Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája végig aludta...

Akinek a babája végig aludta az éjszakát 8 hetes kortól, ez változott? Sokszor hallottam hogy van egy korszak amikor újra felkelnek éjjel. Ez törvényszerű?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 21:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani hogy tápszeres a babám.
2011. ápr. 11. 21:59
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. De megeshet, mivel a fejlődésnek megvannak a maguk jellegzetességei. Két évesen például jöhetnek rémálmok, később képzelődések, bizonyos tárgyaktól való félelem. Ez mind felébresztheti a kicsit, mert fél. Ilyenkor a szülőnek az a dolga, hogy ott legyen. Ha ezeket a felriadásokat valaki elintézi egy legyintéssel, hogy csak hisztizik, majd visszaalszik, az egyrészt nem való szülőnek, másrészt nem lesz erős a kötődése az anya vagy az apa felé. Persze a fogzás is okozhat gondokat még ebben a korban, ahogy a hasfájás is.
2011. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem azóta is végigalussza. :) Most 20 hónapos, és a kórházi hazamenetelt követő 3. naptól egész éjszaka alszik. 4 hónapos korától lett tápszeres, ma már azt eszik, amit mi. Szerencsére az "jó alvókája" nem változott éjszaka. Napközben annyit, hogy már csak délután alszik, kb. 2 - 2,5 órát. :))
2011. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom nagyon hamar átaludta az éjszakákat! Volt olyan időszak amikor nem, de annak mindig oka volt! Vagy beteg volt vagy jött a foga!Ha már nem volt semmi baja akkor már nem kelt fel, úgyhogy nem szokott hozzá az éjszakai keléshez!
2011. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3 hónapig aludt,mindenki mondta ,hogy el fog romlani.ez meg is történt.3 hónaptól két és fél évig ébredt éjjel.A legtöbb 12 alkalom volt.
2011. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze hogy meg fogom vigasztalni és ott leszek neki hogy megnyugtassam, nem azért kérdeztem mert lusta lennék felkelni hozzá. Ha úgy lenne rám szüksége akkor ülnék az ágya mellett egész éjjel. Csak tudni szerettem volna hogy mindenkinél volt e olyan időszak amikor felkel a baba. Látom ez is babafüggő. :)
2011. ápr. 11. 23:35
 7/10 anonim ***** válasza:
ez babafüggő.Fiam pont két hónapos kora óta alussza át az éjszakát,19 hónapos.A betegségeket leszámítva nem kel fel éjszaka.Ő amúgy nem tápszeres volt,hanem anyatejes egy éves koráig,de ettől függetlenül szépen aludt.A fogzás sem zavarta meg az alvást,csak ha beteg volt.Volt szeparációs szorongás is,kétszer is volt egy-egy hét,amikor létszám ellenőrzést tartott éjjel,de csak bementem,visszafektettem,és aludt is.Bár ezt többször is megcsinálta,de egy hét nem a világ.Úgyhogy nekem szerencsém van.Nappal egyszer alszik tíz hónapos kora óta 2-3 órát.Ete nyolckor fektetem le és reggel 7-8-ig alszik
2011. ápr. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 10 hetes korától átaludta az éjszakát, este 9-10-től reggel 7-8-ig, akkor csak szopizott egyet, aztán visszaaludt még úgy 9-10-ig. Ez tartott úgy 5 hónapos koráig. Elkezdett forgolászni, és beletelt pár hétbe, mire visszaállt a "rend". Úgy 6-7 hónapos korától megint egy rövid ideig átaludta az éjszakákat, aztán beindultak a fogai, de igazából csak az első kettő volt áz, 3 hét éjszakázás, a többi már észrevétlenül kijött. Miután ez lezajlott, úgy 8 hónapos korára, azóta ismét jól alszik. Már 2 éves elmúlt, hál' istennek megtartotta a jó alvási szokásait. A mozgésfejlődés többi fázisa (kúszás-mászás, járás stb.) már nem zavart be az alvásába szerencsére. Csak akkor ébred fel éjszaka, ha beteg netán, és belázasodik, vagy eldugul az orra, amúgy nagyon jó alvó. De erre ne alapozz, sokaktól/többségtől mindig megkapom, hogy micsoda mázlista vagyok, hogy ilyen mormota a gyerekem, és hogy ez ritka állítólag.
2011. ápr. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8 hetestől 6 hónaposig aludt, azóta nem. Most 12 hónapos, igaz, ő anyatejes, de ilyen idősen szerintem már nem számít. A fogzás nagyon húzós tud lenni, de nyugisabb időszakaiban is kétszer ébred.

Azzal vigasztalom magam, hogy viszont nem válogatós. :)

2011. ápr. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam azóta átalussza.
2011. ápr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!