Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól bicikliztetek a...

Mikortól bicikliztetek a bababával? Mekkora távokat tettetek meg?

Figyelt kérdés
Kislányom 18 hónapos, és szeretném megszerettetni vele a sportolást. Arra gondoltam, kerékpárral tennénk kissebb túrákat. A sétálást már elég jól bírja, egész nagy távolságokat megteszünk együtt. Imád mozogni, zsizsik, egész nap meg sem áll. Mire készüljek? Olyanok válaszát várom, akiknek van tapasztalatuk ez ügyben, nem csak találgatnak.
2011. ápr. 10. 20:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Arra gondolsz ugye, hogy kerékpárülésben mikortól?

Amikor már önállóan, hosszabb ideig is képes ülni, már lehet vinni. Először csak rövidebb távokra, hogy megszokja az ülést, aztán mehettek hosszabb utakra is. Nálunk apa nagy biciklis, rengeteget vitte a lányunkat... akár a szomszéd városba is, fagyizni :)) A miénk most 2,5 éves, imád biciklizni, nézelődik útközben, csacsog... sosem unatkozik :). Egyébként ő is egy örökmozgó, de az utazást imádja.

2011. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19 hónapos a fiam,és pár hete vitte először a Papája Bicicizni(ahogy a fiam mondja).kb fél óráig voltak oda,élvezte.Én is voltam már vele,nézelődött,és kommentálta,amit lát(autó,kutya,cica,néni,bácsi,baba stb).remélem arra gondoltál,hogy ő ül az ülésben én meg tekerek,mert ezt nem írtad,de gondolom ennyi idősen még nem tudnak biciklizni,még nem próbáltuk
2011. ápr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hát, az meg sem fordult a fejemben, hogy bárki arra gondol, hogy a kislányom fog tekerni 18 hónaposan. :-)

Természetesen kerékpárülésben fog ülni bukósisakkal a fején.

2011. ápr. 11. 07:54
 4/17 anonim ***** válasza:
9-10 hónapos korától bicajozok a kisfiammal. Most nyáron lesz kétéves. Már a tavalyi nyarat is végig bringáztam vele. Hosszabb túrák esetén is kb. 25 km-ként megállok vele (jó egy órát simán kibír egy huzamban). Kisfiam imádja a bringát, de ehhez szokott. Egyébként versenyszerűen futok, így a kondim is meg van a tekeréshez. A kislányodnak ajánlom a sisakot a fejére.
2011. ápr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14 hónaposan kezdtük a bicajozást és élvezi.
2011. ápr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13 hós és nagyon élvezte!
2011. ápr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Lanyom kb 9 honapos volt, amikor 1x biciklizni mentunk. Mar korabban is mentem volna vele, csak sajnos az ido nem engedte (tel, hideg szel). O utalta a babakocsit, allandoan kiakart belole maszni, a bicikliben viszont nagyon jol elvolt es van. Elejevel csak falun belul bicikliztunk, majd nagyobb utakat is tettunk vele. Iden meg telen is bicikliztunk, amikor jobb idok voltak. Imadja. Ha valaszthat, hogy kocsi vagy bicikli, akkor mindig a biciklit mondja. Esetleg amire figyelj, hogy ne szeles idoben menjetek, mert az oket jobban zavarja, ill ha kicsit is szembe fuj a szel es eltudod kerulni, akkor tedd azt. Ha megturi a napszemuveget akkor add ra, mert az biztos megvedi.
2011. ápr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
1 éves korától járunk napi szinten.Féltem hogy nem fogja szeretni,de ha rajta múlna nem is közlekedne mással,annyira imádja.Bár lényegtelen szempont,de annyira cuki mikor ott ül hátul,bukósisak a fején,úgy néz ki mint egy ufo:).Sokan leszólnak egyébként,hogy milyen kicsi még a biciklizéshez (két éves lesz nyáron) és gyakorlatilag az egész környéken én vagyok az egyedüli bicajos anyuka.Nemsokára költözünk kertvárosba,ott hátha nem bámulnak meg ennyien.Nagy távokat nem teszünk meg,mert én nem bírom fizikailag,de ami 2 buszmegállónyi távtól nagyobb,oda biza bicajjal megyünk.
2011. ápr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
utsó vagyok:még annyi,hogy én addig nem akartam vele bicajozni,míg nem állt meg magától stabilan pár percig.Mert ha kiveszem az ülésből,akkor le kell tennem,míg elintézem a bicajt.
2011. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9 hósan kezdtük. Imádta az elejétől fogva, bár az első pár héten csak 10-15 perceket bicajoztunk, hogy szokja. 18 hósan szerintem viheted hosszabb útra is. Az én Fiam mindenhova bicajjal akar menni, most 21 hós. :)
2011. ápr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!