Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai alvás előtt jóllakás....

Éjszakai alvás előtt jóllakás. Lehet összefüggés?

Figyelt kérdés

Sokaknál olvastam, hogy pár hetes babájuk már átalussza az éjszakát. Hogy tud egy pár hetes baba pl. este 9-reggel 6-ig aludni? Létezik, hogy akik tápszeresek, azoknak könnyebben megy? Babám anyatejes, és most az vált be eddig, hogy este az utolsó etetés az aznapi lefejt tej cumisüvegből 110-130 ml, és utána alszik max 5 óra hosszát. De az utolsó etetés kb. 23-24 óra körül van, így bírjuk reggel 5-ig. Aki este 8-kor elaltatja babáját, hogy bírja ki kaja nélkül reggelig? (mármint a babó)

És pár hetes babáról beszélek, nem 4-5 hónpaosról?

Kíváncsi lennék, hogy érdemes e ezt így csinálnom az anyatejjel, vagy nincs összefüggés köztük. A tápit azért vettem bele, mert úgy tudom, hogy az anyatej könnyebben emészthető, így lehet, hogy hamarabb éhesek is lesznek?


2010. jan. 5. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam tápszeres volt, 5 hetesen már 14 órákat aludt éjjel. Az anyatejesek nem tudnak ilyen rövid idő alatt ekkora mennyiséget bepuszilni, a cumiból meg dől a lé ugye. Sose bánd, bárcsak én is szoptathattam volna!
2010. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sosem próbáltam, az igaz, de úgy gondolom, hogy az se jó, ha pukkadásig teleeszi magát. Mi felnőttek se tudunk jól aludni, ha tele a hasunk, nem? Az, hogy melyik baba mikortól alussza át az éjszakát, egyéni vonás. Az enyémek közül az egyik már 6 hetesen 8-tól 6-ig aludt, a másik meg még 16 hónaposan is minimum 2x ébred éjjel. (ez csak a két szélsőség)Persze próbálkozhatsz, de lehet, hogy csak kellemetlenné teszed mindkettőtök számára az éjszakát. 4 gyerekes
2010. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az é babám is tápszeres és 1 hónapos korától 7-8 órákat aludt éjjel (10-6-ig). Ennek az az oka, hogy az anyatej sokkal gyorsabban felszívódik és a baba hamarabb éhes lesz.

Nekem például 1 hónapos korától kezdve csak 4 óránként eszik napközben. Most 4 hónapos és 9-től 7-ig alszik.

Ettől függetlenül szerintem egy teljesen jóllakott baba biztos nagyobbat tud aludni és a mama is kipihentebb :)

2010. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám anyatejes, négy hónapos.Két hónapos kora óta alussza át az éjszakát, ami este 8-9-től, reggel 6-7-8-ig tart.Este nincs már tejed?Lehet, hogy az a baj, hogy a napközben lefejtet adod oda neki.Ugyanis az esti tej táplálóbb, mint a reggeli, vagy napközbeni, és így nem lakik jól.De nem minden baba egyforma, lehet, hogy ő hamarabb megéhezik.Próbáld ki, ha van este tejed, hogy inkább szoptatod, a lefejt az csak kiegészítés legyen, ha nem elég.

2010. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyém anyatejes, de szrintem semmi öszefüggés az éjjeli ébredéek és az esti evés között.

Amikor próbaképpen adtam neki még fagyóból tejet, előbb kelt, mint szokott.

Egyébként 4 hónaposan két hétig átaludta az éjszakát, azóta csak párszor és 10 hónapos. Amikor éjjel utaztunk kocsival (5 és 7,5 hónaposan ) oda vissza aludt, mint a bunda egész éjjel.

Ez babafüggó ,az emberek sem egyformán alszanak.

2010. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fiam anyatejes, most, hogy már kevesebb a tej, kap Sinlac pépet is este, de uu. ébred éjjel enni, mint amikor nem adok neki.

A pici babáknak még olyan picuri a gyomruk, hogy normál esetben nem képesek evés nélkül meglenni ilyen hosszú ideig. Ezt egy gyermekorvos és egy védőnő is megerősítette, mikor panaszkodtam, hogy nem alussza át az éjszakát.

Belegondolva igazuk lehet.

Az anyatej hamarabb megemésztődik az biztos.

2010. jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Akkor valóban babafüggő lehet. Mi még csak 6 hetesek vagyunk, akkor még van időnk :o)

Végül is ez az 5 óra hossza is haladás ahhoz képest, hogy vannak babák, akik 2 óránként kelnek éjszaka. Nem panaszkodom :o)

Igen, estére úgy érzem elfogy a tejem, alig eszik 30-40 ml-ket a két ciciből, ezért gondoltam a cumisüvegre. Mert reggel meg amúgy is annyi van, hogy megeszi a 100-130 milijét és még tudok fejni 60-80-at egyből.

Köszi mégegyszer!

2010. jan. 5. 17:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy csináltam, ahogyan te. Reggel fejés, este odaadtam neki. Én mindig 8-kor fektettem. Egy hónapos koráig 2-3 óránként ébredt, majd fél 2-3 óra körül, aztán 4 órakor. Most 4 hónapos a kisfiam, este adok neki 110 ml tápszert (napközben cici, de estére elfogy) , 8-kor fekszik negyed 6-kor felkel és visszaalszik fél 9-ig. Amúgy én eleinte abba a hibába estem, hogy túlságosan bebugyoláltam, és valószínűleg azért kelt fel olyan gyakran, mert szomjas volt. Ezt onnan tudom, mert a kis nyaka le volt izzadva. Kb 2 hónapja találtam meg az ideális pizsama és takaró kombinációját. Sok sikert!!
2010. jan. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!