Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan aki egyik...

Van itt olyan aki egyik gyerekét sem tudta szoptatni, vagy csak pár hétig?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 15:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem és, hanem a barátnőm. Mindkét picikéjét pár hétig tudta szoptatni, nem volt teje. Tápszerrel pótolt.
2011. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Elnézést az offért: Úgy tudom van olyan, hogy valaki nem tudja szoptatni a babáját, mert hiányoznak a tejmirigyek a melléből, de ez csak a nők nagyon elenyésző százalékára igaz.

Ha valaki csak pár hétig tud szoptatni, az inkább valami másnak (rossz technika, stressz, kevés folyadékbevitel, cumizavar... stb.) "köszönhető".

A www.lll.hu honlapon sok hasznos infó van.

2011. okt. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én. Terhességi diabétesz után nagyon kevés szénhidrátot ehettem, hormonzavar, kevés tej, és lapos mellbimbó. Segítség 0. Kb. 8 hétig sikerült fejni, mert a babám egy pillanatig se volt hajlandó szopizni, csak üvöltött a mellemen. A védőnő egyszer kijött, 40 percig üvöltött a gyerek, sehogy se sikerült rávennie a szopásra, fel sem ismerte a problémát, itt is hagyott minket.
2011. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi lehetett az oka, de édesanyám engem 1 hónapig, húgomat 2 hétig tudta szoptatni, mert minden szoptatás után véres volt körben a szánk. Nekem még nincs gyerekem, így nem tudom, hogy ez hogy is működik pontosan.

24/L

2011. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem tudtam szoptatni. Nagyon megviselt a szülés. Egy darabig próbálkoztam, de nagyon minimális tejem volt.
2011. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 2,5 hónapig tudtam anyatejet adni a babámnak.

Szoptatni gyakorlatilag egy hétig sikerült, után ais csak fejve tudtam adni.


Sajnos akkro nem volt sem tapasztalatom,sem segítségem,és nem tudtam mit tegyek,mi az oka.

Ma már tudom.

Lányomnak nem volt jó a technikája és nem tudtt elég erősen szívni, így hát miután kijött az első pár korty könnyen szívható tej, utána üvölteni kezdett mert nem tudta kiszívni.

Elkezdtem fejni, és ő így nem tanult meg szopizni,én meg fejhettem folyton.

2011. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Bogyo110 ***** válasza:
47%
én egy napig sem szoptattam mivel babámnak hemangiomája van a felsőajkán!ezért nem is tudott szopizni .Születése óta tápszeres egészséges 8 hónapos kislány!
2011. okt. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én 6 hetes koráig szoptattam, mivel ő addig igényelte. Egyik percről a másikra nem fogadta el és üvöltött tőle, mint a sakál.

Sírástól a szoptatási tanácsadóig mindent kipróbáltunk, de semmi nem vált be, hogy tovább folytassa.

Így fejem neki azóta és tápszerrel pótolom.

Jelenleg 12 hetes, nekem meg fogy a tejem... ez van ha nem szívják.. apadni kezdett.

2011. okt. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia, én is csak három hónapos koráig tudtam szoptatni, de akkor már tápszerrel is pótoltunk hozzá, végül inkább apasztottam, mert annyira nem ment, hogy lelkileg nagyon megviselt. Látom a második hozzászóló megint osztja az észt, biztos nem volt még ilyen helyzetben! Nem csak a tejmirigyeken múlik az élet, és én nem érzem már azt, hogy emiatt kevesebb lennék, vagy rosszabb anya, vagy bármi az életben. Pedig éreztem, sok-sok hónapon át.... Most 13 hónapos a kisfiam.
2011. okt. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Az okos 2. vagyok :)

3 hetes volt a babám, amikor 2 hétre kórház kerültem, ahol még felülni sem tudtam, hogy fejjek (a nyakamba fejtem a tejet bőgve az intenzíven az ekg és egyéb zsinórokra...) Mikor hazajöttem, már majdnem teljesen elapadtam és senki nem biztatott, hisz örüljek csak annak, hogy élek... Másfél hónapig küzdöttem a szoptatással és számomra is meglepően, de sikerült. Ehhez persze egy kitartó baba is kellett, aki most 14 hónapos és még szopik.

A fenti oldal nekem nagyon sokat segített, ezért ajánlottam.

2011. okt. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!