Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudom leszoktatni a 3...

Hogy tudom leszoktatni a 3 honapos babamat a cicin elalvasrol?

Figyelt kérdés
Magatol nem tud elaludni, csak ha cicizik kozben. Megprobaltam parszor ugy elaltani, h leraktam, de annyira sirt, h alig kapott levegot. Amiota megszuletett meg sose aludt el magatol. Kicsit kesobb nem tudom majd rabizni a nagyikra sem, mert nem fogjak tudni elaltatni. Mit csinaljak?
2009. márc. 1. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hetente felteszi valaki ezt a kérdést, szoktam rá válaszolni, általában lepontoznak. De hátha te megfogadod a tanácsom. Ne parázz ezen, majd leszokik róla!

Az újszülöttek nem tudnak elaludni egyedül, kell nekik valami segédeszköz. A cici az altatás legtermészetesebb módja, és ha fekve szoptatsz, legalább te is pihenhetsz közben.

Az én babám is cicin aludt 8 hónapos korig, engem is riogattak, hogy majd még 3 évesen is ez lesz. De leszokott róla magától, most már egyedül alszik a kiságyban.

Az igaz, hogy így nem nagyon bízhatod másra, de hátha mégis. Néha el kellett nekem is mennem, hát azért a baba tudja, hogy cici csak anyánál van, úgyhogy kevesebb hiszti volt, mintha ott lettem volna. A férjem, vagy anyósom általában a babakocsiban tologatva altatta el.

2009. márc. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
en felpontoztalak. nem az a baj, hogy zavarna. En szinte csak szuper babakrol hallok, es azt gondoltam, en csinalok vmit rosszul, mert mindenki csak beteszi az agyaba a picit, pislog parat es elalszik. Erre jovok en, aki kepes vagyok orakat a babammal az olemben ucsorogni, csak hogy nyuodtan aludjon. Estenkent mi is ugy alszunk el, ahogy irtad, lefekszek melle az agyra. Az anyosom azt mondta,h ennek nem lesz jo vege, mert meg 5 evesen se fog normalisan elaludni a pici.
2009. márc. 1. 16:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi szüleinknek még másképp tanították. Pl. nekik tiltották az éjszakai etetést, mert olyankor a gyomornak pihennie kell. Inkább tea. Most meg a teát tiltják. Anyósom úgy akarta altatni a kislányomat, hogy ringatta. Mondtam neki, hogy erre nem szokunk rá, mert ha 10 kg lesz, én ugyan nem ringatom. Jobb a cici.

Szerintem hagyd csak. A kislányom 8 hónaposan lefordult a ciciről, és sietett (volna) tovább, hiába volt nagyon álmos. Úgyhogy letettem a kiságyba, tettem be zenét neki, és most már úgy alszik.

Jártunk babamasszázsra, és a végén mindenki megszoptatta a babát, mindegyik el is aludt. A védőnő meg nagyon elégedett volt, hogy ez így van jól. Ő is azt mondta nekem, hogy ne féljek miatt, és igaza is lett. (előző voltam.)

2009. márc. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom majdnem féléves koráig minden szopi alkalmával el is aludt. Imádtam nézni, ahogy szuszog, és elalszik. Soha problémánk elalvással nem volt, akkor sem, amikor már nemcsak szopizott. Az az igazság, hogy amíg szopizott csak úgy vigyáztak rá családtagok, hogy szoptatás után léptünk le. Mondjuk az első évben nem is nagyon hagytuk senkire. Szerintem ne parázz ezen, örülj annak, hogy tudsz szoptatni, és nyugodtan alszik el a babád a szopik alkalmával. Ne hagyd sírni.
2009. márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi már kicsi korától az ágyában altattuk, hozzáteszem ezt a gyereknek is "akarnia kell"!! Szerencsére a miénk akarta... :) Sőt! Szopi közben sosem aludt el, sőt, már ahogy lefordul róla azonnal "menni akar". Rend a lelke mindennek. :) Szerintem is gyerek kérdése a dolog, ha téged nem zavar, akkor csináld. Ha majd igénye/igényed lesz rá, hogy ne úgy aludjon el, akkor szoktasd át. Biztosan lesz egy kis sírás, de szépen lassan megszokja . Amúgy meg ha más altatja el máshogy, akkor azt fogja megszokni (gondolom a nagyik nem fogják megszoptatni), tehát személyhez köti az elalvási módokat - szerintem.
2009. márc. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Két hónapos korunkig nekünk is ez volt, aztán rászokattam a cumira, így már egyedül eltud aludni a kiságyban.
2009. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az utolso valaszolotol kerdeznem, ha meg itt van, h nem befolyasolta-e a cumi a szoptatast? gondoltam en is a cumira, de nem mertem, mert hat annyit lehet hallani a "cumi zavar" rol, ami allitolag csokkentheti is a tejcsi mennyiseget.
2009. márc. 1. 21:57
 8/8 anonim ***** válasza:
3 hónaposan már nem lesz cumizavaros, mert addigra már imádja a cicit. Meg lehet próbálni, de az enyém csak 3 hónapos koráig fogadta el, úgy hogy előtte bedörzsöltem vele a cicim, hogy rajta legyen az íze. Később már nem lehetett vele átverni.
2009. márc. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!