Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hany grammot kell szopnia egy...

Hany grammot kell szopnia egy egy hetes babanak? Azt tudom hogy 50ml az jo, de dkg-ba?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Az 50 ml tejet 50 g-nak szokták számolni
2011. ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy az egyben számold át: 50 ml=50 gr, azaz 5 deka.


De a legjobb az lenne, ha nem a mérleget néznéd, hanem a babádat, hogy elégedett-e, jókedélyű-e, van-e kellő számú pisis pelusa.

2011. ápr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

képzeld, másfél éve pont ezt a kérdést tettem fel! :D


50g=50ml

2011. ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

50-60 g az már jó, de van olyan gyerek, aki már ilyenkor akár 100 g-ot is eszik.

De ha sokáig akarod szoptatni, akkor valóban rakd el a mérleget és csak a baba igényeit nézd.Amikor ő jelez rakd cicire. Egy héten csak 1x mérd és ha gyarapszik , akkor minden rendben van.

Ha sárga akkor más tészta ,akkor azért érdemes mérni, nehogy kiszáradjon.

2011. ápr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha igeny szerint rakom cicire Ot,hogy lesz rendszeres a szoptatas?
2011. ápr. 10. 14:41
 6/8 anonim ***** válasza:

pontosan mire vagy kíváncsi?

hogy lesz 3 órás etetés az igény szerinti szopiból?


megpróbálod szépen kihúzni az időt :) a hozzátáplálás elkezdésekor meg már sokan azt mondják nem jó az igény szerinti szopi, én is akkor álltam át a 3 óránkéntire de akkor már viszonyleg beállt. ha éhes volt, picit még húztam az időt. ez pár hét múlva könnyebb lesz, mikor már nem csak alszik eszik hanem le lehet kötni :)

2011. ápr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mit értesz rendszeres szoptatás alatt?


Csak figyelmeztetlek: anyák genrációinak mondták azt, hogy szoptassanak háromóránként. Alig sikerült közülük bárkinek is három hónapnál tovább szoptatnia. Aki viszont igény szerint szoptat - azaz akkor teszi mellre a babáját, amikor a baba igényli - az akár két éves korig is tud szoptatni, lesz teje.


Miért nem annyira nyerő az órára szoptatás? Képzeld el a babádat, aki két óra múlva már megéhezik és sír, cicit kér. de te nem teszed mellre, mert "még nincs itt az ideje". Akkor a babád sír félórát, és bealszik a fáradtságtól. Amikor felkelted szopni, mert "eljött az ideje", ő annyira fáradt, hogy kevesebbet szopik, mint amennyit kellene. Következésképp neked a cicidben kevesebb tej fog termelődni, mert kevés fogyott belőle. És egy-két óra múlva újra sír a baba ciciért, de te nem adod neki, mert "még nincs itt az ideje"... Ezzel belekerülsz egy olyan körforgásba, hogy a babád egyre kevesebbet cicizik, neked egyre kevesebb tejed termelődik, egyre többet kell pótolni, míg aztán végleg elapad a tejed. Ezt akarod?

2011. ápr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom lanyok:)
2011. ápr. 11. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!