsit tartok tőle, bár azt mondták, hogy azért jó dolog, mert a szövődmények elkerülhetőek, és ha el is kapja akkor enyhébb a lefolyása. Tapasztalatok, oltási reakció, láz, levertség, stb??? Köszönöm előre is...
2011. ápr. 8. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem 3 éves a kisfiam, múlt héten kaptuk el a bárányhimlőt,be akartam oltatni,de elkéstem.

Nagyon jól viselte,nem volt lázas,nem volt nyűgös,csak rengeteg pöty,amit persze vakart,de azt sem vészesen.Szóval így utólag nem bánom,hogy nem oltattuk be.

2011. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia. én is beakarom majd adatni, de ugye egy éves kor után adják be. viszont ismeretségi körben beszédtéma. van anyuka aki az egyik gyerekét beoltatta a másikat nem. mondta hogy aki nem volt beoltva, majd két hétig szenvedett, még a baba fütyije is himlős volt. míg az a gyerek aki be volt oltva, 3 nap alatt túlment a himlőn. neki is voltam persze kiütései, de közel sem viselte meg.
2011. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekünk a doktornéni nagyon ajánlotta, mert itt minden évben kétszer nagy járványok vannak bölcsiben oviban egyaránt.

Azt mondta, ha el is kapja, akkor sokkal gyorsabban, szinte tünetmentesen fogja átvészelni mint az aki nincs beoltva.


Pont 22 hónaposan kapta meg az elsőt, és rá hat hétre fogja megkapni az ismétlőt. Az oltástól semmilyen mellékhatás nem volt, se láz se semmi. Csak némi duzzogás, hogy megint szurit kapott :) de cserébe aznap anyuka különösen a kedvében járt és sokat lett dajkálgatva.


Viszont mivel nem kötelező oltás bizony pénzbe kerül. 8250 Ft és ugye kettő kell belőle. Ugyanakkor egészségkártyára elszámolható mi is így vettük meg neki.

2011. ápr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!