Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megigényeltem a gyes-t már...

Megigényeltem a gyes-t már egy hónapja. Elvileg május 12-től már az járna. Semi értesitést nem kaptam róla. Se pénz se papir. Fogok kapni valamilyen határozatot? Mikor kapok pénzt?

Figyelt kérdés
Mennyivel előte kel bejelenteni,lehet hogy későn adtam be az igényt és majd csak a jövőhónapba kapok pénzt?
2008. jún. 5. 22:13
 1/3 anonim válasza:
szia.a gyest ugye ugy igénylted hogy vitted a baba születési anyakőnyvi kivonatát..annak a hátuljára tesznek egy pecsétet.:Dnézd meg ott van e.12 hetes kismama
2008. jún. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos ennek elég hosszú az átfutási ideje, én a családi pótlékkal jártam hasonlóan (mert én még GYED-en vagyok). Visszamenőleg meg fogod kapni, de érdemes utánajárni. Elmondom, mi volt nálunk: Az első két családi pótlékot még a munkahelyemtől kaptam, utána átvette a dolgot a MÁK és a TB. Na, attól kezdve nem kaptam semmit. Pedig én minden papírt elküldtem, amit kellett. Két hónapba tellt, mire kiderült, hogy valamit elfelejtettek továbbküldeni, és ezért nem jön a pénz. De ahányszor telefonáltam, mindig azt mondták, hogy csak várjak, mert majd megkapom. Ha rájuk hallgatok, azóta is várhatnék. Szóval nem hagytam őket békén, telefonáltam mindenhová, mindenhol megkérdeztem, hogy akkor kit kell felhívni, ki az, aki tud valami konkrétat, szóval nem hagytam magam lerázni. A végén újra meg kellett igényelni az egészet. Szóval te is zaklasd csak őket, kérd meg őket, hogy nézzék meg, hol tart a te igénylésed, és hogy mikorra lesz belőle pénz.
2008. jún. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Most kérdeztem a tb-nél épp ma és azt mondták 30nap,de lehet egy pár nap csúszás a banki átutalás miatt.ha nem kaptál semmit hívd fel a tb-t és érdeklődj az elszámolási osztályon.
2008. jún. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!