Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadattátok a bárányhimlő...

Beadattátok a bárányhimlő elleni védőoltást mielőtt bölcsibe/oviba ment a baba?

Figyelt kérdés

Érdemes? Mennyibe kerül?

Igy nem kapja el vagy csak a tünetek lesznek enyhébbek?


2009. febr. 14. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Szia!

Én nem adattam be, hanem inkább odavittem egy bárányhimlős kislányhoz, hogy legyünk túl rajta még az ovi előtt. :-) Az oltásnál nagy az előfordulási esély, hogy ugyanúgy elkapja, csak ahogy írtad is, enyhébb tünetekkel.

2009. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk van orvos a családban,és mondta,h oltassuk be,mert mostmár megváltozott a betegség,mint a mi gyerekkorunkban.Egyre gyakrabban fertőződik felül övsömörrel,ami sokkal komolyabb,mint a bárányhimlő.

Én hallgatok rá,így beadatjuk még most.

2009. febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Szia, én beadattam, 1 éves volt és 6700 forint, receptköteles.
2009. febr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Én is beadattam. Nekem a nagybátyám orvos és ugyanazt mondta, mit amit az egyik előző válaszoló is írt. Megváltozott a betegség, sokkal ellenállóbb és sokkal több és súlyosabb szövődményei vannak mint régebben. A vírus beágyazza magát a gerinc dúcokba és az időskori övsömör is ide vezethető vissza.

A nagyobbik gyermekem átesett az oviban a b.himlőn. Nem volt olyan centiméternyi terület a testén, amin ne lettek volna pöttyök. Itt értem a fejbőrtől a lábujj közéig. Három napon át folyamatosan sírt, egyik éjjel hajnali négykor tudott elaludni és egy óra múlva már ébredt is. Valami iszonyat volt, a szívem szakadt meg. Egy folt vissza is maradt a háta közepén.

Én még egyszer ezt nem csinálom végig. Ha ezzel az oltással enyhíteni tudom a himlő tüneteit, akkor megteszem.

Viszont volt olyan ovistársa a nagyobbikomnak, akin volt pár pötty és annyi. De mi a biztosíték arra, hogy ez a kicsimnél nekem is így lesz?

2009. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Még dilemmázok rajta hogy beadassam vagy ne.

Azt olvastam hogy csak 12 éves korig véd, és ha utána kapja el komoly tünetekkel jár. A doki szerint 25 évig.

2009. febr. 14. 20:09
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Én amikor megkérdeztem a doktornőnket, ő azt mondta, hogy jobb ha még kiskorában átesik rajta. Mert felnőttként több veszéllyel jár. Pl. ha majd kismama lesz és akkor kapja el.. Szóval én nem oltattam be a kislányomat.
2009. febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Én 2 hete adattam be az 5 és 10 éves fiaimnak.Ha meg lehet előzni azt az őrült viszketést,a lázat,nem beszélve a szövődményekről akkor miért ne?Semmi mellékhatás nem volt.Én is kérdeztem a doktornőt,hogy meddig véd?Azt mondta életre szóló védettséget ad,illetve ezt még így azért nem mondhatják ki,mert az oltóanyag huszonegynehány éves.Igen,ha elkapja pár pöttyel megússza és ami nem mellékes a szövődmények nem jelentkeznek.Sokan mondják,hogy az a jó,ha átesik rajta,sokan ellenzik,én beadattam és nem bántam meg.
2009. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Én 1,5éve adattam be a manónak akkor volt 2 éves, mert nekem is azt mondták egészségügyis ismerősök , hogy sok a szövődmény!Beadattuk! Most az oviban tombol a bárányhimlő! Mondtam az orvosunknak, és közölte, hogy most jött ki, hogy pótoltás kell adatni mert egy nem biztos, hogy védettséget ad! Mi megúsztuk egy oltással , de csak szólok, hogy kérdezzetek rá ti is! Ja és 1,5 éve volt 7000ft!
2009. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21.08-as!Akkor most nem adattatok pótoltást? Nekem ilyet nem mondott a doktornő hogy szükséges lehet.Olyan "jó" hogy annyi félét hallani róla.:-( Egyébként én irtam,hogy beadattam az 5 és 10 éves fiaimnak...
2009. febr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21.8- as vagyok!:) Egy hete mondta nekem is az orvos, pont aznap kapta a faxot ő is, hogy pótoltás szükséges! De nálunk az oviban 1,5 hónapja volt az első bárányhimlős, azt mondta ennyi idő alatt kijött volna rajta! De ugye 2hét a lappangási idő, igy még kijöhet rajta mert még volt az ovis csoportban akin most jött ki! Így már nekünk most nem érdemes beadatni mert lehet már lappang benne! Úgyhogy most én csak reménykedni tudok, hogy megússzuk, de azért írtam, hogy kérdezzetek utána!
2009. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!