Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Május végén születő babával...

Május végén születő babával mikor mehetek majd hosszabb sétákra? Hány nap/hét múlva? Anyukám szerint 4 hétig ne vigyem ki. Leesett az állam.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 09:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

4 hét??????

Május végén?Hát még jobb idő van kint,mint a lakásban.

Mi baja lesz?Levegőt kap?Én egy hetesen már vittem ,azaz a korházból hazajövet utáni második nap!!!

2011. ápr. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2 hetes koráig nem szabad kivinni. Nyitot ablaknál levegőzteheted, utána viheted mindig hosszabb ideig. Ezt úgy értem, hogy először kb 10 perc, utána 15, fél óra stb.
2011. ápr. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Téli babáknál tényleg igaz a 2 hét!De nyáron miért ne lehetne????

Haza hohy viszik,búrában???

2011. ápr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1 hetes korától szoktathatod a levegőhöz. Először csak rövidebb ideig, utána hosszabb.
2011. ápr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a decemberi babámat is kivittem 1 hetesen.

Nyugodtan menjetek sétálni, május végén gyönyörű idő van, semmi baja nem lesz.

Csak emberek közé ne menjetek, ha lehet még ne szuszogjon rá senki.

Régen volt ez a divat, hogy 6 hétig nem vitték ki a babákat.

2011. ápr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiam tavaly júniusban született. Nekem a védőnő mondta, hogy legalább 2 hétig maradjunk otthon. Hát eszem ágában sem volt. Ahogy hazamentünk a kórházból már másnap átsétáltam vele anyukámékhoz, bár ez csak egy 10 perces séta. Harmadnap már a nagymamámhoz mentünk át taxival. Én elejétől kezdve mindenhová vittem a kisfiamat, persze mindig figyeltem rá, hogy megfelelően legyen felöltöztetve, kis "füles" nyári sapkát vettem neki, nehogy huzatot kapjon a kis füle, takaró mindig volt nálunk és azért a nagy bevásárlóközpontokat, plázákat kerültük egy ideig. Ja és természetesen nem lett beteg a gyerek. Az első betegsége fél évesen volt, de akkor az egész család influenzás lett és tőlünk kapta el.
2011. ápr. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a korházban vannak már babakocsik és ha jó az idö lelehet vinni öket. Nekem szeptemberi de pár naposan kivittük. DE hosszabb sétét te magad nem fogod bírni. ìgy amikor már kedved lesz akár pár naposan is nyugodtan mehetsz kb egy saroknyit. aztán pár nap múlva 2 saroknyit ha bírod. Kb 4 hét mire nagyobb távot meg tudsz tenni.
2011. ápr. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom április elsején született tavaly, 5-én jöttünk haza a kórházból, másnap már sétálgattunk a gyönyörű napsütésben :) Nem tudom mi lehet kint, ami bent a lakásban nincs. Mert egy átlag ház nem steril, kint meg legalább finoman süt a nap, friss a levegő. Én sajnáltam volna megfosztani ezt a kislányomtól. Senki nem mászott az arcába, nem mentünk betegrendelőbe, csak élveztük a jóidőt. Szerintem kár lenne a lakásban ülni, ha sétálni is lehet :)
2011. ápr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom május 6-án született,mikor hazamentünk a kórházból,kijött a doktorbácsi megnézni,kérdeztem mikor vihetem ki,azt mondta májusi babát,ő be se vinne.

Másnap már sétálni voltunk.Semmi baja nem lett.

2011. ápr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ha jó idő van, akár azonnal.
2011. ápr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!