Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van összefüggés az éjszakai...

Van összefüggés az éjszakai alvás és a nappali alvás hossza között?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha nappal többet alszik, akkor éjjel kevesebbet, és fordítva? 3 hónapos a babám.
2009. márc. 1. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk nincs összefüggés. 4 hónapos a lányom, éjszaka fixen alszik este fél 9-től reggel fél 8-ig 4 hetes korától. Nappal változó hogy mennyit alszik, van, hogy 2-2 órát délelőtt és délután is, de olyan is van hogy összesen félórát egész nap. A nappali alvástól függetlenül az éjszakai állandó.
2009. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden baba maga alakítja ki az alvási szokásait.

Meg van határozva, hogy ilyen idős korban egy nap mennyit kellene aludniuk, ebből mennyit éjjel és mennyit nappal.

Lányom pl nappal alig alszik, 1-2x fél órát, éjjel pedig csak 10 órát. Tehát ő jóval kevesebbet alszik az előírtnál.

Amúgy vannak napok, amikor aluszékonyabbak, ilyenkor sokat alszanak nappal, de éjjel is alszanak, illetve fordítva is lehet, hogy nappal alig alszik gondolná az ember, hogy majd éjjel, de akkor sem...

Lányom pl. tegnap éjjel 11 után aludt el, de már fél 8-kor fent volt, és most sem tudom még elaltatni, pedig 10-kor be szokott ájulni...

2009. márc. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az én babám még csak kétszer-háromszor aludta át az éjszakát, amúgy általában egyszer kel 3-4 körül enni. Most volt két nap, hogy kétszer kelt, nappal pedig elég sokat aludt. Tegnap aztán csak fél órákat aludt az etetések között, éjjel pedig újra egyszer kelt.
2009. márc. 1. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Nállunk sztem van összefüggés legalábbis az esti, és a délelötti szunya között. Ha este kevesebbet alszik vagy roszabbul a tőle megszokottnál, akkor délelött hoszabbat durmol.
2009. márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!