Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor "kell" szopnia egy 6...

Hányszor "kell" szopnia egy 6 hónapos babának? És éjjel csökkenthetem a 3-4 szoptatást?

Figyelt kérdés
Szerintem nem éhes és arra gondolok,hogy azért sem alszik jól,mert tele van mindig a hasa. Már napi kétszer kap enni főzeléket vagy gyümölcsöt.Nem szeretném elválasztani,de biztos lehet csökkenteni a szoptatások számát,igaz? 24 óra alatt 7-8-szor szopik(vagy még plusz becsúszik 1-2)Szerintem ez "sok".
2009. máj. 24. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem éjszaka próbáld leszoktatni cumival vagy teával. A nappali még mehet a szilárd kajcsik után.
2009. máj. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Éjjel mindenképp csökkentsd a szopik számát! Ha felriad próbáld meg visszaaltatni cici nélkül. Lehet szomjas, most már pótolhatsz egy kis babateával vagy forraltvizzel.
2009. máj. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sok.Mi ennyi idősen 3x szopiztunk(szopizunk) 2x ettünk(eszünk)szilárdat.És végigaludtuk az éjszakát 10-kb.5-6-ig.(mondjuk azt már régóta)Tuti éhes?Tud már forogni?
2009. máj. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :))Volt olyan,hogy vizet adtam neki,ivott is egy keveset,de amikor letettem fél perc múlva kezdte újból és hát feladtam.De nem hiszem,hogy éhes főleg nem ilyen sűrűn.Valószínű kitartóbbnak kell lennem.

A forgolódást most gyakorolja,ez is baj,hogy egyedül még nem sikerül.Én szoktam éjjel változtatni,ha már kényelmetlen neki ahogy éppen fekszik.

2009. máj. 24. 17:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem a forgolódást,mert kb.2-2.5 hónapos korában jöttem rá,hogy nem kajáért nyöszörög éjjel,hanem kényelmetlen neki(akkor még nemigazán tudott forogni.Rendszeresen 2 óra körül nyüszögött,hasra fordítottam(nem vártam meg ,hogy felébredjen)és aludt tovább min.2 órát.Szerintem ne adj neki inni(nehéz lesz leszoktatni) és várd meg míg kimondottan sír(lehet nem is kezd rá).Ha nyöszörög,szerintem ne vedd ki.A másik amit még szoktak ajánlani,hogyha adsz neki mégis inni,ne te add hanem apa.A szilárdkaját mikor kapja?
2009. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Attól függ,hogy mikorra jön ki a lefekvés.Ma például 8-kor fogja kapni a szilárdat és utána ha viszem aludni akkor még megszoptatom.
2009. máj. 24. 19:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem hiszem hogy az éhséggel van gond,lehet már csak inkább megszokás.Szerintem egy ekkora babának már 6 órát azért kéne min.egyhuzamban aludni.
2009. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy csak megszokásból ébred. Neki se jó, ha nem tud pihenni a pocikája. Sajnos nem könnyű (neked lelkileg), erről leszoktatni. A babáknál fő elv a következetesség. Ha elhatározod, hogy éjszaka nem eteted meg, légy következetes. Biztos sírni fog (tapasztalat), de kb. fél óra után fel fogja adni, és visszaalszik. Kb. 3 éjszaka után már fel sem fog ébredni. Vagy csinálhatod fokozatosan is, hogy a 3-ból először csak 2-szer eteted, aztán egyszer, aztán már nem eteted. Te fogsz a legjobban meglepődni, hogy babád milyen hamar át fog erre állni. Csak kitartás!
2009. máj. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!